reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech

reklama
Ola zaczęła gadać konkretne słowa: cześć, już, puść, nie chce
Madzila- moja dopiero chodzi od niedawna, nie martw sie tak książkowo to dzieci mają czas jeszcze 3 miesiące
 
moj młody opanował turlanie.. szczególnie gdy się wygłupiamy na wyrku
wchodzenie i schodzenie po schodach opanowane do perfekcji
a najnowsza umiejetnoscia jest samodzielne zapalanie światł w kibelku niestety zgasić juz rady nie dajemy bo za wysoko:-)
 
Blanka powoli się nam rozgaduje: choć-oć, cześć-ceś, ala-lala, ola-oliwia, kukuryku-koko.

na placu zabaw szaleństwo, wchodzi na domek drewniany po czterech, jak jest na domku to każę jej usiąść i zjeżdża ze zjeżdżalni oczywiście trzymam ją za rękę, a do niedawna na dworze nie chciała mnie puścić a teraz tylko czeka kiedy ją z wózka wypuszczę.
 
U nas Mati umie powiedzieć / zrobić, jak robi piesek, krowa i kurka:-D:tak:.

Na placu zabaw tez wszędzie chce wejść, sam ze zjeżdżalni zjeżdża:tak:, ale tez nie umie wejść, uwielbia się huśtać na huśtawce, jeździć na koniku, bardzo sprawnie i szybko biega, aż w szoku jestem, włazie na wszystko, co się da (np. ostatnio na krzesło, z krzesła na biurko i do laptopa, albo na stolik Natasi i pokazuje, jak umie latać:-D:-p:szok:), łyżeczką sam nie je, bo tez raczej go trzeba do jedzenia zmuszać, jedyne, to butlę trzyma, z kubka pić potrafi bardzo dobrze, to no tam jeszcze... jak mi się przypomni, to dopiszę...

aha, pokazuje oczko u mnie, nos, włosy, robi mi "cacy" (głaszcze po twarzy), pokazuje, jak dzwoni przez telefon, włącza pilotem TV, tańczy do muzyki, no i na wszystko pokazuje i woła "tam" :-D:-D:-D)

Madziu, Krzysiu sam ze schodów schodzi. Wow, moja to dopiero po 2 roku się nauczyła, aż w szoku jestem...:szok: czy dzieci takie rzeczy w tym wieku potrafią?? - tzn., naprzemiennie ze schodów nogami iść... ja to bym się chyba bała go puścić samego:no:, choć do góry wejść potrafi...
 
No Ola w tym tygodniu zaczęła się "wdrapywać" na schody - na czworaka tak jakby, tak na nóżkach samych nie umie ;-) O schodzeniu nie ma mowy póki co ;-)
 
my schody mamy za sobą, teraz wchodzi każe dać rekę, drugą sam trzyma się za poręcze i wchodzi i schodzi w ten sposób. Generalnie wchodzi na kanapy, meble, fotele, plastikowe krzeselka ogrodowe. Musze znów mieć ją na oku... Ale dużo nie mówi, naśladuje zwierzątka, w kasiążkach zna już wszystkie od zwierząt gospodarskich, po kraby, koniki pole i taki tam - chyba musze kupic nowe książki. Czekam na jakieś słowa - ale na razie mama, tata, baba, i "si" i coś tam po swojemu.

Pysia u mnie tez Lena do jedzenia anty i pewnie za szybko sama nie zje, bo ją jedzenie nie interesuje, ale od niedawna sam obsułguje butelki, kubki niekapki.
 
Ola uwielbia sama jeść :) Zawsze muszą być dwie łyżeczki lub widelczyki -jedno dla Oli drugie dla mamy ;)
Pijemy ze słomki, latem będziemy uczyć się ze zwykłego kubka - już próbuje, ale póki co my trzymamy kubeczek Ola z zaciekawieniem pije ;-)
 
reklama
MOja Niunia tez lubi jesc sama ale co najwazniejsze mowi coraz więcej. Pojawiło się eś (cześć) bembem (bemben), choś (chodż), stań (wstań), idi (idziemy), dindin (pingiwn - zabawka kąpielowa), na pytanie ile masz lat moje dziecię odpowiada "da" - dwa. Ogólnie bardzo lubi powtarzać za nami - także trzeba uwazac co sie mowi, bo ostatnio powtorzyla za tatusiem edziele (pierdzielę)...

Nowe umiejętności - potrafi zamknąc oczy, i robi cii, dotykając paluszkiem nosa ;-)
 
Do góry