reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

Smerfetka no właśnie nie wiem czemu. W uk tez rzadko to robią. Nawet w Pl,gdzie w zasadzie jest to już obowiązkowe,nie wszyscy lekarze zlecają. Ale jak piszesz,co kraj to obyczaj ;-)

Magda haha niezła jesteś :-) Mi jakoś to szczególnie nie smakuje.
 
reklama
Podobno w przypadku młodej ciąży pełny pęcherz pomaga (fale ultradźwiękowe), ale nie jest to przymus. Pomaga w lepszym usłyszeniu bicia serca, lepszym obrazie, co ma bardzo ważną wartość diagnostyczną. W późniejszym etapie nie jest to już tak konieczne. Ja pamiętam,że w Pl mój ginekolog też zalecał picie przed. Tu w uk mają chopla na tym punkcie niestety.
 
kurcze coś mnie boli brzuch,ale nie jajniki i nie dół brzuszka tylko tak w okolicay pępka,tak troche w lewy bok jakby kłuje... ktoś wie co tam jest?
 
Nie nadarzam za Wami :( zanim wstane to tyle tematow ze nie wiem o czym pisac

Jesli chodzi o porody to mialam naturalny mega dlugi i meczacy (oprocz okresu jak mialam epidural wtedy opowiadalam kawaly) corka mala nie byla a i ja do drobnych osobek naleze no i dziecka tez nie mialam mozliwosci przytulic gdyz musiala byc zaintubowana i inkubator... Wolala bym teraz cc ale nie ma u mnie na zyczenie.

Z objawow nadal meczy mnie zolodek, napady mega glodu i ssanie nie przyjemne. A jak juz jestem mega glodna to wtedy mdli mnie na widok jedzenia ucze sie jesc male ilosci co 2h co jest ciezkie bo nigdy tak nie jadlam.

Magda a o jak mlodej ciazy mowisz? Ja jak bylam na 1 usg w 7 tyg to kazano ni isc sie wysikac mowie ze bylam 10 min temu to ona ze juz nazbieralo sie pewnie a jeszcze nie czuje i musialam wydepic kilka ostatnich kropelek :p a jesli chodzi o glukoze to tez pilam cos bardzo slodkiego :/ przed pobraniem krwi
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam do Was pytanie. Byłam na pierwszym USG wyszło mi, że dzidzia ma 7tyd.3dni, ale lekarz był jakiś dziwny i kilkukrotnie pytał się o miesiączkę. Dlatego zaniepokoiłam się i poszłam prywatnie ponownie do innego ginekologa. Tamtemu wyszło, że dzidzia ma 8tyd.2dni i powiedział, że dziecko jest o tydzień większe niż wynika z mojej ostatniej miesiączki i powinnam mówić np w szpitalu inny termin miesiączki niż był naprawde. Trochę mnie to zdziwiło, ale powiedział, że czasem tak jest, że dziecko jest większe i żeby się lekarze nie zachodzili w głowę to mam skłamać. I co ja teraz powinnam mówić? Poprawną datę czy tą zmyśloną, aby się wielkość dziecka zgadzała z USG?

Dziękuje Wam za poradę. Uspokoiłyście mnie. No właśnie ten drugi ginekolog zmienił mi termin porodu z 6.12 na 30.11. Serduszko biło i nawet się dziecko zaczęło wiercić :) Wyglądało to niesamowicie :)
Niestety rozchorowałam się i leżę teraz plackiem w łóżku. Trochę się obawiałam brać leków zapisanych przez internistę, ale powiedział, że nie powinny one zaszkodzić dziecku pomimo 1 trymestru (m.in. apap). Z racji tego, że to moja pierwsza ciąża i jestem laikiem to stresowała mnie ta cała sytuacja.

evi_dzi bez obrazy ale trafiłaś na konowała i debila a nie ginekologa. Dziecko z usg może być większe bo np owulacje miałaś wcześniej i wcześniej doszło do zapłodnienia. Mów zawsze prawdziwy termin miesiączki!!!
Co do przeziębienia apap można brać bez ryzyka, zabroniony w ciąży jest ibuprofen. Kup sobie tabletki *spam* albo syrop.


Cześć dziewczyny :)
Nieśmiało podpinam sie pod Was, choć ciąża wysokiego ryzyka.

Termin 03.12.2014 :)

Mammaania witaj na grudniówkach? Dlaczego ciąża wysokiego ryzyka? Ja mam to samo, nakaz leżenia ale więcej siedzę niż leżę.

Pełny pęcherz pozwala podnieść macicę co daje wyrazisty obraz usg.
Ja piłam glukozę z sokiem z cytryny. Wypić się dało, gorzej było później.
 
reklama
Czarna młodej, czyli wydaje mi się,że tak w I trymestrze, kiedy maluszek jest na prawdę malutki. Nie sugeruj się jednak tym, bo szkoły sa różne i jak widać, jedni chcą pęcherz pusty, a inni pełny;-)

Annte z tym ibuprofenem to nie do końca jest tak. Ja w ostatniej ciąży po wypadku samochodowym dostawałam bardzo silne leki p/bólowe. Był to i ibuprofen i jeszcze mocniejsze leki. Wszystko jednak zalecał lekarz i tylko pod jego kontrolą brałam, kiedy ból był nie do zniesienia. Oczywiście nie radzę nikomu i nie mówię,że można ot tak, bo wiadomo,że nie, ale czasem trzeba i wcale nie znaczy to,że dziecku się krzywdę robi. Po prostu o wszystkim decyduje lekarz i często podaje się to w warunkach szpitalnych.

Ulenka trudno powiedzieć co Cię boli, ale mnie chwilami dopadają dziwne bóle w różnych dziwnych częściach brzucha :baffled:
 
Do góry