reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

reklama
Hej kochane mamusie:-)
Ależ naszkrobałyście dzisiaj przez cały dzień:szok:!
Kota, trzymam kciuki za wizytę i pomyślne wieści..
Agabeta, witaj wśród nas i pisz jak najczęściej!!;-)
Asko_ - masakra z tym chirurgiem!!Takich lekarzy powinno się odsunąć od chorych, nie mówiąc już o tym, że przy dzieciach nie powinien robić!!:wściekła/y::wściekła/y: A jak Kamilek po zabiegu?
Sergi, masz super pomysł z tym "mini żłobkiem"!!Będę trzymała kciuki, jeśli się zdecydujesz!! A, no i zazdroszczę talentu!!Super ta kartka, która zrobiłaś:tak:
Agapa- współczuję ostatniej nocki:-(..nie za ciekawie mąż się zachował!! Kurcze, to ja mam ze swoim dobrze. Nie dość, że już tyle jestem na chorobowym, to mój jeszcze w nocy wstaje do małej, jak coś się dzieje - a jak ja wstanę, to po mnie "krzyczy", że jeszcze się nachodzę:zawstydzona/y::-)..
Acha, dzięki Agapa za te słoneczko - wyszło na Śląsku śliczniutkie:-)
Phelania, z tym siusiu, to Cię rozumiem w 200%:zawstydzona/y:..Ja wstaję podobnie, jak nie częściej..bo nie dość, że chodze często siusiać, to jeszcze mnie tak suszy, że sama napędzam swój pęcherz - nie wspominając o Martusi brojącej przy moim pęcherzu:tak:..
Mła, zaciekawiłaś mnie tym ćwiczeniem na zatkane trąbki - zdradź "receptę pani laryngolog:-)
Izi85, ja byłam na ostatniej części Harrego Pottera ostatnio:-)..a i mam nadzieję, że uda mi się zaliczyć jeszcze pierwszą część ostatniego tomu "Zmierzchu" przed porodem..niby premiera 18 listopada, ale różnie może być:-):tak:..
Uff, to się rozpisałam:-D
 
Maxwell, oto ćwiczenie od pani laryngolog - nabierasz do ust powietrza, zamykasz usta, zatykasz nos i dmuchasz. Powietrze nie ma ujścia i idzie do uszu. Jest to średnio przyjemne, ale przynajmniej skutkuje jakimś ruchem, który z reguły oznacza odetkanie trąbki :)
 
Pyszczek przecież takie odstępstwa to norma. Bardzo rzadko się zdarza, żeby wszystko było co do dnia. Czasem główka większa o tydzień niż brzuszek albo nóżki. Każdy dzieciak się rozwija w swoim tempie. Przecież jedno się rodzi dziecko poniżej 3kg a inne powyżej 4kg i to normalne. Nie masz się o co martwić!

No i dobra strona jest taka, że będziesz miała mniejszego szkraba do urodzenia i łatwiej będzie.:tak:
 
Pyszczek, nie masz się czym martwić kochana..rzadko kiedy się zdarza, żeby wymiary dzidzi były dopasowane idealnie w termin..ja np. po ostatniej wizycie mam taką rozbieżność wymiarów Martusi, że pokazywało termin porodu od 12 listopada do 4 grudnia;-)..no i tak, jak pisze Rojku, mniejsze dziecko łatwiej się rodzi:-)
 
Pyszczek, nie martw się aparat USG też mierzy dziecko orientacyjnie i ma jakiś zakres błędu, a nawet gdyby, to cztery dni to właściwie żadne opóźnienie. Także głowa do góry ;)

Ja wróciłam od M. Chyba przesadziłam z jedzeniem dzisiaj, bo aż mi niedobrze.. ;( położę się chyba dziś wcześniej bo trochę czuję się zmęczona.
 
Sergi -pomysł na mini żłobek super ja tez planuje taki otworzyc bo juz od kilku lat opiekowałam sie dziecmi.Jak urodze zamierzam skonczyc odpowiednia szkołe i spróbowac otworzyc taki mini złobek.
Agapa- wsółczuje nocki no a faceci czasem nie mysla.

A ja mam do was pytanie bo jak wiecie jestem przeziebiona byłam dzis u lekarza przepisała mi calcjum c -to ok wiem ze moge ale przepisała mi tez cholinex -tego raczej nie polecaja kobieta w ciazy gardło mnie jakos nie boli wiec nie biore go ale przepisala mi syrop TUSSIPECT gdzie na ulotce pisze ze nie nalezy brac go w ciazy i podczas karmienia -i boje sie go wziasc nie chce zaszkodzic dziecku.
Brała moze któras z was taki syrop?I co wy o tym sadzicie co mam zrobic?
 
Emi, a jaki lekarz Ci to przepisał? Gin czy ogólny?
Jeśli przepisał Ci to gin - bierz. Jeśli ogólny - zadzwoń do gina, albo pójdź! Będziesz miała pewność.
Swoją drogą przepisał Ci wapno. To nie jest jakieś szczególne lekarstwo i nie liczyłabym na szaleńczą poprawę ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mła przepisał mi to lekarz ogólny ale poszłam tez do gina skonsultowac i powiedział zebym tego cholinexu nie brała ale syrop i to wapno jak najbardziej.I teraz sama nie wiem co robic..?
 
Do góry