reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Ile czasu musisz czekać na ten wynik? Ja właśnie czekam na połówkowe. Lekarz ma godzinę opóźnienia.. Zaraz zasnę na krześl
Ile czasu musisz czekać na ten wynik? Ja właśnie czekam na połówkowe. Lekarz ma godzinę opóźnienia.. Zaraz zasnę na krześle
Nie odpowiedzieli mi kiedy będzie wynik 😔 dzisiaj mnie wypisali ponieważ stwierdzili, ze skoro nie mam objawow i nie ma tego wyniku to nie będą narazac mnie na covid. Maja dzwonić z informacją o wyniku. Jeżeli będzie zły to chyba jednak trafie na patologie ale chyba jednak na 2 tygodnie i będę miała podawany dożylnie antybiotyk 😔 wiec teraz żyje jak „na bombie” wiedząc, ze to zarażenie może w każdej chwili zaszkodzić dziecku a ja musze czekać. A nie chcą podawać mi antybiotyku bez potwierdzenia tego mojego wyniku.
Ale masz fajnie, ze już połówkowe 😊 trzymam kciuki, zeby badanie wyszło dobrze 😊 daj znać po badaniu 😉
 
reklama
Dziewczyny, jestem po połówkowych. Chłopczyk zdrów jak ryba, wszystko jest dobrze... Tak się cieszę, chyba po raz pierwszy odetchnęłam z ulgą i nadzieją. Mam podejrzane przepływy łożyskowe, które mogą świadczyć o nadchodzącym nadciśnieniu ciążowym. Miałam to z pierwszym synkiem, więc można to utrzymać w ryzach lekami :) Czuję się wdzięczna za to, że ktoś kiedyś wynalazł heparynę, i że mogę się dziś nią kłuć, wiem, że synek żyje i rozwija się głównie dzięki niej :) Wysyłam zdjęcia moich chłopaków ;p :) Będą dwa zadarte noski!

@Annnn2021 Myślę, że to lepiej, że w domu czekasz na wynik, a nie w szpitalu :) Serduszko dziecku bije i tego się trzymaj <3 Wiem, że to czekanie trwa wieczność. 3mam kciuki, żeby wynik się nie potwierdził!
 

Załączniki

  • 176486287_600265814707991_688958049265880358_n.jpg
    176486287_600265814707991_688958049265880358_n.jpg
    550,4 KB · Wyświetleń: 51
  • 177118346_10159924395658689_3513491894602323500_n.jpg
    177118346_10159924395658689_3513491894602323500_n.jpg
    319,7 KB · Wyświetleń: 50
ej dziewczyny
W pon ide na badania odnośnie zespołu antyfosfolipidowego trombofilii,
Poroniłam 2mc temu i mam AZS problemu skórne odkąd pamietam. Mój ginekolog nic nie wspominał o badaniach po poronieniu, lecz ja chce zrobić i szukać rozwiązania.
Mam pytania:
*) ile badanie na antykoagulant i IgM igA kosztują? Co trzeba zrobić z zakresu badań, żeby stwierdzony został zespół antyfosfolipidowy
*) czy z wynikami isc do ginekologa czy hematologa?
 
Moje problemy skórne objawiają się :
- na zgięciach rak suche miejsca często strupki
- na ustach suche miejsca w około ust
-na łydkach suche miejsca (wyglądają jak liszaje, takie suche swędzące) kiedy drapie mam nawet ślady krwi znikome

U Alergologa leczę się od dziecka. Testy wykazały : brzoza, topola olcha i miód. Mam protopic -maść oraz Locoid(krem steryd) w razie nagłych przypadkow

Poroniłam w 9tc. Serduszko przestało bić

Teraz minęły 2mc od poronienia. Staram się podejść i zbadać wszystko, by leczyć lub wykluczyć pewne rzeczy
🌸🙏🏻😘
 
Dziewczyny, jestem po połówkowych. Chłopczyk zdrów jak ryba, wszystko jest dobrze... Tak się cieszę, chyba po raz pierwszy odetchnęłam z ulgą i nadzieją. Mam podejrzane przepływy łożyskowe, które mogą świadczyć o nadchodzącym nadciśnieniu ciążowym. Miałam to z pierwszym synkiem, więc można to utrzymać w ryzach lekami :) Czuję się wdzięczna za to, że ktoś kiedyś wynalazł heparynę, i że mogę się dziś nią kłuć, wiem, że synek żyje i rozwija się głównie dzięki niej :) Wysyłam zdjęcia moich chłopaków ;p :) Będą dwa zadarte noski!

