reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

a_gala wszystkiego naj!

A ja jednak się przemogłam i zrobiłam wszystko co zazwyczaj na naszym grillu jest :) Wiec jak ktoś ma ochotę, to zapraszam, zaczynamy o 19 :sorry2:
Serwujemy cevap-cici, tzatziki, karkóweczka, grzaneczki z masełkiem czosnkowym i sałatka z pomidorków, ogórka, pekinki, fety z sosem sałatkowym no i standardowe kiełbaski :-p

Ale ból głowy mnie nie opuszcza dziewczynki mimo Apapu :-(
My tez dzis grillek,ale takiego wypasionego az nie robilam...kurde moglam podjechac do Ciebie hheheheeh:)

Witam !!!
Melduje się kolejna grudniowa mama:-)
Śledzę forum od jakiegoś czasu ale dopiero dzisiaj postanowiłam napisać.

Mam 29 lat i po raz pierwszy oczekuję dzidziusia. Mam nadzieję, że będę mogła skorzystać z rad bardziej doświadczonych mam oraz podzielić się swoimi obawami, których przecież nie brakuje w ciąży.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie:tak:

Witamy:):) Jak najbardziej bedziesz mogla skorzystac z naszych rad:):):):)



a_gala najlepszegoooooooooooooooooooooooooooooooooo:):):):)
 
reklama
Kasia_K witaj:)

Ja jednak ruszyłam się z domu. Dziś mój Łukasz coś nie w humorze był to wziełam go na obiadek na miasto by trochę się wyluzował.
Przy okazji poszliśmy do Saturna i RTV AGD pooglądac pralki, kuchenki i lodówki - musimy w przeciągu dwóch tyg cos zanabyć na nowe mieszkanie. No a teraz jest weekend bez vat w saturnie więc kto wie...- może jutro kupie wszystko i będzie z głowy:p

Ale brzusio daje o sobie znać cały czas i wiecie co? juz mam takie sadełko od tego leżenia w łóżku:-( Wyglądam jak na 4 miesiąc a to tylko tłuszczyk:zawstydzona/y:
 
Hej dziewczyny!
a_gala, sto lat!
witaj kasia k!
u mnie po dzisiejszej wizycie u gina troche lepszy humor....:tak: bobas ma 19.9 na dlugosc, a tetno 174.... Co prawda nie wiem dokladnie w ktorym tyg jestem - napisali mi na usg 8-9 tydz... chyba uzyje kalkulatora ciazowego... i zlecili mi jeszcze jakies badania immunologiczne i cos tam jeszcze na przyszly tydzien (cos czuje, ze chca wyciagnac kase, bo oprocz usg w 12 tyg, maja zamiar jeszcze potem robic te testy z krwi) ....
Co myslicie o tym? Wydawalo mi sie, ze te testy z krwi robi sie jak cos jest nie halo z tym usg genetycznym.....
Niestety tak to jest jak sie nie jest u siebie.... :baffled::confused:
Dobrej nocy!
 
Hej kochane
Nie było mnie kilka dni..
a_gala wszystkiego dobrego kochana!
A ja mam problem, jak robiłam na początku tygodnia badania to w moczu wyszły bakterie dostałam zalecenie brania uroseptu na 3 dni i powtórne badania, tak też zrobiłam i bakterie dalej są :( nie wiem czy da się coś zaradzić bakteriom żeby się zapalenie jakieś nie przyplątało - jak myślicie tylko antybiotyk?

Ja tez miałam bakterii, zażywałam Femisept Uro ponad tydzień i teraz bakterii juz nie ma. Powinnaś dużo pić. Lekarz mi nie dał antybiotyku, bo na posiewie wyszły nieszkodliwe bakterie i w ten sposób, co pisałam je zwalczyliśmy.
 
Papayka- ja też mam skierowanie na oprócz usg w 12 tyg na to badanie z krwi- tylko ja mam to za darmo. Wiesz też się zastanawiam czy je zrobie-niby sie kwalifikuje ze wzgledu na wiek- ale rozmawiałam z 2 koleżankami które są też w ciąży i są w tym samym wieku jedna nawet starsza i im gin powiedział że to ich decyzja ale że ten test to niepotrzebny stres bo jesli usg wyjdzie dobrze a czasem ten test wyjdzie żle-bo i tak sie zdarza a nic to nie oznacza to jest ogromna panika. moje koleżanki go nie robią, ja się też zastanawiam czy go zrobie.

