reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Halo halo styczen 2019

reklama
dzień dobry mamusie :) milusiego dnia życzę ;)
właśnie sprawdziłam swoje badanie moczu i mam do Was pytanie bo wszystko jest oki ale pojawily mi sięe w moczu jakieś ciała ketonowe 5mg/dl czy też coś takiego mialyscie. ... czy to groźne dla maluszka ??
Jedz więcej węglowodanów. To tak zwane ketony głodowe. Jedzenie drugiej kolacji zwykle załatwia sprawę ( tylko nie warzywka a np kanapkę)
 
Niekoniecznie od cukrzycy. Może być zupełnie zdrowa. To kwestia diety. Nasza dieta bazuje na gluzkozie, bo jest ona podstawowym paliwem. Kiedy glukozy dostarczamy mniej, a tłuszczu więcej - organizm produkuje ketony. Często produkcja ketonów zachodzi podczas snu, ponieważ to moment, kiedy nieco dłużej występuje niski poziom insuliny. Intensywny zapach moczu po nocy u niektorych, wynika z wydalania ciał ketonowych.

5 ciał ketonowych to zupełny brak podstaw do obaw. Lekarz zapewne to zignoruje i nawet nie skomentuje.
Sytuacja groźna jest wtedy, kiedy mamy bardzo wysoki poziom glukozy oraz bardzo wysoką ilośc ciał ketonowych. Taki stan jest diabelnie groźny dla życia i jest to kwasica ketonowa. Ale to są dosłownie ogromnie wywindowane wartości OBU WSKAŹNIKÓW JEDNOCZEŚNIE.
Dokładnie. Przy kwasicy ketonowej ciała ketonowe są również w krwi. I jest to stan bardzo nieprzyjemny, odczuwalny... wymioty, odwodnienie i takie tam. Raczej zdarza się to tylko przy cukrzycy i to insulinozaleznej.
 
U mnie na 1 badaniach lekarz powiedział, że na 80 % dziewczynka a wczoraj potwierdziło się, że będzie dziewczynka na 100%, bo odebrałam wyniki amniopunkcji...
Nie ważne czy syn czy córka, ważne żeby dzieciątko było zdrowe
A mogę spytać dlaczego amniopunkcje robiłaś? Ja miałam proponowaną ze względu na wiek ale odmówiłam
 
reklama
oj ja to się nigdy chyba nie dowiem kiedy czy przed czy po, bo owu niby miałam mieć w sobote, ale czułam ją w poniedziałek. przytulanki były w niedziele i w poniedziałek wieczorem. Więc cholera wie z której partii był ten wojownik :D
I mnie wg testów to był cykl bezowulacyjny więc chyba obojnoak będzie, hihihi
 
Do góry