reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

izi- mniam mniam, ale mi sie zachciało leniwych, do bólu ! Może ja w ciąży jestem :-D
maxwell- gratuluje i szerokiej drogi życzę ! My mamy też Skodzianke tylko że Octavie i z salonu wyjechaliśmy już będzie cztery lata temu i do dziś sprawuje się niezawodnie. Nasza nie combi a bagażnik też bardzo pakowny. Myślę że będziecie zadowoleni. Szkoda tylko że paliwo tak makabrycznie drogie, ale na to niestety wpływu nie mamy :no:
asco- ja taki dzikus że pierścionków nie lubię bo mi przeszkadzają i nawet zaręczynowy mam...zegarek :-D


Byłam z Olą teraz na sankach i przez tą godzinę tata musiał zabawiać Kasie. Zdążył tylko odkurzyć jak nas nie było i umyć podłogę. Teraz Kasia zasnęła mi przy cycu to skroję warzywka na sałatkę i przy okazji obejrzę Julię. Nawet moja trzylatka to polubiła :-) Zawsze sobie tańczymy ten fajny kawałek co jest na wstępie
 
reklama
Witajcie
Od dwóch dni Was tylko czytam a nie mam kiedy napisać! Więc wybaczcie bo nie jestem w stanie odp na wszystko,tym bardziej ze pisze z tel bo lapka juz pare dni nie odpalam!
Maxwell gratuluje zakupu,opijcie porządnie by się nie psuło!Tobie proponuje karmi na ta okazje :)
Asko ja bym przekula uszka z miła chęcią tylko u synka nie wypada :) 3-6mc to chyba najlepszy okres!
Violett nie odpuszczaj becikowego!!! Spróbuj pogadać z gin czy Ci nie wypisze takiego zaświadczenia,lekarze to tez ludzie a ze ze swojej kasy tego nie płaca więc może się udać!! Zawsze to 1000zl- a przy remoncie jak znalazł!!
Ja dzis tez złożyłam dokumenty i jak zapytałam o rodzinne i usłyszałam ile załatwiania jest to nie wiedziałam czy mam płakać czy się śmiać! Bo kwota tak zabójczo wysoka ze nie wiem na co to wydam..
Moj Mały ostatnie 2 noce nie chciał zbytnio spać i modlę się by dzis chociaż chciał,bo M w pracy a ja zostaje sama :(
I jutro czeka mnie wizyta u gina w sprawie mojego zapalenia,nadal nie przeszło a nawet jest jeszcze gorzej!! 2 rożne antybiotyki nie pomogły,masaże położonej ani oklady :( więc jutro zrobimy usg i będę musiała iść z tym do chirurga i prawdopodobnie jutro tez dostanę tabletkę na zatrzymanie laktacji :(:( :( i to dla mnie jest najwieksza TRAGEDIA bo tyle walczylam o pokarm,tyle bólu znioslam a mimo wszystko się nie udało!!ryczec mi się chce jak tylko o tym pomyśle!!
Z drugiej strony jestem gotowa jeszcze pochodzić z tym zapaleniem nawet i 2 mce ale boje się ze mogłoby skończyć się tragicznie,bo juz teraz mam powiększone węzły chlonne!
Wybaczcie ze smece ale chyba tylko Wy mnie rozumiecie!! Bo z M tez ostatnio jest kiepsko, on ucieka z domu pod byle pretekstem i przesiaduje z sąsiadem w garażu albo pije piwo i pózniej taki smierdzacy przychodzi do domu!a wczoraj zaprosił sobie kolegę o 22 na ryż z jablkami (zrobiłam na kolacje) a dobrze widział ze Mały nie chciał spać a ja musiałam się uczyć bo mam 2 egz i 1rozdzial pracy muszę oddać!!czasem mam ochotę go zabić a moje gadanie nic nie skutkuje...

A Wam drogie mamy życzę dużo zdrowia i spokojnych nocy i przede wszystkim dużo cierpliwości
 
NIKUSS na odparzenia najlepszy TERMIENTIOL, już po pierwszy smarowaniu jest poprawa.

FREYIA tak, przynajmniej u mnie dziecko mierzą na wizytach szczepieniowych..

EWKA po co budzisz małą co 3godz, jak będzie głodna to sama Ci da o tym znać.

Zumbę koleżanka odwołała, że nie idziemy, bo już grupa zaawansowana jest, i drogo wychodzi, musimy znaleźć tańszy aerobik. Ale dziś kupiłam pas ściskający poporodowy. Zakupy udane ale męczące, byłam z dziećmi, mamą i siostrą. Małego udało się obkupić na chrzest, córci buty kupiłam, w niedzielę jadę na poszukiwania sukienki dla niej. Siostra też buty sobie kupiła, mama upolowała kozaki w przecenie. A ja kozaki na szpilce kupowałam sobie w niedzielę ale dziś oglądałam pantofle i świetne szpilki kupiłam tylko za 39.99. Więc się skusiłam.
Malutki dobrze, właśnie wytrzymał bardzo grzecznie 5 godz zakupów. Raz go nakarmiłam w sklepie gdzie mu kostium kupowaliśmy, drugi raz w cukierni gdzie siostra z moją Amelką ciacho jadły, aż w szoku byłam, że tak pięknie wytrzymał.
 
Cześc babeczki!

