reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

dziewczyny, zasłabłam na ulicy od tego upału!!! kurcze, a co będzie, jak przyjdzie lato i temperatura naprawdę podskoczy?
miałam jechać do hurtowni budowlanych z projektem, żeby nam powyceniali materiały na budowę domu, a tak wróciłam i boję się gdziekolwiek ruszyć. dobrze, że chociaż w aucie mam klimę! zestresowałam się i jajniki mnie kłują :-(
 
reklama
dziewczyny, zasłabłam na ulicy od tego upału!!! kurcze, a co będzie, jak przyjdzie lato i temperatura naprawdę podskoczy?
miałam jechać do hurtowni budowlanych z projektem, żeby nam powyceniali materiały na budowę domu, a tak wróciłam i boję się gdziekolwiek ruszyć. dobrze, że chociaż w aucie mam klimę! zestresowałam się i jajniki mnie kłują :-(

Uwazaj na siebie , i odpocznij troszke, i nie strasz mnie:-)wszystko bedzie dobrze .
 
Dzień dobry laseczki :)
Phelania, męża mojego nie wołał, chociaż siedział za mną na korytarzu. Ale ja i tak nie chciałam żeby był na 1 wizycie, chcę, żeby był już na tym usg przez brzuszek :) a serduszko od razu widać, jak dobrze ustawi ginekolog wziernik :) jak tylko zarys dzidziusia widziałam, to i serduszko mu pikało mocno, a echo, to przestawia tam na sprzęcie jakieś parametry i wtedy słychać echo, ty już masz 2 tyg dłuższą ciążę, więc nie będzie długo "szukał", choć u mnie to szok był, że już słyszę jak bije :) następna wizyta moja za miesiąc z wynikami badań.
a właśnie jakie badania wam zlecił? ogólne krwi i moczu, WR, toxoplazmoza i CMV (ale 2 ostatnie jak mi finanse pozwolą- tak mówił, ale zrobięwszystkie).

Pierwsze badania które mialam wr,toxo,cmv ,hiv,kiła badanie moczu i krwi . Natomiast mialam robione teraz badania i byla sama morfo i mocz ,bylam troszke zdziwiona ze tylko tyle . Może i dobrze ze zmienilam Ginusia teraz pójde do specjalisty i moze zleci mi troche wiecej badan. Tak mysle czy tego mojego M brac na ta pierwsza wizyte tym bardziej bedzie usg dopochwowe , wiec tak troszke bede sie czuła nie komfortowo 2 facetów i moje krocze:-D
 
Phelania- doskonale rozumiem hehe, nie wiem tylko czy bardziej Tż nie będzie przeżywał , że jakiś inny facet się dobiera tam gdzie tylko on może;)

Kota- zwolnij trochę, zero dźwigania , wieszania prania czy zakładania firanek!!! to bardzo niebezpieczne w I trymestrze!!
 
Kota-behemota mi też ost słabo troche ale nawet w domu, wystarczy ze pranie z pralki wyjmę i już sie czuje taka zmęczona...
Tylko mi jeszcze alergia dochodzi...taka pora moja pyłkowa....tylko bym spała, kichała i najchętniej by ktoś za Mnie oddychał
 
Nereida- bądź dobrej myśli tak jak piszesz i wierz że wszystko jest ok. Z jakiej dzielnicy jesteś jeśli można wiedzieć ? Ja z Mokotowa. Wybyłam z wawy za mężem
Firanka- prosiaki jedne u mnie za to samo badanie biorą drugie tyle :/
Kota- ja w ogóle słońca unikam, bo też robi mi się słabo
 
dziewczyny, zasłabłam na ulicy od tego upału!!! kurcze, a co będzie, jak przyjdzie lato i temperatura naprawdę podskoczy?
miałam jechać do hurtowni budowlanych z projektem, żeby nam powyceniali materiały na budowę domu, a tak wróciłam i boję się gdziekolwiek ruszyć. dobrze, że chociaż w aucie mam klimę! zestresowałam się i jajniki mnie kłują :-(
Kochana, nie denerwuj sie :) Wniosek z tego taki, chcialysmy miec objawy to je mamy :-p Czesto jest tak, ze wyproszone reczy przychodza, ale niekoniecznie w formie jakiej bysmy chcialy :wściekła/y: A ja wyciagam wnioski i juz przestaje narzekac; ciesze sie "spokojna" ciaza. Korzystaj z okazji, ze musisz i wypoczywaj duuuuzo. Dzidzia wyjdzie za kilka miesiescy , wtedy nie bedzie czasu nawet sie wyspac :) Pozdrawiam, ale nie goraco, raczej chlodno na orzezwienie :biggrin2:
 
Witam :) Jak fajnie zawsze jak tu wpadnę mam tyle do czytania i zawsze jak czytam posty od was to uśmiech się pojawia jak widzę np te zdjęcia, albo jakieś szczęśliwe wiadomości :) Niestety czasem też smutno się robi jak coś nie tak... :(

