reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

reklama
WIesz co nie znam się dokładnie, ale aminopuncji bym nie ryzykowała, jeżeli "normy" ryzyka są takie, a jakby mnie było stać na nifty to bym zrobiła.
@aniulla Ty robiłaś nifty podpowiesz nam coś więcej. Jaka cena i dlaczego się zdecydowałaś? Miałaś jakieś wskazania?

Ja robiłam u swojego ginekologa u mnie w mieście i tam tez prenatalne robię maja umowę z NFZ i certyfikaty. Za NIFTY płaciłam 2500zł ale czytałam ze w Warszawie od 2200zł się zaczynają. Wynik dostałam wczoraj po równo 10 dniach od pobrania. Wieczorem wrzucę fotkę jak to wyglada jak odbiorę na papierze. Wskazań nie mam po USG bo mam je dopiero dzisiaj ale ja zanim jeszcze w ciąże zaszłam zdecydowana byłam ze zrobimy. W 2010 r urodziłam syna z wadą wrodzona który po porodzie zmarł wiec dlatego tez się zdecydowałam. To badanie wad wrodzonych nie wykryje ale generyczne tak. Uważam ze jest to jedno z lepszych badań a nie ma żadnego ryzyka jak np amnio.
 
Ja robiłam u swojego ginekologa u mnie w mieście i tam tez prenatalne robię maja umowę z NFZ i certyfikaty. Za NIFTY płaciłam 2500zł ale czytałam ze w Warszawie od 2200zł się zaczynają. Wynik dostałam wczoraj po równo 10 dniach od pobrania. Wieczorem wrzucę fotkę jak to wyglada jak odbiorę na papierze. Wskazań nie mam po USG bo mam je dopiero dzisiaj ale ja zanim jeszcze w ciąże zaszłam zdecydowana byłam ze zrobimy. W 2010 r urodziłam syna z wadą wrodzona który po porodzie zmarł wiec dlatego tez się zdecydowałam. To badanie wad wrodzonych nie wykryje ale generyczne tak. Uważam ze jest to jedno z lepszych badań a nie ma żadnego ryzyka jak np amnio.
A mam tak może głupie pytanie, bo skoro nifty wyszly ok to usg prenatalne jest potrzebne ?
 
A mam tak może głupie pytanie, bo skoro nifty wyszly ok to usg prenatalne jest potrzebne ?

Tak, dziecko jest badane nie tylko pod katem wad genetycznych ale tez rozwojowych. Lekarz ocenia anatomię płodu. Serce, nerki, głowę, brzuszek itp. Tak przynajmniej powinno być. I my pod tym katem dziecko będziemy oglądać.
 
Co do wagi, przed ciążą ważyłam 55,5 kg, przez wymioty waga spadła do 53,8 kg a teraz rzadziej wymiotuje i już mam 54,4 kg czyli powoli wzrasta. Brzucha jeszcze nie mam (12+0), chyba że się najem;) Ogólnie to wam tego nie mówiłam ale 01.09 biorę ślub i robimy dosyć duże wesele. To będzie już 19 tydzień i chyba nie ma co się łudzić, że brzucha nie będzie widać;) chociaż u mojej mamy nie było widać do 5 mc;) dostała wtedy jeszcze stałą pracę, a pracodawca pytał czy planuje dziecko;)) suknia ma parę cm zapasu więc liczę, że się zmieszczę;) przymiarki tydzień przed ślubem, panie z salonu znają moją sytuację więc będą gotowe do akcji;) powoli mdłości przechodzą, ale nadal mam gorsze dni z wymiotami...boję się co to będzie na ślubie i weselu, czy nie zwymiotuje w kościele [emoji33]i czy dam radę przetrwać swoje własne wesele, bo przecież nie pójdę przyciąć komara w trakcie;) to będzie drugi trymestr więc najwięcej się ma energii ale i tak się obawiam. Jeszcze będę w centrum uwagi, będzie kamerzysta i fotograf... tak się cieszę, że nie zaplanowaliśmy poprawin...;) wystarczy, że dzień przed mamy polterabend (tradycja na Kaszubach)

Gratuluję :-) na pewno będziesz się dobrze czuć :-) wspaniały dzień przed Tobą
Ja byłam na weselu na którym panna młoda była w zaawansowanej dość ciąży i normalnie chodziła na drzemki ;)

Dziewczyny u mnie dzisiaj 15+2 i +7kg :D jak u was z wagą?
Głowa też pęka od wczoraj i generalnie nastrój kiepski, ale... brzusio rośnie także jest pięknie Zobacz załącznik 878711

Ładny brzuszek :-)
W jakim programie obrobiłaś zdjęcie?
Ja dzisiaj 14+1[emoji1] i jak na razie -2,5kg ale ja mam cukrzycę ciążową i mogę przytyć max 9kg bo przed ciążą miałam nadwagę:/

Szczęśliwe Mamusie Styczniowe

emoji110.png
emoji110.png
emoji110.png
za wizyty

18.07 :
@Inka91 prenatalne
@aniulla prenatalne

19.07 - @Linoone wizyta, @perell wizyta, @Asiula86 wizyta, @Kicia_83 wizyta
20.07 - @alla31 wizyta
23.07- @paulenka91 wizyta, @violetta.sc prenatalne, @bojąca wizyta, @Asia92 wizyta, @eulalia83wizyta
24.07 - @Gosia892 wizyta , @Dariana wizyta
25.07 - @Dariana diabetolog, @Anga79 wizyta
26.07 - @Misza95 wizyta, @Moni2791 wizyta
30.07 - @Monika 11118 wizyta, @Stelka38 wizyta
31.07 - @marzenka1810 wizyta, @Lilli1234 wizyta @Kokoszka356 wizyta, @martag86 połówkowe
01.08 - @reqiem wizyta
02.08 - @Tasza wizyta
03.08 - @kropka4x4 wizyta, @Camilla29love wizyta
06.08 - @martag86 wizyta
08.08 - @olakaczmarek7 wizyta
16.08 - @olakaczmarek7 połówkowe
21.08 - @eulalia83 połówkowe
27.08 - @Zuzanka1402 połówkowe
31.08 - @Lilli1234 wizyta,

Piszcie swoje wizyty to dopisze do kalendarza :)

Link do: Link do: Styczniówki 2019r.
Link do naszej tabelki, dopisujcie sie , a jak ktos ma problem to dajcie dane, to dopisze.

Powodzenia Inka dzisiaj i oby bół głowy przeszedł!
emoji170.png
emoji172.png
emoji169.png
emoji171.png
emoji173.png

Kciuki za wizyty [emoji110]

A ja mam pytanie. Jakie miałyście wyniki glukozy na czczo? Mi wyszło 97 - norma niby do 100 ale ja już oczywiście panikuję. A jak tam u Was?

Dla ciężarnych najnowsze norma na czczo to 92

Współczuję tych bóli [emoji20] ja dość gładko przechodzę ciąże i nawet nie chce sobie wyobrażać jakie to męczące... Może faktycznie gdzieś w środku się stresuje prenatalnymi i to dlatego? W każdym razie trzymam kciuki za badanie [emoji110] [emoji110] Z tym kichaniem to masakra jakaś. Też tak mam szczególnie rano ale czasem też na wieczór. Już myślałam czy uczulenia na męża nie mam bo to zwykle jak w łóżku jeszcze leżę [emoji23] Myślę że to nie jest prawdą. Pomidor jest na tyle powszechny w potrawach że gdyby w ciąży nie można było go jeść to by trąbili o tym wszędzie. A ja kiedyś szukałam czego mi nie wolno teraz jeść i przewertowałam internet i na groźnego pomidora się nie natknąłem [emoji6] Witamy serdecznie [emoji3] widząc ile was ostatnio dołącza to cieszę się że rozważałyśmy zamknięcie wątku. Zmobilizowało was to i bardzo dobrze. Fajnie jak jest nas dużo [emoji4] bardzo się cieszę że dolaczyłaś do nas, Twoje rady też na pewno będą dla nas pomocne [emoji4]

Co do kichania i kataru to normalne, ponieważ rozszeżają się naczynia krwionośne i taki efekt :) lekkie krwawienia z nosa też ponoć normalne

Witam wszystkie Panie bardzo serdecznie :)
Podczytuję forum właściwie od początku, ale jakoś nigdy nie miałam odwagi napisać. Zmobilizowała mnie w sumie wasza akcja z zamkniętym forum, co mnie z lekka przeraziło bo tak się do was przywiązałam, że byłoby mi smutno jakbym rano nie mogła przeczytać co u Was słychać. Myślę, że nie ja jedna tak mam ;). Mimo, że się nie udzielam to pomagacie mi bardzo, bo w sumie wszystkie przeżywamy podobne dylematy i łatwiej to jakoś znosić kiedy wiem, że nie jestem w tym sama. Poza tym zwracacie często uwagę na rzeczy o których ja nigdy bym nie pomyślała. No więc reasumując postanowiłam dołączyć do aktywnych użytkowniczek:) za waszą zgodą oczywiście :)
Krótko o mnie żeby nie przynudzać. To moja druga ciąża (aktualnie 14+1), w domu 11 letnia córa więc trochę się czuję jakby to jednak była pierwsza:). Wg prenatalnych wszystko cacy i będzie druga dziewucha:)

