reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Cześć dziewczyny! Byłam dzisiaj u chirurga naczyniowego i mi powiedział że nie muszę już brać zastrzyków tylko kolanowki uciskowe nosić, i że mam brać akart ,ale jak przemyślał że jestem w ciąży to stwierdził że w żadnym wypadku mam tego nie brać bo to szkodzi dziecku więc zostało mi kupić kolanowki, pić dużo wody i dużo spacerować- ta wiedza kosztowała 160zł i trwało to 10minut....
Spokojniejsza jestem jak biorę neoparin nie wiem co robić, do ginekologa Idę dopiero 7marc[emoji53]
....
 
reklama
No właśnie ja też tak myślę, w poprzedniej ciąży brałam cleksane do konca, muszę do ginekologa zadzwonić i z nią porozmawiać. Na razie mam zastrzyki to będę je brać...

....
 
@DaWo Sądzę, że to ginekolog prowadzi ciążę i to on powinien zadecydować. Bo kto powinien lepiej się znać na zdrowiu naszego dziecka jak nie lekarz prowadzący.. ;)

f2w3rjjgax9hy8m9.png
 
Mój ginekolog jest tak przewrażliwiona że pewnie będzie kazała brać profilaktycznie... Nie wiem co robić z tym chirurgiem naczyniowy bo on twierdzi, że nie mam po co do niego chodzić. Chyba żeby mnie coś zaniepokoiło to wtedy mam przyjść...

....
 
Ja w ogóle nie chodzę do chirurga naczyniowego. Nigdy nie byłam :)
Neoparin biorę z racji na poprzednie poronienia i zdiagniziwany w badaniach genetycznych problem z krzepliwością krwi.
Ale i tak biorę to profilaktycznie jak to mówi lekarz. A dawka 0,4ml to ponoć najmniejsza z możliwych, więc pomoże a nie zaszkodzi ;)

f2w3rjjgax9hy8m9.png
 
Dziewczyny jak długo wasi lekarze zamierzają was prowadzić na heparynie? Przyznam że przez moje problemy konsultowałam się już chyba ze wszystkimi możliwymi specjalistami i od kardiologa usłyszałam że heparynę można stosować nie dłużej niż 3 miesiące, a połączenie z Acardem to nie jest "górnolotne" rozwiązanie... Straciłam zaufanie do jakiegokolwiek lekarza, bo oni chyba nie mają pojęcia jak radzić sobie z trudnymi przypadkami i celują lekami na oślep :(
Ja tez juz mam powiedziane do konca ciazy.. A czy dalej to nie wiem..
 
Te zastrzyki nie są takie złe tylko żeby o nich pamiętać, ja już od października je biorę więc się przyzwyczaiłam ale czasami się zastanawiam czy już dzisiaj wzięłam [emoji53]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry