reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

dzien dobry wszystkim ;-)
Odprawilam własnie swojego na samolot i zostałyśmy same :tak:... i musze sie pochwalic,ze w sobote w koncu odzylam ,bo zostawilam mojego z nasciaganym mlekiem i ruszylam sobie na zakupki...sama ,jak kiedys ...ranyyyy ile mi to radosci sparwilo... :tak:

Kochana a ile tego mleka zostawiłaś? Ja się nad tym zastanawiam, bo muszę się wybrać do lekarza, a tam przeważnie trzeba spędzić parę godzin, więc musiałabym zostawić mamie mleko dla małej- tylko ile? I Ty karmisz tylko piersią? Nie miałaś po tym ściągnięciu do butli przepełnionych piersi????


Ja dziś nawet się wyspałam. Mała spała w nocy nieprzerwanie 6 h- od 20:00 do 2:00 :szok:. A ja od razu piersi twarde jak kamienie- musiałam trochę odciągnąć, bo bałam się zastojów. Na szczęście mała zjadła z jednej a na następnym karmieniu opróżniła fajnie drugą, więc ok :-).
Co do czasu dla siebie- to ja w sobotę wybrałam się do fryzjera i jestem bardzo zadowolona z nowej fryzurki. Teraz jeszcze musze mamę poprosić o zafarbowanie i już czuję się odmieniona. Tak w ogóle to postanowiłam przynajmniej raz w tygodniu robić coś dla siebie. Bo wiadomo samopoczucie też jest bardzo ważne :-). A w środę chyba wyjadę do teściowej, to znowu będą 2 osoby więcej do pomocy nad małą ;-).
 
reklama
Mexi ja też karmię tylko piersią a czesto zostawiam małą z tatusiem bo studiuję zaoczie i na egzaminy muszę dojeżdżać do Krakowa.
A ile mleka zostawić? to indywidualna sprawa- powiem Ci jak ja to obliczyłam.
Po pierwsze ważne jest co ile Twoja dzidzia je i na ile masz zamiar ją zostawić.
Ja jak jechałam do krakowa o 7 rano to przed samym wyjazdem ją nakarmiłam, wiedziałam że wrócę ok 14 a Martynka je co 3 godziny więc wiedziałam że muszę zostwić 3 porcje mleczka. A teraz pytanie ile w porcji? Najlepiej to sprawdzić odciągając mleko w chwili jak dziecko je z drugiej piersi. I tak zawsze odciągam mleko jak Martynka je, a ja z drugiego cyca odciągaczem i u nas jest to ok 120 ml na jedną porcję
 
Dziewczyny pomózcie !!! Co robić jak malutka nie może zrobić kupki ? Męczy się całymi dniami i nocami, jets aż purpurowa tak dusi nóżki podnosi i się wścieka i nic ... tylko termometr skutkuje ale nie chce jej nauczyc tak ... co sadzicie o herbatce rumiankowej z hippa ??? odpiszcie jak sobie radzicie z kupkami prosze ...
 
Ja też tak próbowałam:no:
I zaczął tak ryczeć że szok:szok:
A jak go wziełam na rece to w sekundę zasypia...do łóżeczka znów wrzask:wściekła/y:
A płaczu przetrzymać się nie da...przynajmniej ja nie umię...
trudno widocznie tak miało być że muszę go trochę ponosić:no:
Może mu przejdzie samo tak jak Hani;-)

U mnie jest podobnie:tak:tylko w nocy zasypia w łozeczku:tak:w dzien jak tylko go odniose to zaraz wrzask:tak:a sluchac placzacego,az wrzeszczacego dziecka nie jest milo:no:w dzien spi najczesciej w bujaczku.
 
Dziewczyny pomózcie !!! Co robić jak malutka nie może zrobić kupki ? Męczy się całymi dniami i nocami, jets aż purpurowa tak dusi nóżki podnosi i się wścieka i nic ... tylko termometr skutkuje ale nie chce jej nauczyc tak ... co sadzicie o herbatce rumiankowej z hippa ??? odpiszcie jak sobie radzicie z kupkami prosze ...

Mozesz sprobowac z herbatka:tak:a moze podaj jej kropelki na kolke.
 
witam sie porannie :) moj dzien zwykle zaczyna sie dopiero o tej godzinie kiedy po porannym buszowaniu i 2h usypiania moja panna Agata raczy w koncu zamknac oczka !!! no ale narazie normuje sie spanie w nocy ... po kapieli okolo 3h /plus 2 na usypianie/ potem nocne jedzenie i spanie do 5 rano ... a wtedy to juz w zaleznosci co corcia sobie wymysli ... albo spimy ladnie do 7 albo robimy cyrk :) no i potem rano - szalenstwo do poludnia, jedzenie i zasypianie ... ech zycie mamy ... kolomyja ...

elizka zazdroszcze ci tych zakupow !! sama bym juz pojechala z checia ale:
a) nie zostawie malej z tesciowa /zwlaszcza ze jest zagrypiona jakas!!!!/ a na zakupy to lubie z mariuszem jezdzic ...
b) nie za bardzo mam z czym pojechac na te zakupy !!
choc dzis na szybko do reala musze skoczyc bo lodowka swieci pustkami ... czekam az mariusz wroci z UM i chyba pojedziemy
 
yhm, wykrakałam chyba... Daniel kaszle i mu furkocze w nosku :-( nie wiem czy to przez suche powietrze czy się przeziębił... staram się często nawilżać mu śluzówkę Sterimarem ale chyba jednak czas na kolejny wydatek - nawilżacz powietrza... o ile to wina suchego powietrza. poza tym coś marudny od wczoraj...
 
reklama
tak patrzę na tę stronę - jeśli dziecko karmione butelką ma problemy z wypróżnieniem, można mleko przygotować na bazie herbatki z koperku - ciekawe, chyba następnym razem wypróbuję.

Tak tylko pytanie czy bedzie smakowało?Sama jestem ciekawa:tak:jak wypróbujesz to daj znac;-)

A ja sie troche martwie ta wysypka u mojego synka:-(jest dziwna bo np. rano bylo dosc duzo chrostek a teraz juz nie ma nic,potem znowu wychodza i tak w kolko:baffled:czy wy mozecie mi doradzic co to moze byc?Ma na buzi ale nie na policzkach tylko najwiecej na skroniach,na szyi i troszke na brzuszku:baffled:i ja juz glupieje bo trwato juz tydzien i raz jest a raz jej nie ma:baffled:czy to sa potówki?trądzik niemowlecy?czy moze jakas alergia?Ja myslalam ze to po dzemie truskawkowym ale tak dlugo by sie utrzymywala?Nie jem juz go prawie tydzien?Doradzcie co to moze byc?
Musze chyba kupic Oilatum.
 
Do góry