reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Hej Dziewczyny !!!

Bardzo dziękuję za przyjęcie mnie do grona grudniowych mam.:-D

marchewka81 - jesteśmy nie tylko w tym samym wieku ale również na tym samym etapie ciąży :-)

maxwell80 - po pierwszej wizycie lekarz stwierdził, że termin mam na 24 grudnia ale zobaczymy co powie po usg.

Phelania - masz całkowitą rację z tym uzależnieniem od forum ale fajnie jest mieć takie miejsce gdzie ktoś rozumie twoje zmiany humoru, napady głodu no i te godziny spędzone w toalecie...

Zazdroszczę Wam bo większość z Was widziała już swoje fasolki a ja muszę czekać aż do 9 czerwca ale mam nadzieję, że ten widok wynagrodzi mi to czekanie.
 
reklama
"Zazdroszczę Wam bo większość z Was widziała już swoje fasolki a ja muszę czekać aż do 9 czerwca ale mam nadzieję, że ten widok wynagrodzi mi to czekanie".


Kochana , nim sie obejrzysz a juz bedziesz na USG!!!:-)Ja mialam 17 maja (wrazenie niesamowite:) teraz mam 31 maja (przeziernosc karkowa i cała genetyka) i to juz prawie za tydzien leci ten czas jak oszalały:-DZobaczysz jakie to uczucie jak usłyszysz serduszko malenstwa (cos niesamowitego)

Nereida - cieszę sie ze wszystko jest dobrze z twoja kluseczka:-) i teraz czekamy na najwazniejsze USG:tak:
 
Ja mam pierwszą wizytę w Norwegii 3 czerwca. Liczę na zdjęcia z USG :)
Mam jak na razie poważny problem :/ Wychodzi mi ząb "mądrości" co wiąże się z wielkim bólem. Nie mogę spać w nocy, w dzień ciągle leżę i zwijam się z bólu, trwa to już 3 dzień. Nie wiem czy mogę jeść tabletki przeciwbólowe więc ich nie jem. Do lekarza idę dopiero 3 czerwca więc póki co nie mam możliwości dowiedzieć się czy mogę zażyć jakieś leki przeciwbólowe :/ Może któraś z Was ma jakieś rady?
 
Ja mam pierwszą wizytę w Norwegii 3 czerwca. Liczę na zdjęcia z USG :)
Mam jak na razie poważny problem :/ Wychodzi mi ząb "mądrości" co wiąże się z wielkim bólem. Nie mogę spać w nocy, w dzień ciągle leżę i zwijam się z bólu, trwa to już 3 dzień. Nie wiem czy mogę jeść tabletki przeciwbólowe więc ich nie jem. Do lekarza idę dopiero 3 czerwca więc póki co nie mam możliwości dowiedzieć się czy mogę zażyć jakieś leki przeciwbólowe :/ Może któraś z Was ma jakieś rady?

Zazyj srodek przeciwbolowy z paracetamolem (moze byc apap) wydaje mi sie ze jest najbezpieczniejszy :-)
 
Ja mam pierwszą wizytę w Norwegii 3 czerwca. Liczę na zdjęcia z USG :)
Mam jak na razie poważny problem :/ Wychodzi mi ząb "mądrości" co wiąże się z wielkim bólem. Nie mogę spać w nocy, w dzień ciągle leżę i zwijam się z bólu, trwa to już 3 dzień. Nie wiem czy mogę jeść tabletki przeciwbólowe więc ich nie jem. Do lekarza idę dopiero 3 czerwca więc póki co nie mam możliwości dowiedzieć się czy mogę zażyć jakieś leki przeciwbólowe :/ Może któraś z Was ma jakieś rady?

ostatnio jak byłam w aptece to przede mną pan pytał o coś na zęby mądrości..pani w aptece poleciła zwykły odświeżacz miętowy do ust- że jak sie nim psiknie w miejsce wzrostu zęba to miejscowo znieczula...ale czy działa to nie wiem....
 
Cześć dziewczyny,

ja nie spałam dzisiaj pół nocy, bo M po "Pudzianie" skoczył jeszcze na piwo i o 4 musiałam go przywieźć do domu. Dzisiaj już żałowałam, że dałam mu tyle luzu, bo znowu się pokłuciliśmy i ja zalałam się łzami, a on nic sobie z tego nie robi. Nawet pomyślałam sobie, że oprócz maleństwa nic się więcej dla mnie liczy, M może nie istnieć. Sam na to zapracował...


Nie dawaj mu obiadu pod nos, niech sobie sam weżmie

Obawiam się, że środki dotarcia do niego będą musiały być dużo bardziej drastyczne :(

Hej kochane

A ja mam problem, jak robiłam na początku tygodnia badania to w moczu wyszły bakterie dostałam zalecenie brania uroseptu na 3 dni i powtórne badania, tak też zrobiłam i bakterie dalej są :( nie wiem czy da się coś zaradzić bakteriom żeby się zapalenie jakieś nie przyplątało - jak myślicie tylko antybiotyk?

Mi też wyszły bakterie w moczu, jakieś niegroźne podobno i urosept 3 x dziennie mam przepisany.

Witam !!!
Melduje się kolejna grudniowa mama:-)
Śledzę forum od jakiegoś czasu ale dopiero dzisiaj postanowiłam napisać.

