reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

pochwalę się też zdjęciem :) dziewczyny czy wiecie kiedy najwcześniej widać na takim zwykłym usg płeć?
DSC00272_zmień nazwę_zmień nazwę.JPG
 
reklama
Cześć Mamuśki,
ale niusów przez cały dzień się uzbierało. A może mi się wydaje bo w pracy było dziś dosyć ciekawie i nie zaglądałam:tak: gratulacji ciąg dalszy, rozmówki o ciąży, fajnie nawet. Przez chwilę się zdołowałam, bo objawów znów żadnych specjalnych nie mam i do tego myśl, że wszyscy już wiedzą to teraz wogóle lipa by była jakby się coś stalo :zawstydzona/y: I ruszyłam sprawę w pracy oficjalnie, powiedziałam szefowej, że ja wiem że nie mam papierków, ale ze względu na niebezpieczne warunki, chce to naświetlić dalej i ona w tej samej jeszcze chwili poszła do kadrowej (bo ona też jest od BHP) i będę miała warunki sprawdzone już w poniedziałek. Dzieki za motywacje Sergeevna, rzeczywiście wystarczyło pogadać a nie stresować sie bez sensu :blink: później kumpela mi powiedziała, że też wiekszych objawów nie miała, jeszcze post od Koty poprawił mi humor na wieczór. Koto-behemoto, pisz codziennie o bezzobjawowych objawach jeśli bedziesz miała ;-) To nie jest powód do stresu,każdy mi mówi żebym się cieszyła. Milva ja też nie mam wogóle ochoty na sex, aż mi czasami szkoda mojego m, bo tak mu się teraz podobam i wogóle tak jakoś szczęśliwiej u nas teraz. Chociaż wiem, że on też się troche boi, bo po ostatnich baraszkac plamiłam i jakos oboje się wystraszyliśmy. Nie wiem, może to od tego nie mam ochoty, a może to zmęczenie. Mam nadzieję że to przejdzie jak już hormony przestaną buzować. I jest taki kochany i robi wszystko dla mnie. Chwilami nie wytrzymuje mojego lenistwa, ale ogolnie jest suoer. Kupił nawe specjalny mikser do robienia mlecznych napojow z owocami. Dziewczyny taki napój z maslanki lub podobnych mlek i owoców to rewelacja. Są bardzo zdrowe i pomagaja na zaparcia :tak: A różnych przepisów jest od groma i ciut, jak wróci z pracy to zażyczę sobie malinowy na kolację ;) Badzo Wam zazdroszczę zdjęć,Wasze Fasolki są śliczne. Tutaj prywatne USG są taakie drogie, na razie przyjechał do mnie aparacik do nasłuchiwania serduszka. Sergie, jak będziesz kupować to poczytaj dokładnie jaki, nie kupuj takiego najtańszego. Niestety nic jeszcze nie namierzyłam i tak muszę czekać... Ale przy okazji trochę poczytałam o biciu serduszka itp. Nereida ten "odchył" Twojego Groszka to chyba nie żadnen odchył bo gdzie nie czytam, to ten zakres w róznych tygodniach podają dosyć duży, plus zależność jakie jest Twoje bo na takim zaczyna Dzidzia (w 5 tyg.), a póniej to rośnie z tygodnia na tydzień np. jak ktoś ma 80 to dzidzia w 7 tyg. zacznie na 126 dojdzie do 149. Tak cytuję z Wikipedii angielskiej :) Zresztą każdy jest inny, Twoja dzidzia ma się dobrze :-)
No to czas na koktail malinowy. Pozdrawiam Grudniówki
 
Dzidziusie macie śliczne na tych zdjęciach...
Ja na sexik tez zbytnio nie mam ochoty, ale mężola nawet nie ma, bo w delegacji więc nie myślę o tym:-p
Strasznie mnie dzisiaj znowu muli i walcze żeby nie poleciec do toalety, bo zjadłam w domu przed wyjściem śniadanko i wzięłam folik i luteine więc nie chce żeby wszystko wyleciało.Piję wodę i oddycham - chyba normalnie sie na joge zapisze:-)
Mój chłopina też dobry, wszystko za mnie zrobi, dba o mnie...
 
agniesiaa81r, ale cudo nam tu wrzuciłaś :-) to już naprawdę mały dzidziuś!!! gratulacje! śliczny bobasek. A płeć CHYBA można już podglądać ok 14 tygodnia, zalezy czy maleństwo się dobrze ustawi.

Scholastyka, oj myślałam o Tobie dziś rano :tak: zastanawiałam się, czy Ty też tak dobrze się czujesz haha
Choć wczoraj chyba się przedźwignęłam, wpadłam w szał sprzątania, prania i wywiesznia tegóż na dworze, później prasowanie i wieczorem padłam do łóżka z dośc mocnym bólem, a raczej kłuciem brzucha. Panika na maxa, prawie się popłakałam, ale poleżałam z 2 godziny i przeszło. Od dziś koniec z noszeniem ciężkich zakupów itp. Wolę dmuchać na zimne...
No i strasznie mi narobiłaś ochoty na taki mleczny napój, chyba zaraz się zbiorę i pojadę do sklepu do kefiry i jakieś owoce. Mniam! I zamierzam dziś skorzystać ze słoneczka! A jak! Katar zmalał praktycznie do minimum, gardło już nie boli. Chyba zdusiłam przeziębienie w zarodku.

