reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

sosnowiaczankasuper wiesci:) a co do słoików ogorow podziwiam:) a jak z okresem skonczyl sie juz?
zabcia biedny macius :* a rodzice dziewczyn ki to chyba troche bezmysln
dorotar zazdroszcze szpilek:) ja niestety na wyzszych niz 8cm nie umiem chodzic:(
violet twój P to istny skarb musze swojego A wyslac na nauki koniecznie:)
aneta w owocnej rocznicy
Mala juz spi a ja ogladam film i uciekam zaraz spac :)
A wam kobietki zycze udanej stosunkowo nocy iP
 
reklama
Sosnowiczanka super wiadomość, czytałam Was wcześniej, zanim zaczęłam się udzielać więc jestem trochę w temacie i bardzo bardzo się cieszę. To jest taki kamień z serca, dowiedzieć się, że jest dobrze... najważniejsza rzecz dla matki. Koniec życia w strachu.

Jak już mówiłam, wstawię fotki butów. Proszę o opinię mamusie, które mają już dzieci, mają spostrzeżenia, doświadczenia... Dziś założyłam te srebrne buciki Ninie na nóżkę i miała je do łydki tak jakoś...Fajnie się prezentowała no ale... fajnie to nie wszystko, musi być zdrowo dla jej rozwoju, o ile będzie w nich próbować chodzić. Wydają mi się stabilne i to bardzo... Ninkowe buty.jpg

Dodaję też fotkę butów jakie czasami będę jej zakładać, bo kocham ją pindrzyć i nie mogę się doczekać aż będą dobre... but.jpg

Obiecałam też kiedyś fotkę łóżka Ninki(nie zwracać proszę uwagi na syf, no i dziecko mi padło gdzieś pośrodku, to też ominąć trzeba, chodzi o łóżko ;P:)
P8280777 (2).jpg
 
Nikus kamien z serca, dokladnie...

Dziewczyny jak zobaczylam koperte zaadresowaną na Alana z pieczątką szpitala to normalnie slabo mi sie zrobilo, ręce zatrzęsły i usiadlam zanim ją otworzyłam. A nawet wczoraj myslalam kiedy beda te wyniki badan ostatnie, na ktore wlasnie czekalam i mialam dzwonic do szpitala... A tu prosze, dzis przyszlo:) Tak sie ciesze, no mowie wam, masakra:)))

Malenstwo dzieki ze pytasz, nawet mialam wam pisac, jednak balam sie zapeszyc:) Od wczoraj ani kropli krwi:-) Tak wiec nie wiem czy mogę to jeszcze nazwac okresem, ale powiedzmy ze mialam okres od 4 lipca do 26 sierpnia... Mało..?

A ogorkow zrobilam malo kochana, malo, co roku robie okolo 100 sloikow, bo uwielbiam ogory, tylko ze balam sie ze z mlodym to nawet tego nie zrobie, ale dziadek zabral mojego łobuza:) wiec luzik, jeszcze w piatek zamierzam jakies surówki zrobic, i moze troche buraczkow...?

Natka
ale super buciki, ja tam doswiadczenia nie mam, ale te pierwsze wydają sie byc super cieple na zimę:)

Mła jest juz kartka z Emilką na zamknietym??? Ide zobaczyc i spadam spac:)
 
Wpadłam wieczorowa pora :)

Niedawno wrocilismy ze spacerku, dzieciaki juz spia, zjedlismy kolacje a teraz ja usiadlam na bb, P tez siedzi przy lapku ale zaraz spadamy do lozeczka:)

Milva jezeli macie dywany to na boso bo takie chodzenie po miekkim, piasku bardzo dobrze ksztaltuje nozke a jak nie macie to w kapciuszkach ale pamietaj zeby byly sztywne w kostce.

