reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Milva -ale sie uśmiałam ,co tu wymagac to tylko faceci:-D
Żabcia - gartuluje zębasa Maciulkowi i zazdraszczam:tak:
Ne-tka- bidulki wy to sie macie jak tu jest ok to tu jest zle ,duzo grudniówek nosiło chusty to Ci napewno podpwiedza:)

A u nas pochmurnie,zaraz budze M i jedziemy do castoramy po wykladzine PCV na korytarz jak patrzylam ostatnio ceny to kosztuja tyle samo co panele 20-25zł za metr:szok: Młody jak narazie grzecznie siedzi i oglada Baby.Tv a wczoraj byla u mnie kumpela i napiłam sie kilka lampek wina i zjadłam cala pake chipsów paprykowych:szok::confused2:a co najlepsze ze wstalam o 3 rano poszlam do lodówki i zjadlam pół duzego sloika papryki w occie:-Dz Alanem tak nie mialam moze bedzie dziewczynka:tak::-):-):-)

Milego dnia kochane:*
 
Ostatnia edycja:
reklama
Net-ka, ja dużo nosiłam Kubę w chuście, kupiłam ją na Allegro za 55zł, dużo dziewczyn wtedy kupowało chusty, mogę Ci przesłać na maila fajnego pdf'a z różnymi sposobami wiązania dziecka w chuście, to nic trudnego.
 
AGNIESIA nie zamartwiaj się każde dzieciątko rozwija się w innym tempie.
Mój Kacperek mało śpi na brzuszku, czasem nad ranem jak go wezmę na siebie i tak śpi do rannej pobudki.

SOSNOWICZANKA współczuję tego krwawienia.

ŻABCIA ogromne gratulacje dla Maciusia za zębolka, już nie mogę doczekać się tego jego cudnego uśmiechu z ząbkiem.
Co do rośnięcia ząbka to też chyba zalezy od dziecka, my już mamy ząbka 3 tyg i jest w połowie ale za to jaki ostry, mój mały łobuz non stop w cyca mnie gryzje.

KUPINOSIA no Amelka rocznikowa też dopiero teraz powinna iść do przedszkola, bo ona w marcu tego roku dopiero skończyła 3 lata, do przedszkola zaczeła chodzić mając 2,5 roku ale powiem Ci że była też dzieci młodsze od niej, najmłodszy chłopczyk był taki co w październiku 2 latka kończył i w październiku do przedszkola doszedł.
Co do tego w jakiej grupie będzie to nie mam pojęcia, dowiem się 28 na zebraniu, przez to zamieszanie zerówkowe 5 latków jest jeden wielki misz-masz.
U nas w przedszkolu to nawet zapieluchowane dzieci są?? U Was też takie przyjmują??
Moja we wrześniu zeszłego roku już nie robiła w pieluchę, w czerwcu się oduczyliśmy ale w jej grupie, dzieci ponad 3 lata i z pieluchami chodziły-współczuję tym przedszkolankom przebierać z pampersa zasr.. obce tak naprawdę no obce dziecko-brrrrr.
Jejku ale jesteś oddana i wierząca, podziwiam.
Gratulacje dla Kasiuli.

MILVA zależy co Twoja mama preferuje.????
Mężczyźni są inteligentni ale inaczej:-D, ciężko im pojąć pewne rzeczy, kurcze czemu ja się wcale temu nie dziwię.

NASATAZJA nie ma co się denerwować na chłopa oni są przypadkami odmiennymi i nie uczą się na błędach, u mnie to samo. Błąd, błędem ale żeby potem wnioski były z tego wyciągane przez nich to nie ma szans.

NETKA co to znaczy, że Nina jest dzieckiem obciążonym?? Macie się z tymi lekarzami, rehabilitacjami.
Choć to, że mała potrzebuje opieki, uwagi, przytulania itp. no to wybacz ale tego potrzebuje każde dziecko nie ważne czy chore czy zdrowe-KAŻDE.

PHELANIA życze Ci tej dziewczynki, ale najważniejsze by fasolka zdrowa była.

