reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Dziewczyny czy moge zjejsc rabarbar z cukrem albo napic sie kompotu z rabarbarem?
Sa jakies przeciwskazania?
 
reklama
Ech jednak nie czuje się na siłach iśc do tej szkoły, Mężul poszedł na wykłady.
Te zaparcia są okropne :( i dalej brzucho boli także leże twardo w lóżku póki M nie wróci.

Ja bym chętnie pogrilował...Może nie koniecznie mięskiem ale uwielbiam takie zapiekaneczki ze świeżej bułeczki wrocławskiej z serkiem hochland z grila i z ziołami prowansalskimi MNIAM! :) I do tego chłodna lemoniada z dużą ilością cytryny....achh....:happy2:
 
Witajcie gwiazdy:-)

Mnie pan G zostawił już o 5 rano i wraca dopiero jutro wieczorem :-( więc zostałam sobie sama w mieszkanku. co prawda byłam niedawno u teściów na kawie ale jakoś tak smutno mi bo siedzę sama:-( Siostra w szkole więc kawka z nią nie w ten weekend, kumpela ma nagrania druga zajmuje się w Gdyni jakimś innym eventem masakra......................
tylko jęczący kot w mieszkaniu mi pozostał i książka w ogrodzie:-) a co u Was?
nereida ja za to chętnie bym napiła się lampki dobrego wina najlepiej gruzińskiego półwytrawnego:-)
Emi432 nic mi nie wiadomo na temat rabarbaru. trzeba chyba w necie sprawdzić
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czy moge zjejsc rabarbar z cukrem albo napic sie kompotu z rabarbarem?
Sa jakies przeciwskazania?

już wyczytałam:-)

Nie wolno jesc:
- serow plesniowych, fety podobno tez nie (zagrozenie listeria)
- watrobki )zawiera duzo witaminy A, ktora w nadmiarze moze uszkodzic plod)
- surowego miesa i ryb, wedlin surowych (toxoplazmoza)
- herbaty z malin (dziala poronnie)
- mocnych naparow z miety (jw)
- zbyt duzo rabarbaru (za duzo jakiegos tam kwasy nie dziala korzystnie na dzidziusia)
- rzeczy z L-karnityna, guarana i kofeina (podnosza cisnienie krwi) - choc mala filizanka niezbyt mocnej kway z mlekiem nie zaszkodzi od czasu do czasu, ja czasem tez pije pepsi...
- rzeczy ktore zawieraja wzmacniacz smaku - glutaminian sodu - jednak w wiekszoszci rzeczy on jest, wiec trzeba uwazac i ograniczac chociazby
- rzeczy z puszek - zawieraja za duzo konserwantów
 
jeszcze do listy dołączę:
- Napoje gazowane TAKIE JAK COLA LUB PEPSI (zawierają kofeinę, dwutlenek węgla)
Mirinda, fanta czy tonik są sztucznie barwione i aromatyzowane. Zawierają benzoesan sodu, który podrażnia śluzówkę żołądka.
-Orzeszki ziemne
Jak wynika z amerykańskich badań, ich spożywanie w ciąży zwiększa ryzyko rozwinięcia się u maluszka alergii na nie. Liczba dzieci uczulonych na orzeszki przez ostatnie 10 lat wzrosła trzykrotnie!
- wędzone ryby
Wędzone produkty zawierają bowiem rakotwórcze nitrozaminy i mają dużo soli (to jedna z przyczyn nadciśnienia)
-Fast foody
To tzw. puste kalorie, często szkodliwe – ze względu na obecność dużych ilości soli, izomerów trans kwasów tłuszczowych oraz sztucznych dodatków). Duży hamburger prawie w jednej trzeciej pokrywa dzienne zapotrzebowanie na kalorie w ciąży i w połowie na tłuszcze!
- SUROWYCH JAJEK (no kogel mogel) ze wzgledu na ryzyko salmonelli
 
Cześć Kochane :-)
U nas dzisiaj pracowita sobota :tak: Ale i całkiem przyjemna :-)

a_gala!
Wszystkiego najwspanialszego z okazji urodzin!
Mnóstwa prezentów i radosnych chwil w dniu dzisiejszym, a przez cały kolejny rok moc okazji do głębokich wzruszeń, szczęścia, zdrowia i pieniędzy, co by niczego nie zabrakło i o nic nie trzeba było się martwić! :-)

A od Sergi drobny prezent ;-)
Zobacz załącznik 356202
k,NDE1OTU2MzIsNTk4OTA2,f,kwert.jpg
 
a_gala



___¶¶¶¶¶¶______¶¶¶¶¶¶
__¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶__¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
_¶¶ WSZYSTKIEGO ¶__¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶ DOBREGO ¶¶¶____¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶ Z OKAZJI ¶__¶¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶ TWOICH ¶¶ _¶¶¶¶¶
_¶¶¶¶¶¶ URODZIN !!! ¶¶¶¶¶
___¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
_____¶¶ ¶¶¶¶¶
_______¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
_________¶¶¶¶¶¶¶¶
___________¶¶¶¶
____________¶¶
_____________¶
____________¶
___________¶
__________¶
________¶__¶¶¶_________¶¶¶
________¶_¶___¶_¶¶¶¶¶_¶___¶
______¶__¶__¶__¶_____¶__¶__¶
_____¶___¶_¶¶¶_________¶¶¶_¶
_____¶___¶_________________¶
______¶___¶_______________¶
______¶¶___¶__¶¶_____¶¶__¶
_____¶__¶__¶__¶¶_____¶¶__¶
_____¶__¶__¶_____¶¶¶_____¶
_____¶___¶_¶____¶___¶___¶
______¶______¶___¶¶¶___¶
_______¶______¶¶_____¶¶
________¶_______¶¶¶¶¶__¶¶
_________¶______________¶
___________¶¶¶¶___________¶
_____________¶________¶____¶
_______¶¶¶___¶_________¶____¶
______¶___¶¶¶¶________¶¶¶¶__¶
______¶______¶_______¶____¶_¶
______¶______¶______¶_____¶¶
______¶_______¶_____¶_____¶
______¶_______¶¶¶¶¶¶______¶
_______¶___¶¶¶_____¶______¶
________¶¶¶________¶______¶
____________________¶____¶
_____________________¶¶¶¶
 
A_gala w takim razie ode Mnie przyjmij równiez najlepsze życzenia. Przede wszystkim dużo dużo zdrowia dla Ciebie i całej rodziny, samych radosnych chwil, dużo miłości i zero zmartwień!!!
 
reklama
Do góry