Mła z bucikami to roznie, u nas Marika w zime ( dla przypomnienia dodam ze urodzila sie w polowie listopada) nosila buciki nr 20:)

AnetaW najlepszego z okazji rocznicy:)

Nikus mojej sis chrzesna pracuje jako pielegniarka w szpitalu - ospe dopiero dostala w wieku 35 lat i przeszla ja tak zle ze caly jej okres lezala w szpitalu z taka goraczke ze prawie nieprzytomna byla;/

sosnowiczka to rewelacyjna wiadomosc na koniec dnia:)

Netka fajne masz te buciki, mysle ze te sniegowce srebrne sa calkiem ok:) I sa stabilne, tylko nie z\sa bardzo ciezkie? Jezeli tak to lenka moze miec trudnosci w chodzeniu wiadomo kombinezon i ciezkie buty no i snieg - ale jak dla mnie sa ok:)
A te brokatowe to czadowe:) Wiadomo nie sa juz takie stabilne jak sniegowce ale cholernie mi sie podobaja:D
No i fajnie zagospodarowane miejsca na łozko córy :) Aaa i podoba mi sie wasza tapeta:) I zwrocilam uwage na okno - jak mała zacznie chodzic to juz okna w czasie lata nie otworzycie niestety bo mala bedzie wlazila no chyba ze przemeblujecie pokoj:)
 
Dorotar, ja też z tych, które w szpilkach non stop biegają, ale ja muszę mieć szpilkę, nie klasyczny obcas, tylko smukłą, wysoką 10-11 cm szpilę i żadnego koturna, czy grubszej podeszwy pod palcami, taką do połamania nóg haha, w ciąży się odzwyczaiłam się od obsasów, ale wystarczyły 2 dni w pracy i na nowo śmigam "na wysokościach", od razu się człowiek jakoś lepiej czuje ;)
Co do ospa party, dla mnie to totalne nieporozumienie, zero wyobraźni ze strony rodziców :/

Mła, dzięki za podsunięcie rewelacyjnego pomysłu :tak: postaram się wdrożyć go w życie podczas Bożego Narodzenia :tak:

AanetaW, jakbyś potrzebowała kiedyś jeszcze namiar na tą bb-mamę, która dzierga różne fikuśne rzeczy to ona: Zobacz Profil: PolaNegri - Forum BabyBoom ja bardzo polecam :)


Sosnowiczanka, rewelacyjne wieści, milion buziaków dla Alanka i dla Ciebie dzielna MAMO!

Milva, nam na każdym usg bioderek lekarz przypominał, że dopóki dziecko samo nie chodzi, pod żadnym pozorem nie zakładać mu butów, chyba że te miękkie niemowlęce ocieplacze. pierwsze kroki boso.

Net-ka, super się Ninka umościła :) dobra miejscówka :tak: a te srebrne śniegowce fajnie wyglądają, cieplutkie i na rzepy.
 
milva dziecko powinno tak jak wspomniała sosnowiczanka chodzić jak najwięcej boso, to jest najbardziej prawidłowa niczym nie wymuszona postawa nózek.
Mła jak pojdziesz do ccc tam mają taką fajną miarkę przykładasz stopkę dziecka i ustawiasz odpowiednio za paluszkami ogranicznik i wiesz juz jaki rozmiar szukac u nich:) u nas to sie sprawdziło z Kamilem, kupiłam mu w tym sezonie 4 pary butów w tym 3 własnie w ccc a jedne w internetowym smyku(bałam sie czy trafię ale wyszło super) i na szczęscie wszystkie podpasowały rozmiarem z miarki. musisz jednak pamiętac o sporym zapasie w butach zimowych bo jednak rajtki grubsze i skarpetki grubsze, moim zdaniem rozmiarówka będzie w granicach 19-20 Kamil pierwsze butki przed roczkiem miał kupione 19- ale to był okres letni więc cieniutkie skarpetusie)
Lepiej kupic ciut za duze bo i tak te nasze maluchy duzo w nich na dworze tej zimy nei pochodzą a żeby był komfort. Ja małemu kupie na 100% te zimowe w ccc Walky a dla małej bedziemy mialy po Mariczce a na koniec zimy pewnie kupimy juz cos konkretnego do chodzenia pewnie tez w ccc bo mam najłatwiej tam dostac :)
 