Ale chyba ciężki dzień mnie czeka, chyba ciśnienie niskie, głowa mnie boli, spać się chce choć do 7 spaliśmy, gdyby Mela się nie zbudziła i nie zaczeła szukać babci to bym z Kacperkiem dłużej podrzemała.
Z Kaxperka to już taki spryciarz, nie wystarczy mu zabawa w łóżeczku, ciągnie go teraz na podłogę i staje ciągle przy czymś, trzeba miec oczy na około głowy i ciągle go asekurować, bo np. wstanie i kombinuje, puszcza sie jedną rączką i upada.
 
zabcia gratulacje zebolka
net-ka ale ta twoja ninka to sie ma :(( mysle ze przerwa w rehabilitacji dobrze jej zrobi:D
Phelania oo moze bedzie dziewczynka czego ci bardzo zycze:D a tak wogole to bede niedlugo na weselu koło ciebie:D

moj skarb poszedl wczoraj o 12 spac a wstala o 6 i dopiero pol godziny temu mi padla chyba idzie zab bo wlasnie tak dziwnie jezora wystawia ale dotknac sie nie da:((
 
Phelania Maleństwo - dzięki za słowa otuchy
Kota Bardzo chętnie, odezwę się na prv
Dorator każde dziecko potrzebuje uwagi i dużo ciepła i miłości tu nie ma o czym dyskutować, chodzi tu tylko o to, że Nina ma zaburzenia z integracji sensorycznej i spanie razem, chusta-dzięki której będzie mogła być przy mnie non stop, bo będę ją nosić i wielu innym rzeczom, których dowiem się już od terapeuty, pozwolą mi pozbyć się jej lęków i obaw, może wtedy zacznie przekonywać się do ćwiczeń i wszystko się poprawi. Okazuję jej bardzo dużo miłości ja i P - w końcu jesteśmy jej rodzicami, ale przy jej problemach potrzeba jest więcej naszego wkładu, by wypracować wszystkie problemy. Więcej czułości, przytulanek i zabaw gdzie jest dużo tulenia, otulania. Dziecko obciążone- chodziło mi tu właśnie o jej problemy z Integracją Sensoryczną. Tak to określiła Ordynatorka.
 
Kota napisałam do tej babki, u której kupiłaś chustę, opisałam problem i moje potrzeby. Mam nadzieję, że odpisze. Widać kobietka zna się na rzeczy. 3 dzieci wychowała i chustowała więc myślę, że powinna trochę wiedzieć na te tematy. Chcę kupić chustę i nie żałować, chcę by była odpowiednia dla mnie i Niny.
 
My juz po spacerku i zakupach. Marika spi a Fabianek cos buczy w lezaczku bo cos usnac nie moze, a spiacy juz jest.


Żabcia z zębami to różnie, jedne rosną szybko drugie wolno, np u Mariki jedynki bylo widac dosc szybko za to 4 od przebicia i wystukania lyzeczka chyba ze 2 tyg minely az bylo widac kawalek..

Nikuś ja tez musze wlasnie isc zrobić to badanie, a tez nie mam rodzinnego lekarza, bo moja lekarka miala wypadek samochowy i juz nie pracuje. No ale to kwestia jednego dnia:) W UP nie jestem zarejestrowana ale tez musze :) Ja chodze do cosinusa bo tutaj tez konczylam liceum i w czerwcu odebralam swiadectwo i od razu sie zapisalam na studium:) Mam nadzieje ze bede zadowolona a Ty?? Haha teraz bedziemy mialy o czym pisac. Ciekawe czy bedziemy zdobywaly takie same informacje czy bedziemy mogly sie wymieniac notatkami:)
No i mam nadzieje ze jakos pogodze te studium z obowiazkami przy dzieciach, i praca ( bo zaczelam szukac)

