reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Hej dziewczynki ja troszkę w innym tacie czy miałyście kiedyś takie uczucie ciągnięcia i szczypania i pochwę ? Jestem w 19 tc i od wczoraj tak mam, trochę zaczęłam się martwić i nie wiem czy pojechać do Medicovera czy do szpitala żeby zbadali co byście zrobiły ?
Mój gin mówi że to jelita się przepychają jeśli nie ma objawów infekcji.
 
reklama
A jaki miałaś odstęp między ciążami? Tak się czasem zastanawiam bo mówią że ciąża wiele rzeczy w organizmie reguluje, że może trzeba będzie się zabezpieczać po porodzie haha... pierwszy raz po 10 latach...[emoji16]
I ile w ogóle organizm ppwinien odpoczywać żeby zregenerować się właściwie do następnej ciąży????
Teoretycznie to można jedno za drugim. Pewnie zależy od kobiety. Co do regulowania organizmu w ciąży - wiecie jak jak się cieszę, że nie bolą mnie jajniki na owulkę. :D Zawsze wkurzało mnie to kłucie, niby nie bolało długo, ale to było takie już upierdliwe. I brak okresu. :) Co z tego, że mi się z cycka leje, jak te inne uroki kobiecości chwilowo odpuściły. :D
 
A jaki miałaś odstęp między ciążami? Tak się czasem zastanawiam bo mówią że ciąża wiele rzeczy w organizmie reguluje, że może trzeba będzie się zabezpieczać po porodzie haha... pierwszy raz po 10 latach...[emoji16]
I ile w ogóle organizm ppwinien odpoczywać żeby zregenerować się właściwie do następnej ciąży????

Ja czytałam chyba u mamyginekolog, że jeżeli karmisz piersią to organizm sam wie, ile potrzebuje regeneracji po ciąży i wstrzyma owulację, dopóki nie będziesz w stanie wykarmić 2 dzieci (jedno piersią, a drugie już w macicy).
 
Tzn jak się je normalną zalecaną dawkę to myślę, że nie, ale wiesz jak to niektórzy chcą dobrze i wpychają w sumie wszystko co się da i po kilka tabletek.... Tyje się na pewno po nadmiarze, bo moja mama miała przez to ogromne problemy jako nastolatka bo dziadek wpychał w nią tone witamin i zaczęła mocno tyć i ubolewać na zdrowiu, i lekarze kategorycznie zabronili cokolwiek dawać bo to było właśnie od nadmiaru witamin.
Ale chodzi wlasnie o to myslenie, ze dziecko urodzi sie wieksze od brania witamin w normalnych dawkach [emoji4] ze niby tylko dieta odpowiednia itp. A ja jestem zdania, ze większość kobiet nie ma mozliwosci odzywiac sie tak jak powinny w ciazy. Skoro sa witaminy i normy ile tego stosowac to nie powinno to szkodzic [emoji4]
 
Niestety więcej niż teraz umierało. Ale z drugiej strony wiele kobiet rodziło po 10 dzieci bez niczyjej pomocy (tzn. bez lekarzy, wspomagaczy, itp.). Dla takich to pewnie było jak kichnięcie. :D
No to słuchajcie moja teściowa ma 13 rodzeństwa, każde z pojedynczej ciąży! wyobraźcie sobie, że babcia mojego m łącznie miała 14 dzieci i 10 lat była w ciąży :-D a my narzekamy na objawy jednej.;)
 
No to słuchajcie moja teściowa ma 13 rodzeństwa, każde z pojedynczej ciąży! wyobraźcie sobie, że babcia mojego m łącznie miała 14 dzieci i 10 lat była w ciąży :-D a my narzekamy na objawy jednej.;)
Moja sąsiadka też chyba 6 lub 7, w tym dwie dziewczyny z dwóch ciąż urodzone w tym samym roku. Nie wiem gdzie ci ludzie te dzieci trzymali. :D
 
A jaki miałaś odstęp między ciążami? Tak się czasem zastanawiam bo mówią że ciąża wiele rzeczy w organizmie reguluje, że może trzeba będzie się zabezpieczać po porodzie haha... pierwszy raz po 10 latach...[emoji16]
I ile w ogóle organizm ppwinien odpoczywać żeby zregenerować się właściwie do następnej ciąży????
Między chłopcami są 3 lata i 2 miesiące, więc tak normalnie, a teraz 10 lat ale w zeszłym roku poronilam w 10 tc.
Różnie mówią mam sąsiadkę którą jest w moim wieku i w ciągu 6 lat urodziła 4 dzieci i najmłodsze ma rok.
Po cesarce mówią ok 1-2 lata, ale różnie bywa. Moj organizm od zawsze funkcjonował prawie jak w zegarku, stąd trójka dzieci w pierwszym cyklu zrobiona.
 
Ja czytałam chyba u mamyginekolog, że jeżeli karmisz piersią to organizm sam wie, ile potrzebuje regeneracji po ciąży i wstrzyma owulację, dopóki nie będziesz w stanie wykarmić 2 dzieci (jedno piersią, a drugie już w macicy).
To chyba różnie bywa , bo znam dziewczyny co po pół roku od porodu zachodziły znowu a to zdecydowanie za szybko.
 
reklama
Do góry