reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziewczynki ..Blanka ?

reklama
Mi się bardzo podoba imię Daria ,zawsze mówiłam jak będę miała córkę tak ja nazwę,ale mam za to dwóch synów
 
Mi się bardzo podoba imię Daria ,zawsze mówiłam jak będę miała córkę tak ja nazwę,ale mam za to dwóch synów
W takim razie pozdrawiam serdecznie jako Daria :) zawsze nie znosiłam mojego imienia, a teraz lubię bo jest krótkie, nie ma glupich zdrobnien i pasuje do naszej rodzinki :)
 
Mam Koleżankę Darie jeszcze z czasów szkolnych, mówiliśmy na nią Daryjka 🥰
Tak, spotkalam się z "daryjka'(raz, i to na porodowce! :)), wśród rodziny zdarzy się 'daruniu' albo" darunia' ale to zdrobnienia takie na siłę, nie oczywiste. Ale w 99,9% pozostaję (na szczęście) zwykłą Darią
 
Hej dziewczyny,
Przyjaciolka poszukuje imienia dla coreczki..
Myslala o imieniu Blanka.. czy to imie jest brzydkie? Zle wam sie kojarzy?
Wiem, ze kazdy ma swoj gust, ale szukalysmy na roznych forach, ale bardzo malo tych malych Blaneczek :)
Dajcie znac co myslicie :)
Mi sie Blanka bardzo podoba, ale ja ogolnie bardzo lubie imiona krótkie, twarde ,bez zbędnych zdrobnini typu Katarzyna ,a potem i tak jest Kasia.. albo Maciej ,a potem i tak wszyscy mówią Maciek.. Blanka jest bardzo fajnym imieniem mala Blaneczka, a dorosla poprostu Blanka. Pani Blanka. Prosto i konkretnie.

Ja mam trzech synów , ale w przypadku ewentualnej siostry syn Chciał Róże, ja zaś myslalam nad Olgą. A z takich ktore kiedys tam jeszcze krążyly mi w glowie to Wanda. Bozia dała synów,no i z ostatnim był duży problem z wyborem.. i jako perwsze Syn zaproponowal Korneliusz🤦 ja zaś pomyślałam, ze w sumie Kornel mógłby być jak mu tak zależy.. do porodu to mialam dylemat jeszcze kilkanascie razy z imionami, Bartłomiej, Jędrzej, Miłosz, Teodor.. ale i tak finalnie zostalismy poprostu przy pierwszym wyborze i jak Kolezance wpadła w glowe Blanka to najpewniej zostanie Blanka;) jej kochana Blaneczka ❤️ zdrowka dla Dzidziuni😍
 
Mnie się Blanka nie podoba. Zdecydowanie wolę imiona, które mają wersję dla dorosłego i dla dziecka np. Anna i Ania. Ale uważam, że imię powinno się wybrać wedle gustu rodziców, bez oglądania się na zdanie innych.
Co do drugiego "wątku"... Aurelia też mi się nie podoba. Jeżeli Tobie ono odpowiada uważam, że powinnaś je zmienić i już, a nie zastanawiać co powie na to rodzina. Jedno co mnie uderzyło w Twoich wypowiedziach. Chcesz tak dać młodszej na imię, a wołasz w ten sposób do starszej? Wybacz, ale wg mnie mieszasz tej starszej w głowie.
 
Mnie się Blanka nie podoba. Zdecydowanie wolę imiona, które mają wersję dla dorosłego i dla dziecka np. Anna i Ania. Ale uważam, że imię powinno się wybrać wedle gustu rodziców, bez oglądania się na zdanie innych.
Co do drugiego "wątku"... Aurelia też mi się nie podoba. Jeżeli Tobie ono odpowiada uważam, że powinnaś je zmienić i już, a nie zastanawiać co powie na to rodzina. Jedno co mnie uderzyło w Twoich wypowiedziach. Chcesz tak dać młodszej na imię, a wołasz w ten sposób do starszej? Wybacz, ale wg mnie mieszasz tej starszej w głowie.
Nie nazywam jej tak tylko zawołałam i sprawdziłam czy zareaguje, ale Nelka i Aurelka brzmi bardzo podobnie i zastanawia mnie fakt czy nie zbyt podobnie dla sióstr 😊 Do starszej wołamy zazwyczaj Nelka, a młodsza zazwyczaj serduszko, puca bądź lala, bo tak woła ją starsza siostrzyczka 😁
 
Jejku ludzie wy zawsze musicie mieć problem. To wytłumaczysz mi po co jest to forum? Po co tu jesteś?
Jak wiecznie problem, o to nie pytaj o tamto nie pytaj.
I tu Cię zaskoczę, bo przyjaciółka nawet o tym wpisie tutaj nie wie, szukam informacji dla siebie, bo przeglądając fora dotyczące imion Blanek było dosłownie kilka i chciałam się zorientować co ludzie o tym imieniu myślą :) A przyjaciółka jak będzie chciała to córkę nazwie i Bogumiła, nic nikomu do tego. Nie można sobie po prostu podyskutować o imionach?
Przeczytałam aż dwa razy Twój pierwszy komentarz w poście i ani słowa nie było o dyskusji na temat imion żeńskich w ogóle.
Napisałam, że imię Blanka mi osobiście się nie podoba, więc jak najbardziej było to w temacie.
Naskakujesz na mnie i inne dziewczyny, bo ośmieliłyśmy się zwrócić uwagę, że imię dla dziecka powinni wybrać rodzice a nie inni postronni ludzie. 🤷

Jakbyś od razu napisała, że chodzi o rozmowę o imionach komentarz mój byłby inny.

Po to jest forum, żeby się wypowiadać i odpowiadać na pytanie z wątku, a widać masz straszny problem z imionami swoich córek i szukasz potwierdzenia na forum, że powinnaś je zmienić co nie ma związku z tytułem wątku.
 
reklama
Nie nazywam jej tak tylko zawołałam i sprawdziłam czy zareaguje, ale Nelka i Aurelka brzmi bardzo podobnie i zastanawia mnie fakt czy nie zbyt podobnie dla sióstr 😊 Do starszej wołamy zazwyczaj Nelka, a młodsza zazwyczaj serduszko, puca bądź lala, bo tak woła ją starsza siostrzyczka 😁
Oba imiona sa Ladne a i Sofia jest piekne . Pamietaj ty jako mama masz wplyw na to jak ludzie mowia do twojego dxiecka i jak to dziecko nauczysz.. ja mam Rafała i jak ktoś pokusil sie powiedzieć do niego Rafcio to zawsze zwracalam uwage, ze syn ma na imię Rafał, a teraz on sam juz ludzi poprawia i mówi, że ma na imię Rafał nie inaczej. I otoczenie bliskie juz sie nauczyło . Ze wszystkim idxie sobie poradzic, ale trzeba przetrwac swoje.
 
Do góry