27012701 Ja chodzę prywatnie i płacę 50 zł za wizytę, ale na usg do innego gabinetu jego gdzie indziej i też płacę 50zł

ciasteczkowa Bardzo, ale to bardzo mi przykro :( 3mam kciuki byś szybko doszła do siebie i nabrała wiary... Szczęście, że chociaż masz takie wsparcie :* Ściskam Cię mocno! :*

anineczka Ja nie mogę patrzeć na kurczaka bo w jednym momencie mi się niedobrze robi, a bardzo go lubiłam kiedyś ;)

izi85 Ja mam termin na 27 grudnia :) Rodzina śmieje się, że będzie bomba na święta :D Rodzicom powiedzieliśmy od razu ze względu, że jestem młoda i żeby się nie stresować i mieć to już za sobą... No i ze względu na to to już była wystarczająca niespodzianka dla rodziców szczególnie moich bo "już" mój "narzeczony" jest starszy dlatego tam było łatwiej powiedzieć :) A reszta dowiedziała się niedawno z tydzień temu bo nie chcieliśmy zapeszać :) Strasznie się cieszą wszyscy z naszego szczęścia :) Zresztą na prima aprilis wkręciliśmy wszystkich, że jestem w ciąży, a tu masz za niecały miesiąc mówimy, że jednak naprawdę jestem! :D

nereida Ja osobiście nie słyszałam żeby czosnek czy cytryna były przeciwwskazaniem :) Też gdzieś to czytałam, że za częste usg nie jest dobre dla dziecka, ale myślę, że lekarz by Cię powiadomił o tym jakby coś miało zaszkodzić ;) Ja mam pod koniec czerwca mieć usg, a miałam 6 maja i chyba zrobię w międzyczasie pod koniec maja lub na początku czerwca jeszcze jedno bo się chyba nie doczekam! Tak bardzo chcę zobaczyć dzidzie :p A raz na ok. miesiąc podobno jest w porządku :):)

milva Ja też nie mam bardzo ochoty na czułości hehe choć szkoda mi troszkę mego partnera :p Ja też jem płatki kukurydziane, ale to ze względu na to, że nie mogę nic jeść, a na mdłości podobno zimne mleko prosto z lodówki jest dobre także jem zimne płatki ;)

kot-behemota To bardzo nie ładnie z jej strony bo każda mamusia się cieszy i dla niej od razu to jest już dzidzi, a nie nawet zarodek czy płód i to mnie by też zdenerwowało bo 3miesiące są najważniejsze jak mówisz i to, że nie mamy brzuszka to nie znaczy, że nie jesteśmy w ciąży...

rojku Maleństwu podobno nic na tym etapie nie zabraknie tak mi lekarz mówił, ale też się obawiam mimo to bo od początku ciąży schudłam 3 kilo, ale podobno tak też się zdarza. Bo ja np. nie mogę nic jeść od wszystkiego mnie odrzuca. I troszkę jem na siłę czasem żeby cokolwiek zjeść no bo coś zjeść muszę przecież, a do tego teraz doszedł kaszel :(

dagne już słyszałaś bicie? Ja tylko widziałam serduszko :( Gratulacje! Śliczna fotka! :)

ankarianna Jak fajnie, jakie duże już :) Pięknie! Nie mogę się doczekać jak mojego maluszka takiego zobaczę! :)

A co do pasztetów na bazie wątróbki i salami to słyszałam też, że nie można tak jak serów pleśniowych, surowych lub niedogotowanych ryb, surowe wędzone ryby, preparaty zawierające tran, jajek na miękko, majonez własnej roboty, desery typu tiramisu, miękkie bezy, surowych owoców morza np. świeże ostrygi, NIEMYTE owoce i warzywa, sałata w torebkach bez umycia - dużo tego... No, ale cóż...

Nie bardzo można wyciągać rąk do góry, leżeć płasko na plecach, dźwigać i się przemęczać, jeździć na rowerze i robić gwałtownych ruchów i to chyba tyle z ważniejszych co lekarz mi powiedział :)

Mam pytanie do was od kiedy można będzie mieć usg na brzuszku? Bo wtedy chciałabym już żeby był mój już ze mną i poczuł to wspaniałe uczucie jak się patrzy na monitor i się widzi maleństwo i jak bije serduszko i w ogóle :D

A z badań jakie robiłam to tylko morfologia, ogólne badanie moczu, WR i glukoza i teraz się martwię, że za mało, a on powiedział, że na pierwszy trymestr to już wszystkie? A wy miałyście więcej tych badań :(

Ale się opisałam :)
 
Ostatnia edycja:
Magda, tak :) słyszałam serduszko :) sama się zdziwiłam, że takie głośne jest :)
Co do seksu to także narazie nie mam ochoty, ale po wizycie i braku przeciwwskazań zastanawiam się czy nie zrobić przyjemności mężowi.
A co do badań, to wydaje mi się, że ich ilośc jest ok, wiesz zaznaczył Ci te, które są obowiązkowe. Mi tylko podkreślił żebym jeszcze jak mi na to finanse pozwolą, poszła na toxoplazmozę i CMV.
Rany co chwilę mi burczy w brzuchu, ale od mięsa narazie mnie odrzuciło, a muszę dziś zrobić obiecane mielone mojemu żarłokowi. Nie wiem jak zniosę ich wygląd hehe.
 
reklama
Do góry