@Annnn2021 Myślę, że to lepiej, że w domu czekasz na wynik, a nie w szpitalu :) Serduszko dziecku bije i tego się trzymaj <3 Wiem, że to czekanie trwa wieczność. 3mam kciuki, żeby wynik się nie potwierdził!
Super wiadomości. Bardzo się cieszę że wszystko ok u ciebie. Niech rośnie zdrowo. Ja za heparyne też jestem wdzięczna bez niej bym nie była tu gdzie jestem. Ja w poniedziałek będę mieć 14 tydz skończony 😁 w czwartek wizyta. Ciekawe czy powie mi lekarz już kto w brzuszku mieszka 😁ale synuś się tuli do ciebie ❤️
 
ej dziewczyny
W pon ide na badania odnośnie zespołu antyfosfolipidowego trombofilii,
Poroniłam 2mc temu i mam AZS problemu skórne odkąd pamietam. Mój ginekolog nic nie wspominał o badaniach po poronieniu, lecz ja chce zrobić i szukać rozwiązania.
Mam pytania:
*) ile badanie na antykoagulant i IgM igA kosztują? Co trzeba zrobić z zakresu badań, żeby stwierdzony został zespół antyfosfolipidowy
*) czy z wynikami isc do ginekologa czy hematologa?
Ja trochę tych badań robiłam. Konsultowałam z immunologiem i genetykiem.
Badania w kierunku trombofilii
- genetycznie uwarunkowanej- mutacja cz V Leiden, mutacja w genie protrombiny, detekcja haplotypu M2 w ANXA5

Biochemia - enzymy, białka: Homocysteina (HCY) w surowicy
Koagulologia - badania uzupełniające: Białko C, Białko S
Przeciwciała: Przeciwciała anty - kardiolipina IgM (ACAM), Przeciwciała anty - kardiolipina IgG (ACAG), Przeciwciała anty - B2 glikoproteinie I IgM, Przeciwciała anty - B2 glikoproteinie I IgG
Antykoagulant tocznia (Lupus anticoagulant): LA1 dRVVT - test skriningowy
Biochemia - metabolity: Witamina B12 w surowicy / oprócz tego robiłam jeszcze genetyczne np. PAI 1 i kariotypy.
 
ej dziewczyny
W pon ide na badania odnośnie zespołu antyfosfolipidowego trombofilii,
Poroniłam 2mc temu i mam AZS problemu skórne odkąd pamietam. Mój ginekolog nic nie wspominał o badaniach po poronieniu, lecz ja chce zrobić i szukać rozwiązania.
Mam pytania:
*) ile badanie na antykoagulant i IgM igA kosztują? Co trzeba zrobić z zakresu badań, żeby stwierdzony został zespół antyfosfolipidowy
*) czy z wynikami isc do ginekologa czy hematologa?
Cześć :)

Przykro mi z powodu Twojej straty. Znane jest nam tutaj to uczucie... Po drugim poronieniu pytałam wielu ginekologów - co sprawdzić, co zbadać. Większość dopiero po 3 poronieniu widzi wskazania do szerszej diagnostyki. No chyba, że trafisz na magika :). Z jednego wydusiłam hasło - hematolog/zespół antyfosfolipidowy, więc miałam już punkt zaczepienia. Myślę, że warto, znaleźć dobrego hematologa (albo ginekologa, który ma wiedzę z zakresu hematologii), który na podstawie szczegółowego wywiadu z Tobą, pozna Twoją przeszłość i zleci Ci konkretne badania :)

Na podstawie moich dwóch poronień i RZS u babci i siostry otrzymałam od hematologa takie skierowania:

Antytrombina III

Czynnik V Leiden met. PCR

P/ciała a-mikrosomalne / Anty TPO

P/ciała antykardiolipinowe - IgM i IgG

P/ciała a-tyreoglobulinowe / Anty TG

P/ciała p/ - Beta-glikoproteinie IGG i IGM (łącznie)

P/ciała p/jądrowe - i p.cytoplazmatyczne (ANA1), test przesiewowy met. IIF

Antykoagulant toczniowy

Białko C, aktywność

Białko S wolne

Homocysteina

Ale tym bym się raczej nie kierowała :) Znajdź dobrego specjalistę, który zleci Ci badania zgodne z Twoją sytuacją. 3mam kciuki! :)
 
Cześć :)

Przykro mi z powodu Twojej straty. Znane jest nam tutaj to uczucie... Po drugim poronieniu pytałam wielu ginekologów - co sprawdzić, co zbadać. Większość dopiero po 3 poronieniu widzi wskazania do szerszej diagnostyki. No chyba, że trafisz na magika :). Z jednego wydusiłam hasło - hematolog/zespół antyfosfolipidowy, więc miałam już punkt zaczepienia. Myślę, że warto, znaleźć dobrego hematologa (albo ginekologa, który ma wiedzę z zakresu hematologii), który na podstawie szczegółowego wywiadu z Tobą, pozna Twoją przeszłość i zleci Ci konkretne badania :)

Na podstawie moich dwóch poronień i RZS u babci i siostry otrzymałam od hematologa takie skierowania:

Antytrombina III

Czynnik V Leiden met. PCR

P/ciała a-mikrosomalne / Anty TPO

P/ciała antykardiolipinowe - IgM i IgG

P/ciała a-tyreoglobulinowe / Anty TG

P/ciała p/ - Beta-glikoproteinie IGG i IGM (łącznie)

P/ciała p/jądrowe - i p.cytoplazmatyczne (ANA1), test przesiewowy met. IIF

Antykoagulant toczniowy

Białko C, aktywność

Białko S wolne

Homocysteina

Ale tym bym się raczej nie kierowała :) Znajdź dobrego specjalistę, który zleci Ci badania zgodne z Twoją sytuacją. 3mam kciuki! :)
Dziekuje jesteście kochane. Mam pytanie wszystkie badania robiliście prywatnie?
W pon pójdę na te badania (chociaz cześć).
 
Ja trochę tych badań robiłam. Konsultowałam z immunologiem i genetykiem.
Badania w kierunku trombofilii
- genetycznie uwarunkowanej- mutacja cz V Leiden, mutacja w genie protrombiny, detekcja haplotypu M2 w ANXA5

Biochemia - enzymy, białka: Homocysteina (HCY) w surowicy
Koagulologia - badania uzupełniające: Białko C, Białko S
Przeciwciała: Przeciwciała anty - kardiolipina IgM (ACAM), Przeciwciała anty - kardiolipina IgG (ACAG), Przeciwciała anty - B2 glikoproteinie I IgM, Przeciwciała anty - B2 glikoproteinie I IgG
Antykoagulant tocznia (Lupus anticoagulant): LA1 dRVVT - test skriningowy
Biochemia - metabolity: Witamina B12 w surowicy / oprócz tego robiłam jeszcze genetyczne np. PAI 1 i kariotypy.
Dziekuje 😘🌞🙏🏻 Cieszę się, ze do Was napisałam. Już przestałam wierzyć w to, ze będę mama. Dziś przespałam pol dnia. Teraz jedziemy do rodziny.
Tak bardzo chciałabym wiedzieć - dlaczego ?
 
reklama
Od momentu stwierdzenia do momentu zajęcia w ciąże ile zajęło to Wam czasu kochane?
Czy leczenie jakie podjęliście dało efekty w ciągu paru tygodni miesięcy ?
(Może to glupotkowane pytania) przepraszam z góry, ale jestem jak dziecko błądzące we mgle
W pon ide na badania w pt chciałabym się umówić do ginekologa. Czy długo się czeka za takimi wynikami jakie robiliście?
 
Do góry