reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

marchewka81 A ja właśnie też się zastanawiałam czemu on mi tej książeczki nie zakłada, ale już chyba następnym razem mi założy :) Ja w 7 tygodniu ostatnio byłam na usg i tylko "widziałam" serduszko myślicie, że na następnej będę mogła je już usłyszeć?

Phelania Przez ostatnio tydzień mam tak samo. Wstaję i wydaje mi się, że jestem tak głodna, że zwymiotuję tak mnie ssa i zaczyna coraz bardziej i muszę od razu po przebudzeniu coś zjeść tylko, że u mnie jeszcze ten problem, że nie ma co bo nic prawie nie mogę bo od wszystkiego mnie odrzuca :( I nie piję ani kropli lekarz zabronił jakiegokolwiek alkoholu powiedział, że przy wyjątkowej okazji jakiś ślub i takie sprawy lampka szampana lub wina nie jest grzechem, ale w innym wypadku zero. Ja chyba sama bym się bała :)


A ogólnie to dzisiaj już całkiem mnie choroba rozłożyła i idę do lekarza... :( Na początku tylko kaszlałam kupiłam syrop i myślałam, że przejdzie, a tu masz :( A słyszałam, że choroby się strasznie trzeba wystrzegać bo są groźne i boję się o moje maleństwo :(

To super nie mogę się doczekać jak już usłyszę serducho! :):)
 
Ostatnia edycja:
reklama
marchewka81 A ja właśnie też się zastanawiałam czemu on mi tej książeczki nie zakłada, ale już chyba następnym razem mi założy :) Ja w 7 tygodniu ostatnio byłam na usg i tylko "widziałam" serduszko myślicie, że na następnej będę mogła je już usłyszeć?

Phelania Przez ostatnio tydzień mam tak samo. Wstaję i wydaje mi się, że jestem tak głodna, że zwymiotuję tak mnie ssa i zaczyna coraz bardziej i muszę od razu po przebudzeniu coś zjeść tylko, że u mnie jeszcze ten problem, że nie ma co bo nic prawie nie mogę bo od wszystkiego mnie odrzuca :( I nie piję ani kropli lekarz zabronił jakiegokolwiek alkoholu powiedział, że przy wyjątkowej okazji jakiś ślub i takie sprawy lampka szampana lub wina nie jest grzechem, ale w innym wypadku zero. Ja
chyba sama bym się bała :)

Spokojnie juz na nastepnej wizycie bedziesz słyszala serduszko maleństwa:-)czytalam rozne opinie na temat alkoholu , ale macie racje lepiej nie wywoływac wilka z lasu:-)
 
czesc Mamuski :-)
Ja tez mialam straszne mdlosci poranne,jak tylko sie budzilam musialam cos zjesc. Teraz jest inaczej,bo przed spanie jem kolacje,jakies 2-3 kanapki i rano jest juz lepiej. No ale nie jest tak pieknie,bo pozniej mdlosci mecza mnie caly dzien,a najgorzej wieczorami.Wczoraj myslalam ze wykituje :baffled: Moj M chodzi i sie podsmiewa,co mnie strasznie irytuje.Bo jak nie jablko,to paluszki,to kanapka,to banan a jak juz nic nie pomaga to paw do zlewu:-D Oj bede miala co wspominac hehehe
 
Witajcie
Ja dziś miałam koszmarną nockę. Maya złapała katar, cały nos zapchany i budziła się ciągle z płaczem. Jestem nieprzytomna, ona padła teraz ale widzę, że się męczy bidulka.
Apropo jedzenia to jak wstaję o 7.00 to tak mi burczy, że zanim mała nakarmię muszę mała kanapkę zjeść bo nie wytrzymuję. Ogólnie to nie jem dużo, raczej mało ale często. Bo ciągle głodna chodzę ;-) Już widzę te kilogramy nadprogramowe.