Piszecie, że apetyt Wam dopisuje...mnie równiez od kilku dni i to masakrycznie...to jest jakies nieporozumienie ile jem !!?? Musze sie opamiętać:szok:

Maxwell, Izi, Violett ja byłam narazie na jednym spacerze z moimi chlopcami jednocześnie, ale troche sobie za dużo na głowe wzięlam jednorazowo i troche stresu mnie to kosztowało, więc narazie chodzę z nimi na zmiane. Myślę, ze jak sie zima skonczy, to już będzie to wszystko sprawniej szło, bo tyle tych kurtek i tych wszystkich kocyków nie trzeba ze sobą zabierać ;-)

Dorotar czy Ty masz na myśli Tormentiol na odparzenia? Nie obraź sie, ale ja sie dziwię, że polecasz, przeciez to jest najwieksze dziadostwo...swego czasu było o tym głosno, że Tormentiol zawiera zwiazki boru, które odkładaja sie w organiźmie i sa toksyczne... sporo o tym w necie mozna znaleźć.

Maxwell gratuluje autka! Niech sie Wam dobrze sprawuje!

My na szczepienie idziemy w czwartek. Oby Kacper znosił je równie bezproblemowo jak Błażej .

Życze Wam spokojnej nocy i dużo snu!
 
No ii po spacerku...
Ogolnie myslalam ze bedzie masakra ale Patrykowi wyciagnelam kosiarke z garazu i sobie ja pchał a ja jechalam wozkiem co prawda spacerek bardzo krotki bo 2o minut ale wyszlismy dopiero o 17;/ wiec troszke zimno bylo..
Jutro znowu damy na spacer:)

Maxwell dasz rade z dwojka!!! no i gratuluje zakupu,swietna decyzja:)
Klariss ja tez sie nie moge doczekac jak bedzie ciut cie[lej,bo z tym ubieraniem dzieci to masakra!!!
ja bralam jeszcze Mloda i mi sie porzygala i musialam ja przbierac z kombinezonu,a Mlody stal juz ubrany:( masakra.
Dziewczynyy swietne chaty macie:):)podpatrzylam na innym watku:)
ide sie polozyc bo mala cos niespokojna:(

Dobranoc...
 
Dziewczyny ja tak na szybciutko z tymi chustami
a wiec ja jakimś specjalista niestety nie jestem, w ciazy chodziłam na taniec z brzuszkiem i maluszkiem i tam dziewczyny miały takie chusty
CHUSTA TKANA SKOŚNO-KRZYŻOWO 5,2m/skosy CERT.700kg (2063250479) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
kupiłam sobie tu na allegro
wiem tyle, że elastyczna dla mnie wydawała sie jakby mi dziecko miało wypaśc , ale niektórym dobrze słuzy , ja się zdecydowalam na tkana bo taka była na zajeciach i mi sie spodobała

rozmiar tez kupilam takie ze wzgledu na meża zeby mógl nosic małego

napisze reszte jutro bo M przyszedl :p aaaaa i Kuba dostał dzisiaj fotelik od tatusia z fishera
 
Ech dziewczyny, co za noc... Emilka płakała cały czas. Padam na pysk. O 7 przyszła moja mama i zabrała ją na trochę do siebie (mieszka po drugiej stronie ulicy) i mogę chwilę odpocząć. Ale jestem tak zmęczona, że nie mogę zasnąć. :wściekła/y: A o 10:30 przed nami szczepienie...

Muszę pogadać z lekarzem bo wydaje mi się, że te okropne kolki zaczęły się u niej od kiedy bierze Debridat i jeśli miałabym zaufać swojej matczynej intuicji to odstawiłabym ten syrop. (dziś rano już jej nie daję)

Wczoraj byłam na kontroli u gina, wszystko w porządku, wróciło do stanu sprzed ciąży i porodu. Chciałam zastrzyk "na jedynaka" ale okazało się, że przy moich policystycznych jajnikach mogłoby to zaowocować krwawieniami z dróg rodnych i 30kg do przodu więc się nie decyduję. Będę brała Azalię tylko najpierw muszę zrobić kilka badań z krwi i poczekać na wynik cytologii. Idę na wizytę 14.02 i wtedy dostanę tabletki.
 
Teraz tak sobie myslę o tym..sab na pewno nie, bo dostaje go już od dawna i było ok...a może to herbatki z rumiankiem? Odstawię i zobaczę....tylko, że po niej lepiej mu kupke robic , a tak ma twardą....co poradzic?
mamcia ty miałaś ten lactulosum- działa? czy szkodliwe za bardzo...

Herbatka z rumkiankiem może uczulacbo rumianek sam z siebie jest bardzo uczulajacy.
Lactulosum nie jest szkodliwe tak jak Sab Simplex. Nie wchlania sie. A u nas na poczatku dzialal a potem juz zaczal szkodzic ze wzgledu na nietolerancje laktozy kupy zrobily sie kleiste ze sluzem.
 
reklama
wróciliśmy ze szczepień, Kubuś był naprawdę dzielny, ja się bardziej stresowałam i nawet się pomalowałam oczu, bo byłam na 100% pewna, że się popłaczę. Teraz maluszek śpi, troszkę się wierci, a jak czuwam nad nim, bo się schizuję, że jakiegoś bezdechu dostanie w ramach skutków ubocznych. zawsze byłam taka opanowana i trzeźwo myślałam, a teraz zaczynam wręcz panikować ze strachu o moje dzieciątko.

co ważne, Kuba wazy 5080g :) w ciągu 6 tygodni przytył 2 kg, co mnie niesamowicie cieszy, bo mały sporo i często ulewa, ale jak widać nie ma powodów do obaw, widocznie się przejada.

poza tym zaczęłam jeść truskawki, miód, orzechy, czekoladę, piję już rano kawę z ekspresu z mlekiem i Kubie nic się nie dzieje, co cieszy :) jak mały skończy 3 miesić życia, mam w planie już zacząć jeść wszystko, na razie jeszcze wstrzymuję się z czosnkiem, surową cebulą (choć szczypiorek i por przeszły i nic się nie działo) no i wszelkie wzdymacze typu kapusta, groch itd. jeszce są w odstawce.
 
Ostatnia edycja:
Do góry