Co do sexu, to jest różnie, tzn ochotę mam olbrzymią, ale jak co do czego przychodzi to się boję, spinam się cała i koniec, choć jak mąż nade mną popracuje, to umiem się rozluźnić, ale kiepsko u nas z pożyciem małżeńskim. Myślę, że najbliższa wizyta u gina mnie odstresuje, jak zobaczę, że z kluską wszystko ok, to przestanę się już tak stresować i wszystko między nami wróci do normy. OBY! :-D

Życzę Wam Mamuśki miłego i spokojnego dnia!!!
 
Cześć Piękne.

Agniesia płeć w zależności od USG można stwierdzić. Spychała ma nowoczesne takie i powiedział,że w 16 tygodniu jest w stanie powiedzieć jaka będzie płeć. W poprzedniej ciąży dowiedziałam się w 20 tc,mimo,że wszyscy mówili o 24 tc...

Któraś pytała o wizytę z facetem. Łukasz był ze mną teraz i stwierdził: "mam przed oczami widok jak siedzisz na fotelu,a on między Twoimi nogami :-D,ale widok dziecka wynagradza wszystko"
 
Ja do gin chodze państwowo. Lekarz dobra, ma usg w gabinecie, do przychodni mam blisko a sama gin mieszka w moim bloku. Sama ta świadomość mnie jakoś uspokaja.

Jestem już zapisana na to najważniejsze badanie genetyczne które sie robi między 12-13 tc. Wizyta 300 zł (usg + badanie krwi) ale nie chcę potem żałować w razie co że nie byłam. Dziewczyny a Wy wybieracie sie na to prenatalne ? Z Olą też byłam i w Warszawie mogę polecić dobrą dr z Kliniki Położnictwa i Ginekologii IMiD - dr Renata Jaczyńska. Do tego badania trzeba naprawdę dobrego specjaliste


Nereida- nie znam się ale różnica nieduża, a co mówił lekarz ?
Dagne- śliczności
Ankarianna- świetna fotka , lux udało się „złapać” maluszka
Fefa- mój będzie na następnym badaniu w czerwcu
27012- pewnie że można , przecież to i zdrowe. Kubuś na pewno. Zawsze jak masz wątpliwość możesz przeczytać etykietke
 
Dziewczynki ma pytanko jak bylyscie na tym "najwazniejszym " Usg i lekarz sprawdzal serduszko u dzidzi to odrazu biło czy musiał troszke "pojedzic" , sonda zeby mozna bylo usłyszec? i zapewne jest badanie dopochwowe:zawstydzona/y:mąż z wami wszedł do gabinetu czy , ginuś go zawołał?
 
Scholastyka i Kupinosia - właśnie lekarz nic nie mówił na temat wielkości jak to lekarze w szpitalu :(
Wczoraj byłam na planowanej wizycie w Medicover u nowej Pani doktor z myślą,że może ona będzie na tyle kompetentna by zostać moją doktor prowadzącą. No to zaimponowała mi chociaż tym, że dała książeczkę ciąży i skierowanie na za 3 tyg na toksoplazmozę różyczkę itp. I na jedno USG na za 2-3 tyg a drugie już na zaś na 13 tc. A dalej już zlewa ani Mnie nie zbadała, ani USG nie zrobiła...Mój M jest przerażony. Bardzo boi się o tą ciąże i mówi że chyba przepisze Mnie do siebie do lekarza bo tu nie możemy znaleźć kogoś właściwego.

Martwię się trochę że ta moja dzidzia taka malutka ale może po mamie to ma :) Ja też zawsze kurdupel byłam dopiero ok 13-14 roku życia wystrzeliłam :p
Muszę być dobrej myśli:)
A Wasze dzidziuśki są prześlicznie przecudowne i przesłodkie :D:D:D
 
Dziewczynki ma pytanko jak bylyscie na tym "najwazniejszym " Usg i lekarz sprawdzal serduszko u dzidzi to odrazu biło czy musiał troszke "pojedzic" , sonda zeby mozna bylo usłyszec? i zapewne jest badanie dopochwowe:zawstydzona/y:mąż z wami wszedł do gabinetu czy , ginuś go zawołał?

u mnie było podejrzenie bradykardi więc sprawdzał dłuższą chwilkę...serduszko słyszałam na kolejnej wizycie,i dostałam zdjęcie z zarysem pracy serca fasolki. Łukasz jak poszedł ze mną to zapytałam lekarza oto,czy może wejść ze mną i ja poprosiłam Łukaszka.

kupinosia ja idę na przezierność karkową i zapłacę 150 złotych za wizytę.
 
reklama
Dzień dobry laseczki :)
Phelania, męża mojego nie wołał, chociaż siedział za mną na korytarzu. Ale ja i tak nie chciałam żeby był na 1 wizycie, chcę, żeby był już na tym usg przez brzuszek :) a serduszko od razu widać, jak dobrze ustawi ginekolog wziernik :) jak tylko zarys dzidziusia widziałam, to i serduszko mu pikało mocno, a echo, to przestawia tam na sprzęcie jakieś parametry i wtedy słychać echo, ty już masz 2 tyg dłuższą ciążę, więc nie będzie długo "szukał", choć u mnie to szok był, że już słyszę jak bije :) następna wizyta moja za miesiąc z wynikami badań.
a właśnie jakie badania wam zlecił? ogólne krwi i moczu, WR, toxoplazmoza i CMV (ale 2 ostatnie jak mi finanse pozwolą- tak mówił, ale zrobięwszystkie).
 
Do góry