reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dzidzi

przede wszystkim nie można słuchać co inni mówią. to ma się wam podobać a nie osobom trzecim! ja na pewno nie będę wysłuchiwała jak już jakieś imię wybierzemy tego co ktoś będzie miał na ten temat do powiedzenia :-) nasz i tylko nasz wybór. ciężki bo i mi, i mężowi podoba się coś innego ale w końcu musimy wymyślić coś razem.
 
reklama
Piszecie, że imiona wybierają rodzice. Nie do końca. Napiszę Wam jak było w mojej rodzince. Nie wiem dokładnie jak było z moim imieniem, ale z rodzinnych opowieści wiem, że babcia była zawiedziona, że nie mam Anastazja. Bo urodziłam się w Anastazji, a w rodzinie mojego taty jest zwyczaj, że dziecko samo przynosi sobie imię. Moja młodsza siostra ma imię po ukochanej babci taty i imię rodzice wymyślili w drodze ze szpitala do USC. Szybka decyzja;-) Natomiast imiona kolejnych z rodzeństwa to już moja sprawka. Młodsza siostra ma na imię Basia, bo moje najlepsze koleżanki, które były siostrami, nazywały się Ania i Basia, więc chciałam, żeby u nas było tak samo. Miałam wtedy 4 lata, więc nie dziwcie się motywacji;-) Mama chciała, żeby brat miał na imię Patryk, ale chodziłam już wtedy do zerówki i miała trochę problemów z chłopcem, który mi dokuczał. No i stwierdziłam, że Patryka będą dzieci przezywać i brat ma mieć Bartek na imię, bo w mojej klasie był chłopiec o tym imieniu i z niego nikt się nie śmiał. Może mama przeforsowałaby swój pomysł, ale po mojej stronie stanęła babcia i tak brat został Bartkiem.
 
U mnie też jest zwyczaj, że dziecko przynosi sobie imię ale DRUGIE a pierwsze wybierają rodzice. Mnie się to nawet podoba :tak:I tak ja jestem Aldona a mój brat Marek. Chcialabym zastosowac to też przy narodzinach syna chyba że będę miała do wyboru Euzebiusza albo Wincentego - to nie dziękuję ;-)

jeśli chodzi o Bartków to bardziej mi się podoba imię Bartosz a nie Bartek.
 
U mnie nie ma żadnych zwyczajów co do imion. Imię córki ja wymyśliłam a mąż się łaskawie zgodził, po odrzuceniu trzech innych imon proponowanych przeze mnie. A teraz przychodzi mi do głowy tylko Mateusz albo Sebastian a mąż jak zwykle mówi że nie tak, ale sam propozycji nie poda :sorry2:
 
He he to ja powiedziałam mężowi tak : córcia będzie miała na imię Nadia i musiał sie zgodzić bo nie miał wyjścia bo takie słuchania to nie tamto nie to mnie męczyły i wziełam w swoje ręce tą decyzję , poprostu postawiłam przed faktem dokonanym i tak juz zostało
 
a u mnie nabank zostaje juz JASIO!!! moj kochany JASIEK :-) jak podusia :) bo mikolajek mis iekojarzylo z takim malym czerwonym szpiczstym mikolajkiem z rekami i nogami jak patyki chyba z jakiejs fundacji czy reklamy brr wiec juz jasio zostanie :):tak::-)
 
mississ no właśnie zauważyłam że zmieniliście zdanie co do imienia , podoba mi sie te imię ale szczerze to niewiem jakbym nazwała kolejnego synka bo brak pomysłów , pustka , mam nadzieję że Nadii nie urosną jajeczka hehe
 
ja chciałam imię dla chłopca DANIEL albo Dominik ale mój mąż powiedział że to imie dla geja i sie nie zgadza :p i przyśnił mi się mały chłopiec podobny do mnie który sie przedstawiał Mateuszek, wiec będzie mateusz a jeśli chodzi o dziewczynkę to musi być Natalia bo moja ukochana babcia miała tak na imię i chce takiego i nieważne co inni mówią. Moj M chciał dla chłopca imię Stanisław :szok::no: a ja po moim trupie nie bedzie takiego imienia, kiedyś na 1 roku studiów pzrewaletowałam kumpla stasia i mnie skurczybyk okradł, a dwa w mojej rodznie kazdy stasiek to pijak, noi tesc to tez stanisław <zyga> to tymbardziej nie bedzie takiego imienia.
ps. Jaś mi się też bardo podoba, ale zas moj dziwny M ma inne zdanie:/
 
reklama
Jan tez mi sie podoba ale to na pewno sie nie doczekam ;) chyba ze bedzie wpadka i 3 dzidzia :D

a co do Atylli to o tyle klopotliwe ze to bardzo nietypowe meskie imie konczace sie na a...
 
Do góry