reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

A bo to wiesz też jest ważne żeby ktoś pomógł w takim przypadku a nie pozostawia sama sobie. Mam nadzieję że u mnie w szpitalu będzie nacisk na karmienie piersią i mnie wspomogą, kolezanka rodziła 3 lata temu i mówi że jakiś jej tam dali laktator, nie udawało się właśnie coś ze względu na sutki i dziecko odrazu dostawało butle. A potem mówiła że tak jest mleko z piersi tryskało że szok, myślę że gdyby ktoś jej pomógł i poprowadził to by karmiła.
A nie masz możliwości wyboru szpitala? Ja wybrałam właśnie ze względu na to, że ten szpital kładzie duży nacisk na karmienie naturalne i ponoć pomagają. Ja po cc nie wyobrażam sobie bez pomocy, kiedy te 6h trzeba leżeć plackiem. Wydaje mi się, że przystawianie na wznak nie jest łatwe :/

I dobrze pisze xxewaaxx, żeby zaznaczyć w karcie porodu, że nie zgadzasz się na dokarmianie i dopajanie (czasami dają glukozę, żeby dzieci spały spokojnie :( )
 
reklama
I to prawda że ogromna rolę odgrywa osoba od laktacji! Bo z pierwszym synem 6 lat temu jako 24 latka nie wiedziałam nic o karmieniu piersią i musiałam sobie radzić sama / sutki miałam poranione do krwi [emoji53] bo w szpitalu nie było nikogo od laktacji! !!
 
A nie masz możliwości wyboru szpitala? Ja wybrałam właśnie ze względu na to, że ten szpital kładzie duży nacisk na karmienie naturalne i ponoć pomagają. Ja po cc nie wyobrażam sobie bez pomocy, kiedy te 6h trzeba leżeć plackiem. Wydaje mi się, że przystawianie na wznak nie jest łatwe :/

I dobrze pisze xxewaaxx, żeby zaznaczyć w karcie porodu, że nie zgadzasz się na dokarmianie i dopajanie (czasami dają glukozę, żeby dzieci spały spokojnie :( )
Mam wybór innego no ale ten ma dobre opinie i tam pracuje mój lekarz.
 
Tylko ja w moim przypadku urodziłam wczesniaka w 30 tc wiec nie było szans ze przyłożą mi go do piersi i on zaciagnie. Dlatego obawialam się tego co będzie ale udało się [emoji6]
rozumiem cie .. moja pierwsza corka jest z 35 tygodnia miała małe szanse na przycie po cesarce na czworaka poszlam na noworodki zeby zobaczyc dziecko i tam pierwszy swoj pokarm sciagałam recznie i płakałam z bolu i ze ona taka biedna istota bo walczy o zycie , pozniej mnie wypisali do domu ona została w szpitalu sama ja co dziennie jezdziłam zawoziłam pokarm pilnowałam zeby miała swiezy a raz pielegniarka mnie sie spytała czy moze dac mojej corce pokarm od innej matki to bylam zla . wychodziłam ze szpitala i plakałam ze ona tam zostaje . a przy drugiem dziekowałam bogu ze donosiłam do 38 tygodnia i urodziłam 38 i 1 dzien i juz bylo wszystko dobrze ale tez sie bałam strasznie
 
ja teraz rodze w innym szpitalu i tam trzeba lezec niby 12 godzin ale ja nie wytrzymam , bo jestem taka osoba ze boli bede plakac ale wiem ze musze wstac do swojego dziecka a jeden szpital ma cie w dupie a drugi ma do ciebie podejscie i zrobi wszystko abys czula sie fajnie . sa tacy lekarze ze bedzie krzyczał na ciebie moja kolezanka rodzi i krzyczała podczas porodu sn to lekarz do niej tak jak mu dawalas to nie bolalo a teraz boli ... powiem wam ze masakra ....
 
