reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imię?

Hej a ja odkąd juz wiem że to dziewczynka szukam intensywnie imion i podobają nam się dwa Malwina i Jowita dla chłopca mieliśmy Hubert i Staś ale chyba nie bedą potrzebne. :)
 
reklama
Cześć ! Ja właśnie kontaktowałam się z moim mężem. On jest przekonany ze to będzie dziewczynka i nie inaczej niż MARTYNKA, ja chciałam Kornelię, ale chyba mu ustapie bo Martynka też ładnie. A dla chłopca podoba mi się Kubuś.
 
Jest cała seria ksiązeczek o Martynce, bardzo sympatycznych i imię ładne....
A u nas mam nadzieję że Karolinka sie pojawi, bo jak nie, to będzie Olgierd :mad: i to nie ja wymyśliłam
 

Cześć ! Ja właśnie kontaktowałam się z moim mężem. On jest przekonany ze to będzie dziewczynka i nie inaczej niż MARTYNKA, ja chciałam Kornelię, ale chyba mu ustapie bo Martynka też ładnie. A dla chłopca podoba mi się Kub

Nie daj się, Kornelia to śliczne imię :)
 
Ja również popieram Kornelkę to takie imie pełne łagodności przynajmniej dla mnie tak brzmi Super :laugh: :laugh:
Osobiści znam małą Martynkę 6 latek to żywioł a nie dziewczynka ZAWSZE WSZĘDZIE JEJ PEŁNO występuje we wszystkich przedszkolnych imprezach więc jeżeli temperament choć trochę zależy od imienia to Martynka to czysty ognik nikt ją nie zatrzyma!
 
Jedna Kornelia jest już czerwcowa :)

Ja bym tylko nie chciała, zeby sie okazało że potem co drugie dziecko nazywa się tak jak moje (jak w przypadku Kuby), a z kolei trochę się boję dać mu/jej na imię zbyt dziwacznie...
 
U nas najwiecej rodzi się Julek Amelek i Kubusi więc ja te dzieci przyjdą do przeczkola lub do szkoły to co druga dziewczynka będzi u nas Julka a chłopiec Kubuś To oczywiśćie nie są złe imiona ale tak ja piszesz Klementynko trochę głupio mieć dziecko o takim imieniu jak większośc rówieśników Ja przy wybieraniu imion zawsze uważam że trzeba się zastanowić czy dziecko na pewnym etapie życia nie bedzi się tago imienia wstydzić np. mała Amelka to takie słodkie ale czy dziewczynka w liceum będzie chciała się przedstawiać Amelka raczej nie to zbyt dziecinne a Amelia na cóż może to i lepiej niż Amela ale chyba i tak kiepsko jak się ma naście lat :mad:
Imie to jest jednak prezent jaki dajemy dziecku na całe jego zycie a nie tylko na jego słodziutkie dzieciństwo!
 
Chocaiż z drugiej strony dzieci teraz są bardziej tolerancyjne niż kiedyś, u mojego synka w klasie jest Eryk , Kajetan, Stefanek (i cztery Kubusie :mad:) i oni sobie głowy imionami nie zawracają,a w przedszkolu: Michalinka, Hania, Henio, Marcel i też nie ma problemu:)
 
reklama
Klementynko pamiętasz jak pisałam że jak dziewczynka to Xenia ja właśnie mam tak na imię i muszę ci powiedzieć że mi orginalmośc tego imienia nigdy nie przeszkadzała wręcz przeciwnie przerzyłam z nim już 25 lat i uważam że przyniosło mi wiele szczęścia w życiu dlatego razem z mężem postanowiliśmy że jak będzie dziewczynka to będzie Xeniulka. Mam nadzieje że jej to imie też przynieśie tyle szczęścia co mi bo ja (odpukać że się nie zmieni) całe życie uchodziłam za niebywałą szczęściarę ;D
Choć czasem się zastanawiam czy nie wolołaby mieć jakiegoś pospolitego imienia :(
 
Do góry