reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Sencilla na bonsai niestety sie nie znam :-( Chcoć za czasu gdy byłam aktywana na forum ogrodniczym to kiedyś czytałam że przyczyną może być nieodpowiednia ilość światła, przeciąg lub przelanie rośliny, jak u wiekszości kwiatów zresztą. Normalnym jednakjest że bonsai zrzuca na zimę liście (tak jak fikusy), potrzebny mu jest zimowy okres spoczynku (w tym przypadku zimniejsze miejsce - nowe otoczenie musi jednak być jasne!). Skoro Twój bonsai zrzucił liście to ogranicz też podlewanie bo zmnijeszyła się powierzchnia odparowywania wody(transpiracji), więc zapotrzebowanie na wodę drzewko też ma mniejsze. tak samo jak w przypadku ficusów np benjaminka :-)

Ja tam wolę "zwyczajne" roślinki, chociaż z niezwyczajnych to mam w domu 21 orchideii :-D
 
reklama
No widzisz sama go wyczułaś :-)
a to parapety w moim domu zmieniają się w zależności odpory roku :-D
 

Załączniki

  • 100_0465.jpg
    100_0465.jpg
    33,7 KB · Wyświetleń: 34
  • 100_0559.jpg
    100_0559.jpg
    29,6 KB · Wyświetleń: 32
  • 100_0571.jpg
    100_0571.jpg
    29,2 KB · Wyświetleń: 34
  • IMG_0889.jpg
    IMG_0889.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 35
  • IMG_1712.jpg
    IMG_1712.jpg
    32,6 KB · Wyświetleń: 30
  • 04012008194.jpg
    04012008194.jpg
    23,3 KB · Wyświetleń: 29
Agasta
ale piekne!
ja tez uwielbiam orchidee, ale tu mam tylko jedna.. ktora na dodatek jakos zwiedla... mam nadzieje, ze jeszcze wypusci pedy na wiosne.
 
chwila relaksu z kawą i pysznym deserem z bitą śmietaną thumb_0580201001158181697_deser06.jpg tylko że zamiast truskawek wcinam banan i kiwi pychota -zapraszam
 
Wtam:-)
Agasta tak wiem czytałam w necie,ale dziekuje za info:tak:Orchdeje sa przepieknymi kwiatami ,tez je uwiebiam.Niestety mam malutke mieszkanko i nie moge miec za duzo kwiatow.Twoje parapety slicznie wygladaja,mi sie takie zawsze marzyły:tak:
Aneta ,a co dobrego pieczesz?Moze ja tez cos stworze:tak:Jak sie Nikos czuje,i kiedy ma wycinane migdałki??
Aisha ja tez juz daje Michałkowi marchewke z ziemniaczkiem i jabłuszko.Nic mu nie ma i jak widzi ze bedziemy jesc to sie cieszy.Czytałam gdzies ze lepiej zaczynac zmiany od warzyw(nie wiem czy to prawda) i ja tak zrobiłam:tak:.Tez dawałam na poczatku lyzeczke ,potem 2,3 i tak dalej.Michałek nie zje wiecej niz 3 duze łyzki:tak:
Ania dziwczyny sie rozkreciły w pisaniu ,tak trzymac!:-):tak:
Pauka my cały czas czekamy na wasza rodzinke:tak::tak:
Sencilla piekne sa binzai ,ale trzba sie z nimi obchodzuc jak z dziecmi.Moj znajomy nawet do plodki jak jedzie to bierze drzewko:rofl2:
Ale sie rozpiałam chyba pierwszy raz w mijej historii:rofl2::rofl2::tak:Moj A dzis w domku wiec pijemy kawusie i pedzimy na spacerek,bo on bardzo lubi wozeczkiem jezdzic:-):-D:tak:
Miłego dzionka mamusie :))))))
 
Witajcie..:confused::-)

ja od rano sie wzielam za porzadki chcialam umyc okna ale niestety pada i taka to robota :-:)wściekła/y:

wlasnie udalo mi sie znalezc dwie z was na NK chyba sie nie pomylilam ??

fajnie by bylo jeszce reszte odnalezc :-D:tak:

Milego dnia
 
Mamo Mikołaja ja chyba Cie znalazłam na nk :-)
Ann na kiedy Ty tak właściwie masz termin?

Wspominalam żemoja Claudia nie chce pić z butelki. Mój luby od kilku dni wieczorem próbuje ją nakarmić z butelki i nic.
Claudia postanowiła za to zmienic metodę informowania nas o swoim glodzie. Już nie płacze, tylko ssie pięstkę. Powiedziałam o tym w cb i że nie chce pić z butli to mi ppowiedzieli żebym dała jej smoczka (bo Claudia od urodzenia smoczka jeszcze w buzi nei miała :-) ) i że jak będzie smoczka ssać to z butelki też będzie pić.Problem tylko w tym że jak widzę że ssie piąstki to daję jej smoczka to ona krzyczy i go wypluwa. Więc dalej nic z tego.
20 marca idziemy na próbny dzień do żłobka i aż się boję co to będzie się działo, jak będa chcieli małą butlą nakarmić :szok:
 
hej hej,
u mnie zmiana planow dzisiaj i juz jestem w domku, i bardzo sie ciesze :-D
agasta, dzieki za maila juz ci odpisalam, a co do terminu to mam dalej na 29 sierpnia, ale juz mi powiedzieli ze to raczej poczatek sierpnia bedzie

wlasnie moj m przyjechal i jade na jakies ciazowe zakupki, ale fajnie :-D:-D:-D
 
reklama
Hej!

Agasta będzie dobrze nie zamartwiaj się na zapas...
Mój synek wczoraj miał WIELKI DZIEŃ - pierwszy raz w końcu został u swojej opiekunki i bez płaczu z uśmiechem się ze mną pożegnał,pomachał nawet przez okno.:tak:
Bawił się podobno cały dzień zadowolony i uśmiechnięty!:szok::-D
A ja już po obiadku,mąż dziś w domu i zakupił flądre,zrobił obiadek,odebrał małą z przedszkola...i pognał na rybki!:-)
My też uciekamy na spacerek bo tak pięknie słonko świeci!
Na razie kobity!
 
Do góry