reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Dzisiaj zakupiłam w Lidlu stanik do karmienia i komplet pościeli-poszewki. Będziecie używać kołdry dla dzidzi? Podobno się nie zaleca i ja też nie mam zamiaru używać ale dostałam kolderke i podusie, może będziemy używać jak dzidzi będę mieć na oku. Ciężko mi sobie wyobrazić takie puste łóżeczko [emoji58] narazie mamy rożek, a Wy jak planujecie organizacje łóżeczka?
Ja mam kołyskę na pierwsze miesiące taka 90x40 i na początek bez kołderki , w rożku, śpiworku będzie spala [emoji6] nie chce żadnych ochraniaczy, jedynie delikatny baldachimek [emoji6] później około pół roku jak zmienimy na łóżeczko to kołderka.
 
reklama
Wszystko można ;) ja to jak produkuje gołąbki to mrożę takie tylko zawiniete. W woreczki po 2 szt. Później sobie wyciągam tyle woreczków ile mi trzeba, odmrażam i normalnie przygotowuje. A pierogi najlepiej najpierw zamrozić osobno porozkladane na tacy. Jak zamarza to do woreczków. Przynajmniej się wtedy nie sklejaja i tez można wyciągnąć tyle sztuk ile się chce :)
ale gotujesz i potem mrozisz??
 
Ja nie kupowałam stanika bo nie wiem czy będę karmić piersią a bardzo bym chciała tylko boje się że dziecko nie złapie piersi i nic z tego nie będzie [emoji52]
Najważniejsze, żeby pamiętać, że wszystko jest w naszej głowie, no i żeby prosić o fachową pomoc w razie potrzeby. Przy starszej płakałam w szpitalu, bo nie chciała jeść, mleka było mało, bo nie chciała jeść, a jeszcze neonatolog krzyczała, co ze mnie za matka. Ale się zawzięłam, położne pomogły, i karmiłam dwa lata :) oczywiście, że nie bez problemów, ale się udało :)

Ja nawet nie wiem, co to jest ten "motylek" ;) i nawet nie pamiętałam, że nie powinno się kołderki. Pamiętam, że bez poduszki spokojnie można, albo taką całkiem plaskatą.
 
Ja nie kupowałam stanika bo nie wiem czy będę karmić piersią a bardzo bym chciała tylko boje się że dziecko nie złapie piersi i nic z tego nie będzie [emoji52]
Czemu tak mówisz? Masz wklęslę sutki czy w czym problem? Myśl pozytywnie i będziesz karmić. Ja jestem mamą od 6 dni i nasłuchałam się różnych historii ze po cc nie będę miała mleka itp na drugi dzień po porodzie wzięła mnie w obroty pani od laktacji bo tu u mnie w szpitalu taka jest i w pierwszym dniu ściągnęłam 3 razy po 2 ml wiec słabo mi się wydawało na następny dzień już 3 x po 15 ml a na jeszcze kolejny już 60/80 ml a na dzień dzisiejszy w 6 dobie po cc ściągam z 5x dziennie nawet po 160 ml wiec nie zakładaj z góry że będziesz miała problemy [emoji11] grunt to pozytywne myślenie i będzie dobrze.
 
Ja mam łóżeczko drewniane i podusia kołderka ale wiadomo ze bardziej pod kocykiem będzie spać albo ze mną. podusia będzie a kołderka nie wiem mam duży ciepły kocyk i go chyba dam do łóżeczka baldachim tez mam założę go ale nie wiem jak to będzie jak będzie mi nie wygodnie to ściągnę. ochraniacze na szczebelki tez założę ładniej łóżeczko wygląda i tak słodko :)
ja stanik do karmienia ani koszule specjalne dla matek karmiących nie kupuje bo mnie tylko denerwują bo się cały czas rozpinają wole taka zwykłą z dekoltem :)
 
ja po 3 cc miałam pokarm po 4 godzinach dali mi dziecko do karmienia i ładnie dziecko ssało i miałam cały czas pokarm aż mi mama musiała kapuste przynosic do szpitala bo mysłałam ze mi piersi pękną a bol nie miłosierny i podczas kapieli masowałam piersi a mleko to mi ciurkiem leciało , 2 corki do 6 miesiacy wykarmiłam a syn 3 miesiace i chudy pokarm miałam ale to tez duzo zalezy co jesz i czy masz spokoj czy nerwy
 
Czemu tak mówisz? Masz wklęslę sutki czy w czym problem? Myśl pozytywnie i będziesz karmić. Ja jestem mamą od 6 dni i nasłuchałam się różnych historii ze po cc nie będę miała mleka itp na drugi dzień po porodzie wzięła mnie w obroty pani od laktacji bo tu u mnie w szpitalu taka jest i w pierwszym dniu ściągnęłam 3 razy po 2 ml wiec słabo mi się wydawało na następny dzień już 3 x po 15 ml a na jeszcze kolejny już 60/80 ml a na dzień dzisiejszy w 6 dobie po cc ściągam z 5x dziennie nawet po 160 ml wiec nie zakładaj z góry że będziesz miała problemy [emoji11] grunt to pozytywne myślenie i będzie dobrze.
A bo to wiesz też jest ważne żeby ktoś pomógł w takim przypadku a nie pozostawia sama sobie. Mam nadzieję że u mnie w szpitalu będzie nacisk na karmienie piersią i mnie wspomogą, kolezanka rodziła 3 lata temu i mówi że jakiś jej tam dali laktator, nie udawało się właśnie coś ze względu na sutki i dziecko odrazu dostawało butle. A potem mówiła że tak jest mleko z piersi tryskało że szok, myślę że gdyby ktoś jej pomógł i poprowadził to by karmiła.
 
ja np dostałam karte porodu i tam zaznaczyłam ze chce karmic dziecko piersią i bez mojej wiedzy maja nie podawac dziecku butelki ze sztucznym mlekiem mi zawsze pielegniarka pomagała przystawiac dziecko a jak zaczeła ssac to czułam ze ssie ale zawsze to roznie bywa zalezy tylko od pielegniarek w szpitalu . ja mam wizyty raz w tygodniu z polozna i ona mnie uspokaja , bo od 30 tygodnia naleza ci sie na nfz 2 wiztyty w tygodniu z polozna gdzie dopiero sie dowiedziałam przy 4 dziecku
 
reklama
ja po 3 cc miałam pokarm po 4 godzinach dali mi dziecko do karmienia i ładnie dziecko ssało i miałam cały czas pokarm aż mi mama musiała kapuste przynosic do szpitala bo mysłałam ze mi piersi pękną a bol nie miłosierny i podczas kapieli masowałam piersi a mleko to mi ciurkiem leciało , 2 corki do 6 miesiacy wykarmiłam a syn 3 miesiace i chudy pokarm miałam ale to tez duzo zalezy co jesz i czy masz spokoj czy nerwy
Tylko ja w moim przypadku urodziłam wczesniaka w 30 tc wiec nie było szans ze przyłożą mi go do piersi i on zaciagnie. Dlatego obawialam się tego co będzie ale udało się [emoji6]
 
Do góry