reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ILE PRZYBIERAMY NA WADZE??

reklama
A ja właśnie w ciągu ostatniego tygodnia kilogram schudłam :o Trochę dziwne, bo mdłości nie mam, apetyt wciąż mi dopisuje i prowadzę raczej leniwy tryb życia...
 
no ciekawa jestem ile przytyje przez cała ciąze...moja mama gdy była ze mna w ciazy przybrała na wadze przez cały okres ciazy tylko 6 kg....z czego 3300 to byłam JA :)
 
Monika - pozazdrościć mamie! Też bym tak chciała. Moja mama też nie przytyła w ciąży dużo, a po karmieniu była chuda jak patyczek :) Podobno wiele cech ciązy, porodu i połogu się dziedziczy po matce, ale nie wiem, czy to faktycznie prawda. Ja bym się cieszyła, bo moja mama rodziła bardzo szybiutko.
 
no cóz moja mama bardzo szybko nas rodziła i bez komplikacji....niestety piersia karmiła tylko trzy miesiace bo miała wode zamiast mleka:(....a ja bym chciała jak najdłuzej karmic cycorkiem moje malenstwo...z tego co wiem wszystko jest w naszej psychice...:)jesli kobieta chce karmic,to bedzie miała pokarm i bedzie to robiła..:)
 
ja w trakcie karmienia bardzo schudłam, ale za to po karmieniu... mój żołądek nie zauwazył że już je tylko dla siebie... 10 kg do przodu :(
 
Wczoraj się zważyłam i nic - stoję w miejscu od jakiś dwóch tygodni, a wcześniej to nawet schudłam. Trochę zaczynam się niepokoić, bo na początku ciąży regularnie mi sie przybierało na wadze.
 
na wadze nie rosnę, ale czuję że wszerz tak... cała puchnę, puchnę, puchnę...

Pytia: znasz jakies pozycje o grach słownych, zwłaszcza w poezji dziecięcej?
 
reklama
Azik - nie zajmowałam się tym nigdy jakoś bliżej, ale pamiętam kilka ciekawych pod tym względem wierszy:
Uta i Julian Przyboś: Telefon dwuletniej Uty, Rymowanka kwietniowa,
K. Ildefons Gałczyński: Kołysanka o kołysce
Danuta Wawiłow: Rupaki, Król
Wszystkie powyższe można znaleźć min. w antologii "Po schodach wierszy. Antologia poezji współczesnej", Warszawa 1993;

Ale popytam tu i ówdzie, może coś ciekawego znajdę. PIszesz pracę na ten temat?
 
Do góry