Aaaa, i tak będę schizowac przez pierwszy rok z tą śmiercią lozeczkowa będę co chwilę patrzeć czy oddycha znając mnie

Wiadomo, każda z nas będzie czujna na początku. Byle nie dać się zwariować.

Dziewczyny a kupujecie ta poduszkę antywstrzasowa "motylka"?

Na razie na pewno nie mam w planie.

Ja nie kupowałam stanika bo nie wiem czy będę karmić piersią a bardzo bym chciała tylko boje się że dziecko nie złapie piersi i nic z tego nie będzie [emoji52]

Pomijając już samo posiadanie stanika, nastaw się pozytywnie na to karmienie. Jest takie powiedzenie: Twoje ciało zrobi wszystko, jeśli przekonasz do tego swoją głowę [emoji6]
 
ja teraz rodze w innym szpitalu i tam trzeba lezec niby 12 godzin ale ja nie wytrzymam , bo jestem taka osoba ze boli bede plakac ale wiem ze musze wstac do swojego dziecka a jeden szpital ma cie w dupie a drugi ma do ciebie podejscie i zrobi wszystko abys czula sie fajnie . sa tacy lekarze ze bedzie krzyczał na ciebie moja kolezanka rodzi i krzyczała podczas porodu sn to lekarz do niej tak jak mu dawalas to nie bolalo a teraz boli ... powiem wam ze masakra ....
Co ty mówisz [emoji53] masakra. Ja leżałam po cc tylko 6 h i położna przyszła wyjęła mi cewnik i mówi wstajemy niech pani idzie pod prysznic [emoji4] poszła ze mną w razie czego i po prysznicu juz chodziłam wiec rewelacja a czemu niektóre szpitale karzą czekać 12h [emoji53] to nie rozumiem ja juz dzisiaj po 6 dniach mam zdjęte szwy [emoji6] wszystko szybko i to jest na plus
 
Co ty mówisz [emoji53] masakra. Ja leżałam po cc tylko 6 h i położna przyszła wyjęła mi cewnik i mówi wstajemy niech pani idzie pod prysznic [emoji4] poszła ze mną w razie czego i po prysznicu juz chodziłam wiec rewelacja a czemu niektóre szpitale karzą czekać 12h [emoji53] to nie rozumiem ja juz dzisiaj po 6 dniach mam zdjęte szwy [emoji6] wszystko szybko i to jest na plus
tak mi polozna powiedziała . ale ja tez szybko dochodze do siebie po cc takze mysle ze jak bede czula sie na silach to sama bede mowila jej ze chce wstawac.. pierwszy raz rodze na śląsku i boje sie jak to wszystko bedzie ale musi byc dobrze i nastawiam sie pozytywnie. i 3 doby po cc w szpitalu a po sn 2 doby .
to gratuluje ze tak szybko doszlas do siebie po cc super :) zyczymy wam zdrowka
 
a co myslicie o monitorze oddechu ja mam dostałam i nie wiem jak go nawet obsługiwać i czy to jest potrzebne jeszcze nigdy sie z tym nie spotkałam , kogo nie zapytam to mówią ze nie używali bo po co ? i u mnie na szafie leży prawie nowy . moj m mowi zeby zostawic w razie czegos to jest zawsze mozna zalozyc do lozeczka
 
reklama
a co myslicie o monitorze oddechu ja mam dostałam i nie wiem jak go nawet obsługiwać i czy to jest potrzebne jeszcze nigdy sie z tym nie spotkałam , kogo nie zapytam to mówią ze nie używali bo po co ? i u mnie na szafie leży prawie nowy . moj m mowi zeby zostawic w razie czegos to jest zawsze mozna zalozyc do lozeczka
Jak dostałaś i masz to zostaw sobie na razie , zobaczysz jak będzie , może się przyda [emoji6] my też mamy w razie w bo po rodzinie krąży , a czy będzie używać to zobaczymy [emoji6] jak dzidziuś będzie spał spokojnie , nie będzie wcześniakiem i będzie zdrowiutki to nie ma potrzeby myślę [emoji6]
 
Do góry