reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziewczynki ..Blanka ?

Zawsze można też mówić do dziecka imieniem X chociaż ma w dokumentach imię Y.
U mnie w rodzinie są dwa takie przypadki i o jednym dowiedziałam się na pogrzebie tej osoby
O dokladnie. Moja ciocia ma w papierach Maria a mówimy do niej Kasia i ona sie tym imieniem przedstawia bo tak woli. 😁
 
reklama
O dokladnie. Moja ciocia ma w papierach Maria a mówimy do niej Kasia i ona sie tym imieniem przedstawia bo tak woli. 😁

No dla mnie brat mojej babci zawsze był Leszkiem. 2 lata temu zmarł, poszłam na pogrzeb, ksiądz mówi, że spotkaliśmy się tu pożegnać Leona ... i myślę lol ksiądz pomylił imiona (bo to taki cmentarz, że pogrzeb, za pogrzebem taśmówka) - a się okazało, że nie - bo on Leon był. Tylko, że tam to po prostu Niemcy w czasie wojny z jakiegoś powodu nie pozwolili dać tego Leszka ;)
 
No dla mnie brat mojej babci zawsze był Leszkiem. 2 lata temu zmarł, poszłam na pogrzeb, ksiądz mówi, że spotkaliśmy się tu pożegnać Leona .
Widzisz moja ciotka w dniu ślubu, kiedy ksiądz jej sie zapytał czy ty bierzesz sobie Jerzego za męża, pomyślała jaki Jerzy, toż to Tomek. Tak długo mówili na niego inaczej niż ma w dowodzie, że zapomniał jej o tym powiedzieć
 
Ja też mam ciocie która na imię ma Zofia, a wszyscy mówią do niej Grażyna 😁 ale no ja właśnie chce uniknąć takiej sytuacji i załatwić wszystko oficjalnie :)
 
W mojej rodzinie jest właśnie mnóstwo takich przypadków, w większości imiona którymi posługują się dane osoby to ich drugie imiona. Podam pare przykładów :
Moja teściowa Teresa wołają Beata
Moja prababcia Stanisława wołali Władzia
Jej syn, czyli mój wuj to Stanisław a wołają Kazik
Moja ciotka Anna wołają Hania
Moja kuzynka Ewelina wołają Iza
Moj kuzyn Rafał nazywany Filipem
No i moja genialna babcia która każdemu wnukowi i wnuczce nadaje swoje imiona, tak więc jest np Czesia, ja jestem Pelagia 🥰
 
W mojej rodzinie jest właśnie mnóstwo takich przypadków, w większości imiona którymi posługują się dane osoby to ich drugie imiona. Podam pare przykładów :
Moja teściowa Teresa wołają Beata
Moja prababcia Stanisława wołali Władzia
Jej syn, czyli mój wuj to Stanisław a wołają Kazik
Moja ciotka Anna wołają Hania
Moja kuzynka Ewelina wołają Iza
Moj kuzyn Rafał nazywany Filipem
No i moja genialna babcia która każdemu wnukowi i wnuczce nadaje swoje imiona, tak więc jest np Czesia, ja jestem Pelagia 🥰
Czemu wszyscy Ci ludzie nie zmienia sobie imion? 🙈 Mnie by to chyba męczyło 😆
Ja mam jedną tylko ciocie, która nazywa się inaczej, a mówią na nią inaczej..
 
Nikt na moją córkę nie mówi neLLa. To jest po prostu zwyczajnie Nela tylko pisane przez dwa L, w Niemczech to zupełnie normalne. Tutaj nawet Hania nie jest haNNa tylko wymawia się Hana bądź Anna wymawia się Ana. 😊

Zdaje sobie sprawę jak się imiona wymawia.
Obcokrajowcy powiedzą jedno l, jedno n, jedno o.
Jednak nieco inaczej jest z nazwiskiem i w moim już jest długie l. Coś, czego nie ma w Polsce. Nella i moje nazwisko to już nie przejdzie. Pomimo, ze Nella będzie mówione Nela.
I nie pamiętam czy tam pisałam Aurelia mi się nie podoba. Choć jako dziecko chciałam nazwać córkę Aurora - bo uwielbiałam śpiącą królewnę, no ale rodząc córkę byłam już dorosła i wyrosłam z bajek. Nel mi się podoba, ale jako skrót od Korneli i rozważałam to imię, ale mąż kręcił nosem, a u nas jest tak, że się dogadujemy, a nie któreś stawia na swoim (nie wspominając o obcych osobach jak teściowa)

Gdyby spojrzec nieco ponad poziom bajek, to można by się dowiedzieć, ze Aurora to była tez jedna ze świętych.
Moze być tez uosabianą z grecka boginią Eos.
Aurora oznacza tez „jutrzenke”.
No i jest tez Aurora borealis- zorza polarna.
Wedlug mnie cudne imię, którego znaczenie jest o wiele szersze niż tylko w bajce.
 
reklama
Do góry