reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Dziewczyny jak długo wasi lekarze zamierzają was prowadzić na heparynie? Przyznam że przez moje problemy konsultowałam się już chyba ze wszystkimi możliwymi specjalistami i od kardiologa usłyszałam że heparynę można stosować nie dłużej niż 3 miesiące, a połączenie z Acardem to nie jest "górnolotne" rozwiązanie... Straciłam zaufanie do jakiegokolwiek lekarza, bo oni chyba nie mają pojęcia jak radzić sobie z trudnymi przypadkami i celują lekami na oślep :(
 
Mi też tak mówił chirurg naczyniowy, najpierw brałam 3miesiace cleksane, a teraz biorę neoparin, jutro jadę do kontroli i zobaczę co mi powie ale jak biorę te zastrzyki to jestem spokojniejsza.

....
 
Xssenia ja mam w zaleceniach Clexan wstępnie miało być do 20 tygodnia ale ostatecznie gin stwierdził że będę go przyjmowała do końca ciąży , acard też biorę podobno do 14 tygodnia potem mam odstawić .... 16 lutego mam wizytę u genetyka i będę go pytała co myśli na ten temat ale pomimo tego co on mi powie Clexan nie odstawie nie odwarze się nie chce ryzykować
 
DaWo a jak często robisz kontrolne badania APTT i morfologie? Serio co 10 dni należy kontrolować krzepnięcie i morfologię?

0202oliwcia mój ginegkolog tez chce mnie prowadzić na clexane cala ciaże, jeśli chodzi o acard to jeszcze nie wiem do kiedy... ja jeszcze do kompletu biorę steryd, który też bedzie ze mną dość dlugo...
Jedynie martwi mnie to że mówi się o niekorzysciach ze strony innych układów... mam nadzieje że to przetrwam.
 
Ja jestem wlasnie po wizycie u genetyka. Potwierdził zdanie mojego ginekologa, że heparyna (Neoparin) do końca ciąży + 6 tygodni i że acard odstawiamy już teraz.
Śmiał się, że robiąc zastrzyki na siedząco nie ma siniaki i że musi zapamiętać do dla innych pacjentek ;P


f2w3rjjga2xukn5b.png
 
Tak robię jak mi ginekolog zleci, jakoś przesadnie często nie.... Krzepnięcie miałam w grudniu i wczoraj robiłam.

....
Ja biorę neoparin przez żylaki.
 
reklama
Do góry