reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Halo halo styczen 2019

Przecież część z nas robi też test pappa i wyniku nie ma od razu.
Koleżanka pytała o prenatalne więc uznałam że chodzi o USG i tego dotyczyła moja odpowiedz. Gdyby pytała o test pappa to odpowiedziałbym że się czeka. W zasadzie przy sformułowaniu pytania o "prenatalne" równie dobrze można powiedzieć o tym ile się czeka na wynik punkcji bo to też badanie prenatalne. Ja płaciłam za USG genetyczne 300 zł. Za pappa w okolicy chcieli 400 zł ale nie robiłam bo robiłam Nifty. W ogóle to te badania prenatalne poza USG to mają sens w zasadzie tylko jeśli w przypadku wad płodu chce się usunac ciążę bo inaczej to wyrzucone pieniądze niezależnie ile one kosztuja.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Koleżanka pytała o USG prenatalne i tego dotyczyła moja odpowiedz. Gdyby pytała o test pappa to odpowiedziałbym że się czeka.
Pytała o badania prenatalne - slowkiem nie wspomniała o USG. No i dalej pisze, że jednak krew też ma [emoji6] ale nie ważne, to raczej słaby powód do sprzeczki.
 
Pytała o badania prenatalne - slowkiem nie wspomniała o USG. No i dalej pisze, że jednak krew też ma [emoji6] ale nie ważne, to raczej słaby powód do sprzeczki.
Tak, edytowałam już swojego posta zanim przeczytałam Twoją odpowiedz bo się cofnielam do pytania. Faktycznie trzeba było na tak zadane pytanie rozważyć rozne możliwość ;)
 
Alla, dziewczyny dobrze mówią, myśl o swoim szczęściu i swojej rodziny. To twoje wybory i nie każdy musi je popierać, ale szanować powinien. Szczególnie rodzic! :)

Dziewczyny, czy wy czujecie/ widzicie już ruchy bobasów? Bo ja jak się położę to na serio widzę jak mi się ten mały alien w brzuchu rusza. To na pewno nie jelita, ale z drugiej strony nie wiem czy to możliwe, jestem w tej chwili w 11+1 tyg...

Przykro mi, ale to niemożliwe. Dzidzia ma około 6cm, z czego największa jest główka. Rączki ma mikrusie, nie ma szans, abyś poczuła ich ruchy/uderzenia.
 
Wybaczcie za wprowadzone zamieszanie ;D ale tak ,będę miała test Pappa i USG oczywiście, wynik wyślą mi na mail'a po 10 dniach także dziękuję wszystkim za odpowiedzi :D
 
Witam się z pochmurnego świętokrzyskiego[emoji16]ja wczoraj popatrzyłam na ubranka ale nadal nie mam odwagi kupować myślę że dopiero około 6 miesiąca nie wcześniej. Ja nie mam prenatalnych i jakoś nie myślałam żeby robić.[emoji6]wierzę że wszystko będzie dobrze. Mdłości mnie męczą nadal i czasem też jelita i tyle z objawów. Wybieramy się na wesele 21lipca i tak powoli rozglądam się za sukienka. Buty na pewno na płaskim ze względu że już mnie zaczyna pobolewac krzyż. I w sumie nie wiem do której wytrzymam a zawsze z mężem zostajemy na weselach do końca[emoji16]ale nie będę sama bo panna młoda tez ciążowa[emoji16]
 
Ja niby placę 320 z Pappa ale coś mi się to podejrzane wydaje skoro wszyscy o takich cenach piszą , byłaś zadowolona z badania? Niby ten dr u którego mam mieć ma dobre opinie ale skąd aż takie różnice w cenie to nie wiem
Może u mnie tak drogo..bo Warszawa ,ja za USG prenatalne place też dużo ,bo jest razem z 4 d i ogólnie u tego mojego lekarza jest drogo,ale wiem że jest wart swojej ceny . Co do pappa to przejzalam z ciekawości ceny w Wawie i koszt zaczyna się od 250zl , przedział cenowy 250-400 zł .
 
Ja niby placę 320 z Pappa ale coś mi się to podejrzane wydaje skoro wszyscy o takich cenach piszą , byłaś zadowolona z badania? Niby ten dr u którego mam mieć ma dobre opinie ale skąd aż takie różnice w cenie to nie wiem
Tak, jestem zadowolona z badania. Pani doktor przesympatyczna, wszystko od razu wyjaśniała i pokazywała.
 
Witam się z pochmurnego świętokrzyskiego[emoji16]ja wczoraj popatrzyłam na ubranka ale nadal nie mam odwagi kupować myślę że dopiero około 6 miesiąca nie wcześniej. Ja nie mam prenatalnych i jakoś nie myślałam żeby robić.[emoji6]wierzę że wszystko będzie dobrze. Mdłości mnie męczą nadal i czasem też jelita i tyle z objawów. Wybieramy się na wesele 21lipca i tak powoli rozglądam się za sukienka. Buty na pewno na płaskim ze względu że już mnie zaczyna pobolewac krzyż. I w sumie nie wiem do której wytrzymam a zawsze z mężem zostajemy na weselach do końca[emoji16]ale nie będę sama bo panna młoda tez ciążowa[emoji16]
USG które miałaś to właśnie USG prenatalne [emoji6] bo rozumiem że przeziernosc była sprawdzana. Tak jak pisałam ,każda kobieta ma USG prenatalne . Ja o ciuszkach też jeszcze nie myślę , na razie zaczęłam gromadzić dla siebie ubrania ciążowe na zimę [emoji6]
 
reklama
A my dzisiaj dostaliśmy zaproszenie na wesele na wrzesień. Nie bardzo mi się wydzi ten termin pod względem finansowym, na wrzesień mamy inne wydatki i jeszcze szkoła się zaczyna, noi też chciałabym zacząć powoli kompletować wyprawkę.. a tu wesele i koszty.. chyba zawsze tak jest że wydatki lubią się kumulować.
 
Do góry