Poza tym gratulację:-), dobrze że z dzidzią ok.

Ja ide jutro na dodatkowe nieplanowane usg. Boje się czy u dzidzi ok ze względu że musiałam wziąć sterydy bo oko tak spuchło i wdało się zakażenie:-(.
 
Dzieki aga! bardzo wspolczuje tego zakazenia.... z tego co czytalam (mam bakterie w pochwie i uzywalam z polecenia lekarza globulek z antybiotykiem) to na poczatku ciazy leczenie np. niektorymi antybiotykami jest dozwolone. Dlatego tez mysle, ze skoro lekarz przepisal Ci sterydy, to pewnie takie, kt naleza do tych dozwolonych.
Dziweczyny mam zaleglosci w czytaniu, dlatego ogolnie gratuluje wszystkim, kt byly na wizycie i sa spokojniejsze ....:-)
Co do testow to bede myslec o tym.... na razie nie wiem... poradze sie mojej gin z PL. Najgorzej leczyc sie u 2 lekarzy... zwlaszcza kiedy ich zalecenia nie pokrywaja sie... Ta tutejsza zalecila brac duphaston 3 razy dziennie, a moja z PL 2 razy dziennie (tak go przyjmuje i chyba nie zmienie tego)....
Milej i spokojnej niedzieli!
 
Cześć Żabeczki!
Ja też mam lada moment badanie usg i to badanie krwi. Tutaj proponują je każdej kobiecie i też tylko od ciężarnej zależy, czy chce takie badanie na zespół downa zrobić. Właściwie to jest tak, że najpierw robią usg, na którym lekarz jest w stanie z dużą dokładnością stwierdzić że jest wszystko ok (no, chyba, że Maluch się jakoś dziwnie ułoży i nie da się zobaczyć), a później robią tak czy inaczej badanie krwi, które powtarzają jeszcze raz w 20-22tc i porównują wyniki. Położna mówiła mi, że te "podwójne sprawdzenie" na końcu 1 trymestru jest po to, bo móc później porównać wyniki badań krwi z kolejnego poboru w połowie ciąży. Bierze się to stąd, że baaaardzo rzadko, ale zdarza się, że 1 usg pokaże że jest ok, badanie krwi może sugerować problem i później dopiero drugie badanie potwierdza, że problem istnieje. Na szczęście - dochodzi do tego BARDZO BARDZO BARDZO rzadko, ale taka jest polityka bezpieczeństwa, jeśli ciężarna się decyduje na badanie krwi, że trzeba je później raz jeszcze powtórzyć. No i jeszcze jedna sprawa - żaden lekarz nie da 100% pewności, wyniki zazwyczaj brzmią - "grupa wysokiego ryzyka" lub "grupa niskiego ryzyka". Nigdy nie ma tak, że ktoś da Ci 100% gwarancji...

Aga7620 trzymam kciuki za jutro! :tak:
 
Papayka-odnośnie sterydów w ciąży są one raczej zakazane w ciąży chyba że potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu, na moim leku jest napisane ze istnieje prawdopodobienstwo wpływu na płod.

Płakałam biorąc je ale oko spuchło ból jest okropny okulistka uspokajała mnie że dawała tą masc już dziewczynom w ciąży i nic nie stało,ale jak poczytałam o zagrożeniach w necie to mi sie włos zjeżył. Tylko że ja już wczoraj prawie nie widziałam na to oko.
Modle się żeby nic sie nie stało mojej kluseczce. Nikomu nie zycze podejmowania takich decyzji.

Dzięki za słowa pocieszenia dziewczyny

Miłej niedzieli
 
Aga! przytulam cie mocno... trzeba wierzyc, ze wszystko bedzie dobrze. trzymam kciuki za twoje usg!
poniewaz moja 1-sza ciaza skonczyla sie poronieniem w 22 tyg tez caly czas denerwuje sie, nawet glupotami... ale trzeba miec nadzieje....
Buzka!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki Papayka- również wiem jak to jest stracić ciąże dlatego tak się boje. Staram się myśleć pozytywnie:-). Jak zaszłam w tą ciąże to pierwsze słowa jakie powiedziałam to że to dziecko się urodzi i tego muszę sie trzymać:-)
 
Do góry