reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech

Melody nie przejmuj sie....pewnie Ola ogarnia inne umiejętności i kupka znowu wróci tam gdzie byc powinna :-D :-D No i gratuluje nowych umiejetności naszym kochanym styczniakom :tak: :-)
A to wstawanie z kucków to jeden z fajniejszych widoków prawda ? :-) Taka dupka wypięta w kosmos :-D

kaoru Piotrek wygląda podobnie po samodzielnym pałaszowaniu serka...Chwilowo ta umiejętność u nas przygasła bo chorowaliśmy....no a teraz zanim znowu zostawie go sam na sam z krwiożerczym serkiem uzbroję się w te fajne kaftaniki do karmienia :-) ;-)
Mam pytanko bo moja Martucha ostatnio zrywa z siebie wszystkie śliniaczki, osłonki itp też tak macie? A może ktoś mi podpowie czym usunąć radosną twórczość pisaną długopisem po kanapie? Nie wiem jak sprać ten paskudny długopis :wściekła/y:!!
 
reklama
Mam pytanko bo moja Martucha ostatnio zrywa z siebie wszystkie śliniaczki, osłonki itp też tak macie? A może ktoś mi podpowie czym usunąć radosną twórczość pisaną długopisem po kanapie? Nie wiem jak sprać ten paskudny długopis :wściekła/y:!!
Na długopis nie pomogę, ale wiem, co to jest, jak dzidzia ściąga śliniaczek :eek::-p:rofl2:. Mój Mati też tak robi, w sumie nie wiem, dlaczego:sorry::eek:, ja mu już raczej nie daję, bo potem ściąga i się strasznie wkurza, ale mi pomagało, jak mu do rączki coś dawałam :tak:, to się wtedy tym zajął i mi jadł, a nie myślał o tym, jak się uwolnić.
 
Na długopis nie pomogę, ale wiem, co to jest, jak dzidzia ściąga śliniaczek :eek::-p:rofl2:. Mój Mati też tak robi, w sumie nie wiem, dlaczego:sorry::eek:, ja mu już raczej nie daję, bo potem ściąga i się strasznie wkurza, ale mi pomagało, jak mu do rączki coś dawałam :tak:, to się wtedy tym zajął i mi jadł, a nie myślał o tym, jak się uwolnić.
Tak to fajny sposób żeby zabawić mała i dać jej coś do rączki ale ona sama już prawie je i w rączkach ma łyżeczkę i serek np;-) no iten serek właściwie jest wszędzie,,,:eek::laugh2:
 
Wiesz co, Kochana, to jak sama je, to wypróbuj takie śliniaczki - bluzeczki ;-). One są zakładane jak bluzka, gdzieś tam się z tyłu wiąże, no i nie tylko nie ochlapie przodu siebie, ale też rękawków :tak::-D. To super rzecz, my takich używaliśmy kiedyś, jak moja córa się uczyła malować :tak:.
 
pysia25 dzięki za rade chyba będę musiała poszukać takich bluzeczek, chociaż i tak zawsze przed jedzeniem przebieram ją w ciuszki do brudzenia:tak:;-)
 
my nocnika jeszcze nie mamy ale może niebawem się pojawi bo jak was czytam to aż sama bym chciała małą posadzić i zobaczyć na co ją stać :-D:-D:-D
a ja się chciałam pochwalić ze karolka w końcu sama chodzi :tak::tak::tak: nie trzyma się już mebli tylko zasuwa jak opętana, zrobiła sibie z psa przeszkodę nr 1 i łazi po niej w te i we wte :-) całe szczęśice że psu to nie przeszkada bo leży cierpliwie i tylko patrzy co ta mała istotka robi. A najlepsza zabawa to ganianie się z psem dookoła ławy tzn ona ucieka a pies przechodzi obok, ta myśli że ją dogonił piszczy z radości i śmieje się w głos i znów ucieka :laugh2: komicznie to wygląda :szok: nigdy nie mmyslałam że aż taka będzie między nimi komitywa :laugh2:

Z ostatnich ummiejętności to karolcia zaczeła wstawać z tą kochana dupinką w kosmosie :sorry::sorry::sorry: i złazi z łóżka tyłem :tak::tak: uffffff

i zaczeła tańczyć w rytm muzyki :rofl2: tzn rusza tułowiem w boki z rączkami uniesionymi w górę :-D:-D:-D

no to w końcu i ja sie pochwaliłam :laugh2:
 
i jeszcze dodam że pokazałam małej jak się myje stolik szmatką :-D i teraz karolka wszystko "czyści"
dziś byliśmy w restaurackji i ta mała spryciula obeszła 3 dziecięce stoliki "czyszcząc" blaty papierkiem po paluszkach i tyle miała przy tym radości że aż uwierzyć nie mogłam :-p
 
i jeszcze dodam że pokazałam małej jak się myje stolik szmatką :-D i teraz karolka wszystko "czyści"
dziś byliśmy w restaurackji i ta mała spryciula obeszła 3 dziecięce stoliki "czyszcząc" blaty papierkiem po paluszkach i tyle miała przy tym radości że aż uwierzyć nie mogłam :-p
gratuluje nowych umiejętnosci, u nas podobnie z czyszczeniem stolika, ale najpierw Martucha czyści stół, potem podłoge a na końcu próbuje wytrzeć sobie buzie:-):-)
 
Anik nocnikiem się nie przejmuj.. my posiadamy ale za chiny ludowe nie chcemy siadac nawet w ubrankach (pare razy sie udało) Kiedys młody siadał i nawet sikał za kazdym razem ale jakos potem przestałam go sadzac bo spał jak wychodziłam do pracy i mu sie odmieniło.. Jula jak miała 1,5 roku to wołała ze chce siku wczesniej jednak nie było problemu zeby ja posadzic i wyczekac az zrobi wysadzałam ja tak od 8 miesiaca A ten mały ludzik poki co nie jest zaimteresowany Samo przyjdzie... ponoc dzieci swiadomie robia to od 18 miesiaca takze mamy czas Kochana
 
reklama
Anik - gratulacje dla Karolki :-D:-D ja się na swoją nie mogę napatrzeć jak przebiera tymi krótkimi girkami :-D
 
Do góry