reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Ciasteczkowa przytulam Cię mocno, wiem co przeżywasz, mój pierwszy aniołek odszedł w 6 tygodniu,mi pocieszenie dawała myśl, że jeśli maleństwo było bardzo chore to lepiej że się nie musi męczyć, wiem że to żadne pocieszenie, trzymaj się maleńka.


Aha na wizycie u mnie wszystko ok. maluszek ma 2,5 cm od główki do pośladków więc jest malutki jak na swój wiek, ale podobno ok :)
 
reklama
Witam mamyyyyy...
dziewczynki az sie boje tej daty:):) lepiej zeby byl styczen moze troszke przytrzymam dzidziusia:):)chociaz do 1 hehehe:)

czy ktoras z Was tez ma termin jakos na koniec?? :tak:

Jak to z Wami czy powiedzialyscie juz calej rodzince i znajomym o ciazy???
Jak to zrobilyscie tak normalnie czy jakies niesodzienki??;-)
My jeszcze nie powiedzielismy,a dzis bylam na zakupach z Mama i Siora i tak mnie korcilo zeby powiedziec,ale stwirdzilam ze poczekam jak pojade z Moim i razem powiemy:)
do tesciow jedziemy w piatek wieczorem i zostajemy na week takze wtedy im powiemy:):):)
 
Ostatnia edycja:
Właśnie przeczytałam mój dzisiejszy wypis ze szpitala - dzidziuś ma 4 mm :)
Kochane a powiedzcie mi czy słyszałyście o tym że częste usg jest szkodliwe dla dzidzi?
Gdzieś tak wyczytałam i trochę się martwię bo ja mam dość często np. dziś miałam w tym szpitalu i jutro mam planowaną wizytę na której będę miała USG...
A drugie pytanie to czy takie rzeczy jak cytryna i czosnek są mi zalecane?
Strasznie mam ochotę na wodę z cytryną i brokuły w sosie czosnkowym:)
 
Ciasteczkowa, przykro mi z powodu Twojego Maleństwa:-(. Trzyam kciuki, żeby wróciło do Ciebie całe i zdrowe w krótce :tak:
Sergeevna, super masz w pracy :) A czy zrobili Ci tzw. risk assesement? Ja nie wiem o co chodzi w moim zakładzie, ale moja szefowa dobrze wie, że jestem już w 8 tygodniu, a jak jej dzisiaj powiedziałam, że muszę wyjść 26 maja do lekarza (miałam na myśli położna :-p) to spytała czy to po to żeby potwierdzic ciążę :confused: a co tu jeszcze potwierdzać? Zamiast poprosić kogo tam trzeba, żeby mi sprawdzili stanowisko pracy (ja pracuję w miejscu gdzie wdychamy pyły od polerowania, farby, rozpuszczalniki i inne syfy)... zostawiam to bez dalszego komentarza, żeby sie znów nie nakręcać i nie denerwować Maluszka.
Pasztety od dawna jem rzadko i to tylko takie ze znanych firm, a to od czasu kiedy koleżanka mi opowiedziała co jej koledzy "dodawali" w pracy do kotła z pasztetem, gdy się nudzili. Od czasu testu jeszcze nie jadłam, żadnego, nawet nie mam zbytnio smaka. Pewnie jakbym miała w lodówce taki jak ma Firanka, to bym się skusiła. :biggrin2:
I wszyscy naokoło już wiedzą o naszym szczęściu. Trochę za wcześnie to wyszło, chciałam poczekać dłużej i nie zapeszać, ale m tak się nie mógł doczekać, w pracy wiadomośc rozeszła sie w ciągu kilku godzin. No cóż, teraz muszę byc tylko dobrej myśli, a swoja drogą to bardzo miłe uczucie, gdy wszyscy gratulują. M jest baardzo dumny, mamy swoje 5 minut :blink::happy2:
Pozdrowienia Mamuśki
 
Witajcie, ja się szykuję do pracy. Oczywiście kanapka rano musiała być bo bym nie wytrzymała do przerwy :) Mnie od kilku dni męczą zaparcia i wzdęcia. Męczę się się okrutnie i nic mi nie pomaga. A nie jem jakiś smażonych czy tłustych rzeczy. Ach takie uroku ciąży...
Miłego dnia dziewczynki

nereida oszczędzaj się, leż i wypoczywaj dużo. Myślę, że maluszkowi nie zaszkodzą te częste usg, lepiej sprawdzić czy wszystko jest ok.

izi85 podziwiam, że tyle trzymałaś w tajemnicy. Ja zamierzałam trzymać do świąt a i tak szybciej wypaplałam. Powiedziałam mamie i najbliższym znajomym a to się oczywiście rozniosło z prędkością światła.
 
Scholastyka jasne, przedwczoraj byłam w firmie tylko po to, żeby porozmawiać z szefem (kazał już nie przychodzić na nockę), a wczoraj w pierwszym dniu w pracy już miałam to spotkanie :tak: Przyjdzie ktoś od health&safety i będzie czytał z tabelki spis rzeczy które mogą zagrażać ciężarnej a Twój manager musi odpowiadać na pytania, czy coś takiego występuje i jakie jest ryzyko ORAZ możliwość wyeliminowania Ciebie z obszaru tego ryzyka, czyli np. przeniesienie na inny dział. Na koniec podpisujesz papiery, że wszystko zrozumiałaś ;-)
 
Nereida wszyscy lekarze mówią, że USG nie jest szkodliwe, więc będę w to wierzyć. Zresztą przecież lekarze tez nie robiliby go tak czesto, gdyby to stwarzało takie ryzyko. USG wysyła tylko ultradźwięki, my ich nie słyszymy, a co dopiero taki maluszek, który nie ma wykształconego wszystkiego jak trzeba.
Cytryna i czosnek nie są zabronione, wydaje mi się, że jako składniki babcinych apteczek, używane do leczenia domowymi sposobami nawet sugerują, że są wręcz wskazane :)
 
hejka dziewczyny w piękny słoneczny dzionek.
Jak narazie nie witałam sie jeszcze z kibelkiem - może minęło:confused:
Nie chce mi się straszliwie siedziec w pracy jak tak jest pięknie za oknem.
Jak poczytałam co jadłyście wczoraj to mam taki ślinook teraz że musze skoczyć do skelpu po coś na ząb:-)
 
bajeczka mnie reż męczą zaparcia, wzdęcia i niestrawność, ale już znalazłam na to sposób :-) po pierwsze tak jak piszesz nie jesc zadnych smazonych i ciezkostrawnych potraw, po drugie mniejsze porcje, a czesciej i po trzecie pij na czczo ciepla herbate z sokiem z polowki cytryny i z miodem, na mnie dziala to rewelacyjnie, moze tobie tez pomoze :-)
 
reklama
witam. Jestem tutaj nowa :) Wczoraj byłam na wizycie u ginekologa i się zmartwiłam ponieważ wg usg dziecko ma 8w2d i ma 1,68 cm a tak naprawde to jest to 7w5d i zmartwiłam się że dzidziuś szybko rośnie, lekarz stwierdził że jest troszke duże ale tak na początku ciązy bywa ale ja i tak się martwie. Co wy o tym myślicie?
 
Do góry