reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Cześć Babeczki :-)

Inka gratkii z okazji rocznicy :tak:

Od kilku dni siedzimy u Rodziców w domku (pilnujemy, bo są na urlopie), dzisiaj już wracamy do siebie na szczęście, bo nudy tutaj niesamowite ;-) :sorry: Myślałam, że chociaż pogoda będzie ładna i posiedzę sobie na ogrodzie, ale niestety nic z tego :-(

Widzę, że miałyście dzisiaj ciężką noc :sad: Mnie się udało pospać i tylko raz się obudziłam. Ale za to sobotnio-niedzielna noc to był koszmar :baffled: Budziłam się chyba z 20 razy, mój G. to samo - chyba przez pełnię księżyca... :baffled:
 
reklama
Dzień dobry Mamusie :)
a ja wstałam o 5.30 :szok: mój zbierał się do pracy, ale jakoś tak nie widziałam go i myślałam, że już chyba po 9 ;p na polu było tak żółto i zaczęła się ulewa, a jak usłyszałam pioruny, to z powrotem wskoczyłam do łóżka i zasnęłam znowu, tym razem przebudziłam się o 10 :) na razie piję kawkę i jem słodkie rogaliki, ale muszę zaraz pojechać po bagietkę, bo bez niej w ciągu dnia nie funkcjonuję ;D
Nie mogę doczekać się października, bo ustaliliśmy, że wtedy kupimy łóżeczko :) z pościelą.
Jeśli chodzi o temat przeziębień- ja mam katar, najgorszy rano, potem w miarę upływu dnia przechodzi i znowu na drugi dzień się pojawia- dziwne. Ale tak jak któraś z Was pisała- cuda na typowe przeziębienie zdziała mleko + czosnek + miód :)

A i byłabym zapomniała: Inka dużo miłości i cierpliwości na każdy następny dzień Waszej Drogi :) i następnych szczęśliwych rocznic :)
 
Witam!:-)
widze, ze wiekszosc z nas to ostatnio ranne ptaszki;-)
Inka, gratulacje rocznicy!:-)
U mnie problemy ze snem chyba dopiero sie zaczynaja... ostatnia noc - bardzo dlugo nie moglam zasnac.... a i lezenie na plecach juz niestety nie wchodzi w gre bo czuje ciezar brzucha:tak: mimo, ze to dopiero 20/21 tydz.
Na przeziebienie polecam maline z lipa, czosnek i cebule i ciasto ze sliwkami i cynamonem;-) (naturalny antybiotyk)
Jutro mam usg i jak zwykle sie boje...
Zaparcia nadal mnie mecza, lactuloza nie pomaga....:-(
Milego dnia wszystkim!
 
Kochane mam ważne pytanie!!!!

Zmieniłam nazwisko 6 sierpnia, dzisiaj idę do lekarza i pytanie:czy na L4 ma być moje panieńskie czy nowe nazwisko?? Dowód osobisty mam jeszcze z panieńskim nazwiskiem...

proszę pomóżcie!!!
 
Witajcie. Robiłyście już badanie na krzywą cukrową bo lekarz mi zalecił zrobić. Wiecie ile może czeka się na wynik takiego badania?

Venus27 lekarz powinien wiedzieć jakie nazwisko wpisać na L4 ale raczej juz nowe, ponieważ USC wysyła do wszystkich urzędów twój akt małżeński wieć ZUS będzie miał juz twoje nowe dane.
 
Venus, na 100% na nowe nazwisko! ja tez od razu po slubie zachorowalam i na zwolnieniu mialam juz nowe nazwisko. Formalnie od zlozenia podpisu na akcie slubu juz nie mozesz sie poslugiwac starym nazwiskiem, ale wiadomo, ze roznie to bywa.
 
Kota masz rację. Przeczytałam na jakimś forum prawnym, że od dnia ślubu nie można się posługiwać nazwiskiem panieńskim i dopóki nie zmieni sie dowodu dobrze nosić ze sobą akt ślubu. Jutro zawiozę l4 do pracy i przy okazji podrzucę ksero odpisu aktu slubu bo podobno zakład pracy zgłasza do zusu. Reszte zawiadamiam sama ale po wymianie dowodu...Chyba lepiej jak najszybciej powymieniać dokumenty i mieć swięty spokój:tak:
 
Venus27, Twój pracodawca (ewentualnie księgowość zewnętrzna) zgłasza do ZUSu zmianę nazwiska o ile dostarczyłaś im skrócony odpis aktu małżeństwa (powinnaś). Ktoś napisał, że zgłoszenie to robi USC - no niestety nie jest tak.
Jednak nawet jeśli pracodawca nie zgłosił jeszcze zmiany w ZUS, to faktem jest, że masz nowe nazwisko i takie powinno być na zwolnieniu, a pracodawca najwyżej zrobi zgłoszenie z opóźnieniem.
Brak nowego dowodu osobistego nie ma wpływu na sprawy związane z ZUSem.
 
reklama
Mła ale to przeciez nie dwóch facetów z jednego związku :), tylko dwóch kuzynów i obaj nie żonaci, mam cholerny problem bo mamy 50 kuzynów :( i żadnej w maire kobiety na to "stanowisko" a chyba ważne jest aby były to osoby wierzące i praktykujące niz byle kto z ulicy pierwszy lepszy.
Musze dopytac u nas w kościele i dam Wam znać

Ja w pracy to wiele nie popisze
zrobiłam tez liste zakupów i co miesiac coś tam odchacze aby nie wszystko na raz

w czwartek mam wizyte wiec nie moge sie juz doczekac

Pozdrawiam
 
Do góry