Mam 29 lat i po raz pierwszy oczekuję dzidziusia. Mam nadzieję, że będę mogła skorzystać z rad bardziej doświadczonych mam oraz podzielić się swoimi obawami, których przecież nie brakuje w ciąży.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie:tak:

Witaj, pisz jak najwięcej :)

Papayka-odnośnie sterydów w ciąży są one raczej zakazane w ciąży chyba że potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu, na moim leku jest napisane ze istnieje prawdopodobienstwo wpływu na płod.

Płakałam biorąc je ale oko spuchło ból jest okropny okulistka uspokajała mnie że dawała tą masc już dziewczynom w ciąży i nic nie stało,ale jak poczytałam o zagrożeniach w necie to mi sie włos zjeżył. Tylko że ja już wczoraj prawie nie widziałam na to oko.
Modle się żeby nic sie nie stało mojej kluseczce. Nikomu nie zycze podejmowania takich decyzji.

Dzięki za słowa pocieszenia dziewczyny

Miłej niedzieli

Kurcze współczuję. Ale trzymam mocno kciuki żeby wszystko się dobrze skończyło.

A teraz muszę ogarnąć chate, bo kto inny ma to zrobić jak nie ja :/
 
Ostatnia edycja:
Becia84-dzieki za kciuki są mi potrzebne.

co do Twojego M- to trzymam kciuki żeby u Was się wszystko poukładało- ja myśle że do Twojego M- na pewno dotrze że niedługo zostanie tatusiem. Wiem że Ty już teraz go potrzebujesz bardziej niż kiedykolwiek- może dobrym sposobem byłaby rozmowa ż Nim np przy dobrej kolacji- ale bez pretensji i łez-bo mężczyżni tego nie lubia. Powiedz mu że brakuje Ci jego bliskości itp,że chciałabyś żeby tak czasem zorganizował czas żeby być z Tobą,

Trzymam kciuki żeby się udało
 
Hej Dziewczyny.
Aga7602, też trzymam kciuki za Twoje jutro, na pewno wszystko będzie ok na USG. Mi jeszcze przed ciążą lekarz wyjaśnił jak to jest z wpływem leków na Fasolki, po prostu skutki są niesprawdzone, bo wiadomo, że nikt nie przeprowadza testów leków na ciężarnych. Dlatego są zabronione, każda firma farmaceutyczna zabezpiecza się pisząc że leki są niewskazane lub trzeba się skonsultować z lekarzem. Jedyny lek jaki nie szkodzi dziecku na pewno to paracetamol (to też lekarz powiedział). Wiem, że to łatwo mówić, ale bądź dobrej myśli, na pewno będzie dobrze. Pomyśl ile wariatek ćpa czy pije w ciąży i ma śliczne, zdrowe dzieci. Anioły Stróże Twoje i Dzidzi na pewno czuwają.
Sergie, a czy na liście z data na Twoje USG, które ma wykryć wady było napisane, że to specjalne badania? Bo ja mówiłam lekarce, że chciałabym takie, ale na "zaproszeniu" ze szpitala jest tylko napisane że to skan pomiaru. Boję się że będę musiała teraz wszystko odkręcać i na nowo czekać :-(
Becia, też się dzisiaj pożarłam z M, przez Pudziana. Poszło o piwkowanie. Będzie dobrze, oni też maja uczucia :-D zatęskni, albo zgłodnieje, to przyjdzie ;-)
Pozdrawiam Mamuśki
 
Dziewczynki te Wasze paskudy trzeba pasem po tyłku potraktować, albo wałkiem w to, czym powinni myśleć. Ale myślę, że się zreflektują jak użyjecie babskich sposobów zwrócenia uwagi na to co ważne.
Niestety (bo nie mam sprawdzonych rad dla Was), albo stety (dla mnie) mój mąż to jest anioł. Naprawdę dba o mnie,a w naszym związku to on jest tym rozsądniejszym. Jak jest awantura, to przez moje burze hormonalne, albo upór :) Ostatnio tylko nie może przyzwyczaić się do mojego lenistwa, ale i tak dzielnie to znosi.
Proszę jutro o 18:30 trzymać za mnie kciuki. Będę mieć USG z badaniem przezierności. Napiszę potem jak nam poszło, ale troszkę później, bo jedziemy odwiedzić koleżankę do szpitala, której w 29 tygodniu ciąży szyjka skróciła się o 70%, więc jak na razie ma leżeć do 8 czerwca plackiem w szpitalu.
Scholastyka, a może jak pójdziesz to użyjesz argumentu "nie wyjdę, póki nie zobicie tego, o co Was proszę"? Ale myślę, że może na tym zaproszeniu nie piszą o tym aż tak konkretnie, bo się rozumie samo przez się, że w takim tygodniu to Cię czeka właśnie takie badanie.
 
reklama
Sergie, a czy na liście z data na Twoje USG, które ma wykryć wady było napisane, że to specjalne badania? Bo ja mówiłam lekarce, że chciałabym takie, ale na "zaproszeniu" ze szpitala jest tylko napisane że to skan pomiaru. Boję się że będę musiała teraz wszystko odkręcać i na nowo czekać :-(
Kochana, ja jeszcze nie dostałam tego listu - zaproszenia na usg. Ustalałam wszystko z położną.
 
Do góry