reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dzidzi

Nadia bardzo mi się podoba. choć jak dla mnie bardzo ukraińskie ale śliczne :-) mi się podobają imiona proste typu Marek, Adrian... do dziewczynki to nawet nie wiem jakie bym chciała - mąż by chciał mieć córkę Natalie, a ja takiego imienia nie chce dać. on znowu nie chce dać ani Marek, ani Adrian chłopcu więc musimy iść na jakiś kompromis i wymyślić coś co będzie nam obu odpowiadało :-)
 
reklama
Ja chciałam Gabrysia mieć...powiedziałam siostrze, a ona mi powiedziałą wierszyk o "głupim Gabrysiu" a jej mąż skwitował że jemu się Gabryś z rudzielcem kojarzy :szok: mendy podłe:)
 
pisałam wcześniej że myśleliśmy jak będzie córcia to damy Aleksandra Zofia, ale ostatnio zdecydowaliśmy że jednak Zofia Aleksandra :rofl2:, bo chce mi się Zosieńki w domku a nie Oleńki. no a tu teściowa że Zosia to miała na imię zmarła siostra teścia, a po zmarłych najbliższych się nie daje :crazy: , my z mężem, że jak się nie daje to już nam imiona się skończyły, bo nie ma chyba takiego imienia, komu by się z tego świata nie zeszło, a lubimy tradycyjne, no i chyba zostaniemy przy swoim :-p tak sobie myślę, czy teściowa nie zaczęła zazdrościć, że imiona trafiają się takie jak w rodzinie teścia a nie jej. ech chore... :-(
 
A ja właśnie na pamiątkę po zmarłych dałam. Mateusz to drugie imię mojego zmarłego ojca a Stanisław po kochanej mojej babuni Stanisławie. Tak sobie powiedziałam, że moje pierwsze dziecko po babci będzie miało imię, bo to święta osoba dla mnie była.
 
U nas tez wczoraj zawrzało jak już wiemy że na pewno królewna i Emilka odpada, m nie chce słyszeć nawet, rodzince tez sie nie podoba, została nam Milenka, mi sie jeszcze Majka podoba, jeżuuu kiedy coś postanowimy to nie wiem:baffled: Ja chce jakoś krótko i mięciutko bo mam obcobrzmiace, trudne nazwisko więc nie chcę żeby wszystko do kupy brzmiało jak karabin maszynowy:-(
 
u nas temat imion jakos przycichl. niby ustalilismy dla dziewczynki Alicja, dla chlopca Mikolaj, ale ciagle cos nowego sie pojawia. czekam na razie na polowkowe, zeby miec juz chociaz potwierdzenie plci.
 
nie stresujmy się imionami bo do grudnia się je wymyśli.
gufi mi się Mikołaj podoba. kiedyś też poza Markiem i Adrianem brałam to pod uwagę.
 
pisałam wcześniej że myśleliśmy jak będzie córcia to damy Aleksandra Zofia, ale ostatnio zdecydowaliśmy że jednak Zofia Aleksandra :rofl2:, bo chce mi się Zosieńki w domku a nie Oleńki. no a tu teściowa że Zosia to miała na imię zmarła siostra teścia, a po zmarłych najbliższych się nie daje :-(

ja mam Zośkę w domu;) i kiedy byłam w 7 miesiącu zmarła babcia mojego M, któa miała na imię Zofia i żyła 100 lat:szok:
i pierwsze słyszę ze nie daje się imion po zmarłych, to pewnie kolejne zabobony....
skoro ci się podoba Zosia, to daj Zosia i nie słuchaj innych, wam ma się podobac imie i pasowac do dziecka a nie do reszty:tak:
 
Co do imion, to ja lubię takie niespotykane i teraz będziemy mieć problem, bo ani dla dziewczynki, ani dla chłopca nic mi się już nie podoba :no::-(.
W pierwszej ciąży jak się dowiedzieliśmy, że będzie dziewczynka, to wiedziałam, że na imię damy jej Liwia i tak zrobiliśmy :tak:. A teraz ? Oj ciężko będzie.
 
reklama
no właśnie też tak myślę że Zosieńka będzie pasowała do naszej rodzinki i dam to imię choćby mi tu wygadywali nie wiadomo co :-p
 
Do góry