Netka mam nadzieje ze te miesiace przerwy dadza Wam duzo, i Tobie zebys sie uspokoila i Ninie zeby potem mogla wrocic ze spokojem na rehabilitacje i osiagac postepy. Wlasnie tak myslalam ze wkoncu do tego dojdzie ze przerwiecie zajecia bo wiadomo umiejetnosci fizyczne swoja droga ale psychika dziecka swoja. Fizycznie moze rozwijac sie troche pozniej, nic sie z tego powodu nie stanie ze zacznie pozniej raczkowac, siadac itp a jak sie "zrypie" jej psychika to wlasnie bedzie jeszcze bardziej nieufna, kazdego bedzie sie bala itp. A pozniej mogly by byc problemy w szkole bo nie chciala by np wykonywac cwiczen bo by siedzialo jej to wszystko na psychice. Mam nadzieje ze ktos odpisze Ci o tych chustach bo ja nie mam pojecia. A najlepiej jak bys kupila chuste pod okiem wlasnie kogos doswiadczone w tym temacie. Nie wiem jak u Was ale u nas w warszaiw eczasami sa takie zajecia dla chustowych mam, prowadza je doswiadczone osoby ktore sie znaja na rzeczy pomagaja wiazac itp. Trzymam bardzo mocno za Was kciuki i mam nadzieje ze Ninka uspokoi sie i bedzie rozesmianym słodkim dzieciatkiem :) No i bedzie miala spokojna mame :)

Dorota u nas w warszawie z tego co wiem to dziecko w przedszkolu musi juz byc odpieluchowane bo inaczej nie zostanie przyjete.. No ale a ztymi zasr** dupkami to tak jak opiekunka. Taki zawod i tyle:) Ja bylam opiekunka na poczatku ciazy z Marika i tez przebieralam zasra** pupe Nikolki i nic zlego Ci powiem:p
A z tymi facetami to sie nie zgodze, moj P wyciaga wnioski ze swoich bledow i wiecej tak nie robi :) Raz w zyciu odezwal sie do mnie tak jak nie powinien a dokladnie powiedzial " Ty jakas glupia jestes" i ja sie obrazilam i wiecej juz tak nie mowi bo wie ze mu nie wolno :) Wiec to zalezy od faceta:)

A wogole to w srode mamy alergologa:) Dziewczyna tutaj na forum napisala wiadomosc ze ma termin zaklepany a nie moze isc, wiec przerejestrowala wizyte na Fabianka. Wiztya w centrum zdrowia dziecka. Ciesze sie bo my swoja mamy na pazdziernika:)

A i kupilam wczoraj Marice flipsy truskawkowe ( chrupki kukurydziane) i troche dostal Fabianek no i dzisiaj juz zsypany bardziej;/
 
Hej dziewczyny,

nie wiedzialam do końca w który wątek to wrzucić więc napiszę tutaj. Dla tych z Was które martwią sie o rozwój swoich maluszków polecam książkę "Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa" http://www.staff.amu.edu.pl/~stynka/wsnhid/Monachijska_Funkcjonalna_Diagnostyka_Rozwojowa.pdf Nie czytałam całej bo jest to książka naukowa, jednak w drugiej jej częsci mozna znaleźć opisy co dziecko powinno robic w poszczególnych miesiącach życia. Rózni sie zupełnie od tego co mozna przeczytać nieraz w internetowych kalendarzach rozwoju.

My mamy kolejny weekend z rzędu gości :D Tym razem jedzie do mnie mój 3 miesięczny kuzyn :) Za tydzien 3 miesięczny zięć :) dlatego juz teraz życzę wszystkim dobrego weekendu!!
 
reklama
Dorotar ja podobnie jak Violett byłam opiekunką dzieciaczków i najpierw przebierałam zasr*** pupcie najpierw Gosi potem Sary a od poniedziałku będę przebierać Angeliny to taka praca :-) Ale z tego co wiem to u mnie w mieście dzieci też powinny być odpieluchowane w przedszkolu.

Pospałam sobie z Maciusiem jak poszedł spać na drzemkę o 9,30-11 ahhhh odpoczęłam chwilkę. Zaraz się muszę zmotywować żeby iść do bankomatu ale jakoś wyszykować się nie mogę hehe mam lenia.
 
Do góry