anineczka ja mam takie samo podejście, że mieszkam w tym kraju i muszę się dostosować do ich reguł. Ostatnią ciążę wspominam dobrze, zwłaszcza opiekę w szpitalu. Teraz to nawet zostanę dzień dłużej jak mi pozwolą bo ostatnio to na drugi dzień wyszłam do domu. Mimo tego, że wizyt u lekarza jest mniej, że nie robią cały czas usg wiem, że jak się będzie coś działo to się zajmą. U znajomej coś było nie tak z maluszkiem w ciąży to robili jej usg w każdym miesiącu. Tak więc ja już przywykłam do ich reguł. Pamiętam jak było z czysczeniem pępka noworodka. Tu nic nie zalecają, możesz nawet polać wodą podczas kąpieli, potem tylko wysuszyć. Żadnych spirytusów i środków. Tak też robiłam, nawet podczas kąpieli chlapnęło mi się nie raz i pępęk ślicznie odpadł po 3 dniach. Tak samo będę robić tym razem, no chyba że to nie zda egzaminu to dopiero spróbuję innym sposobem.

aspirynkaa ty nie czytaj tych rzeczy na necie, każda kobieta jest inna i inaczej organizm może reagować. Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę.

Phelania ja też czasem lubię sobie wypić piwko, zwłaszcza jak lato jest, grillujemy ze znajomymi. Ja na czas ciąży i karmienia odrzucam wszelki alkohol. Nikt mnie nie namówi. Więc lepiej nie pić nic alkoholowego, za rok sobie odbijesz :-)
 
Kurka coś mi się w moczu przypałętało: leukocyty 2-4 i liczne bakterie. Zawiozłam wynik do gabinetu i mam dzwonić o 16 jak przyjdzie mój gin. Mam nadzieje że to nic strasznego...
Zasypiam...
 
Też zasypiam... codziennie ucinam sobie drzemki razem z córcią. Zjadłam miche greckiej sałatki, jestem syta i chętnie bym pospała a będę mogła dopiero po obiadku
ewka- to nic strasznego, staraj sie dużo pić
aspirynka- niektóre kobiety do 3 miesiąca to nawet nie wiedzą że są w ciąży tak dobrze sie czują :)
a-gala- czy ten program jest darmowy ?
 
Kupinosia - bywam często na AWF - 15 min na piechotkę :)

A mnie dzisiaj obudził tak starszny głód! Dobrze że bułeczki mleczne miałam przy łóżku.
Ale ponoć wyglądałam słodko na w pół śpiąca leżąca i glamiąca tą bułkę :)

A sny dziś miałam super - najpierw mi się śniło że mój M był kierowcą rajdowym i wierna Żona stałam i mu kibicowałam:)
A później mi się śniło,że dzidziusia piersią karmiłam:) - pewnie przez wczorajszy odcinek "Na wspólnej:-p" - szkoda tylko że dokładnie z tego snu buźki Szkabka nie zapamiętałam:)
 
cześć dziewczyny:)
ja dziś wstałam o 5 rano bo mi się chciało jeść i siusiu:p
i tak już nie śpię tylko snuję się po mieszkaniu. mam dylemat bo nie wiem czy dzisiaj jechać do łodzi czy może zostać w wawie - pogoda nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz.
ja jak zwykle nie mam nudności ani innych objawów tylko ból piersi i podbrzusza.

ewka007 - spokojnie często kobiety w ciąży mają coś w moczu nie martw się tym za bardzo.
Magda06 - ja słyszałam serduszko na wizycie jak mieliśmy je po raz pierwszy zobaczyć. Napewno na następnej wizycie już dadzą ci posłuchać przecudownego dźwięku:)
 
reklama
Też zasypiam... codziennie ucinam sobie drzemki razem z córcią. Zjadłam miche greckiej sałatki, jestem syta i chętnie bym pospała a będę mogła dopiero po obiadku
ewka- to nic strasznego, staraj sie dużo pić
aspirynka- niektóre kobiety do 3 miesiąca to nawet nie wiedzą że są w ciąży tak dobrze sie czują :)
a-gala- czy ten program jest darmowy ?

tak, można z netu ściągnąć, MicroStation V8 - taką mam wersję na kompie
 
Do góry