Witaj i gratuluję :-)

Hej Dziewczyny. Dla mnie jakiś fatalny dzień dziś. Wczoraj po południu rozbolala mnie głowa, ale jeszcze tak znosnie, na wieczór wzięłam sobie dopiero tabletkę, bo bym nie usnela. No a dzis obudziłam się po 4 z takim bólem, że masakra :( nie mogłam leżeć, na siedząco było mi lepiej. Mój mi przyniósł wody i robiłam zimne okłady, po chwili znienacka jak mnie przeciagnelo, to zwymiotowalam chyba wszystko z żołądka. I troszkę lepiej mi sie zrobilo, na tyle ze usnelam. Obudziłam sie z pół godziny temu i dalej się męczę :( próbuje wmusic w siebie śniadanie. Ciśnienie mam jak na mnie w normie, nie wiem czemu mi tak sie dzieje. Kazalam mojemu kupic amol, będę sie smarować, żeby tyle tavletek nie jeść. Masakra :(
Prenatalne o 17:40, może to też stres trochę? Ale nie przejmuje sie jakos bardzo, mam nadzieję, że będzie w porządku.

Kciuki za prenatalne [emoji110] będzie dobrze na pewno
Mnie też głowa bolała. Wczoraj położyłam się z bólem ale jeszcze takim znośnym więc nic nie brałam ale po obudzeniu to była masakra. Ledwo śniadania trochę zjadłam bo też było mi niedobrze i dopiero łyknęłam tabletkę. Na szczęście po niej przeszło

Wiem, że powinno się spać ma lewym, ale niestety u mnie zazwyczaj jest prawy albo na plecach. Ale jak tylko się wybudzę, to kontrolnie od razu przekręcam się na lewy.

Ja od zawsze śpię na prawym i to w sposób, że tak bardziej na brzuchu i mam problem ze spaniem na lewym boku :/

Tak, oficjalnie mogę sprzedawać. Mam swoją stronę na FB

A jak się nazywa Twoja stronka na fb?

Też piję tylko wodę coli wcale ale nie wiem co mnie tak wzięło;)
Wczoraj np zjadłam na wieczór pół słoika ogórków kwaszonych a dzisiaj chodziło za mną słodkie i w efekcie pół czekolady poszło... Te zachcianki zaczynają mnie denerwować [emoji23]
Dziewczyny jak Wam się podoba kostka? Wersja dla dziewczynki;)Zobacz załącznik 878595Zobacz załącznik 878596

Świetna :-)

Ja musze uwazac jak sie rano rozciagam kiedys sie zapomnialam i tak mnie zakulo w brzuchu ze az zdretwialam nie wiem czemu

O to to... przeciąganie, z tym też mam problem rano jeszcze w łóżku

Matko ale się rozpisalyscie ;) od rana nie zaglądałam a ponad 100 postów przybyło ;)

Gratuluje poprawnych wyników za razem zdrowych dziadziusiów ;)

Witam nowe Mamuśki ;)

Dziewczyny może głupie pytanie- czy tez jak kichacie musicie miec zgięte nogi w stawie biodrowym ? Ja jak się zapomnę i kichne na wyprostowanych to takie skurcze mnie łapią ze masakra.

Ja tak nie mam ale to ponoć normalne.. chociaż ja odruchowo lekko się pochylam ;)


Ja kawę pije normalnie, nawet 2 słabe dziennie. Z ciśnieniem nie mam problemu, więc lekarz nie widzi przeciwskazań.
Parę razy zdarzyło mi się zjeść w Macu. Mam straszną ochotę na owoce ale nie mogę sobie za bardzo pozwalać przez cukrzycę ciążową :/
 
Tak, dziecko jest badane nie tylko pod katem wad genetycznych ale tez rozwojowych. Lekarz ocenia anatomię płodu. Serce, nerki, głowę, brzuszek itp. Tak przynajmniej powinno być. I my pod tym katem dziecko będziemy oglądać.
No tak, w sumie logiczne ;P haha mówiłam, że głupie pytanie :D
 
reklama
Do góry