Aśko no właśnie, dobrze podpowiedziałaś-pójdę do CCC i zmierzę Ninie stopę, tylko teraz jak to na amerykański rozmiar przeliczyć... Niby w necie są jakieś przykładowe przeliczniki ale już tak 2 razy kupiłam Patrykowi za duże buty ;|
Violett jak Ninka podrośnie to czeka ją eksmisja do jej prywatnego pokoju zwierzeń, więc ominie nas problem z oknem, jednakże i tak zazwyczaj je tylko uchylam. No i tapeta przypadkowa ;) Muszę Ci powiedzieć, że 1 raz w życiu mam tapetę i chyba z niej zrezygnuję, czuję się przytłoczona nią i chyba wolę, gołe ściany ;)
 
Net-ka, śliczne te Wasze buciki. Oby tylko nie okazało się, że te brokatowe będą dobre... latem :D Ja tak czekałam z takim ślicznym konplecikiem - tunika z falbanami i legginsy, wszystko w stylu grunge. Na metce było 12 m-cy, ale myślałam, że jesienią będzie w sam raz. W niedzielę zrobiło się chłodniej, więc wyciągnęłam tunikę - ledwo ją wcisnęłam na małą (wąskie rękawy, choć elastyczne) i M się śmiał, że przy zdejmowaniu będziemy rozdcinać. To był pierwszy i ostatni występ słodkiej tuniczki i to z awanturą ;/ ;)

Asko, właśnie problem w tym, że do CCC mogę podjechać codziennie po pracy, bo mam blisko, a z małą musiałabym jechać specjalnie w weekend ok. 80 km. Kombinuję więc jak koń pod górkę jak to zrobić bez niej. Moje dziecko duże, więc skoro Mariczka Violett miała rozmiar 20, a Emilka Freiyi będzie potrzebowała 21, to my pewnie podpadamy pod te większe stópki ;)
Z podbiciem u nas podobnie jak u Inki - jest wysokie. Ale może wszystkie dzieci tak mają zanim zaczną chodzić? Szwagier śmieje się, że Miśka ma kulki a nie stopy ;p Mam nadzieję, że z tego wyrośnie, bo mamy 1 czerwca wesele i mam śliczne czarne lakierki, ale na taką bardziej płaską stópkę niż teraz ;)

Sosnowiczanka, cieczę się że połóg spiralowy zakończony ;) Co do kartki niestety będzie musiała poczekać :( Moja maruda obudziła się wczoraj jak już było ciemno.
 
Mla rozwiązaniem moze byc jeszcze kupno na oko i zatrzymanie paragonu wowczas mogą wymienic, ale mozesz tez wziasc umazac małej stopkę czyms tłustym i odbić na papierze wyciąć dokładnie i to przykładać do tej miarki i zmierzyć, mozesz tez centymtrem wg tego odrysu zmierzyć ale ja zawsze mam dylemat jak czy od duzego palca po skosie ciut czy całkiem prosto, bo mi się wydaje ze powinny byc najdalej wysunięte oba punkty.

ja polecam sposob z odbiciem, ale dokładnym, przymiarkę do tej ramki lub mierzenie jej tak na oko na podeszwach zebys wiedziala co ew. wchodzi w grę do przymierzenia, o dobór obuwia z wysokim podbiciem mozesz poprosic sprzedawczynie, one z reguły wiedzą jakie butki co mają itp.

za plecami słyszę ciągłe ma ma maaaaaa, ma ma maaaa i ten żal że ją olałam chwilowo;p;p
uciekam do mojej damulki:)
 
reklama
Mła może wszystkie maluchy tak mają bo Eminia też ma kulki :-D Trochę mnie przeraża to kupowanie butów na zimę bo ja mimo wszystko chciałabym iść z małą i przymierzyć buty na nogi, teraz przy sandałkach to się jeszcze jakoś udało bo 1) była bardzo zainteresowana co sie dzieje 2) sandałki właściwie wsuwają się na nogę. A jednak przy zimowych butach będzie ciężej.

Asko moja też mama to woła tylko z żalem, jak jest wesoła to istnieje tylko tata dla niej... a mama tylko do ratowania! :-D
 
Do góry