reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

hej dziewczyny:)
mam problem... odstawilam malego zupelnie od piersi bo sie nie najadal i caly czas plakal z glodu a ja z nerwow stracilam pokarm! podawalam mu mleczko HIPP ale juz mi sie konczy a maz odwiedzil mnostwo sklepow i nie moze go nigdzie dostac dopiero bedzie w czwartek. Powiedzcie jakie moge dac mu inne mleczko?? czy ktoras daje hippa?
 
reklama
hej luzzzna:-)
moja mala lobuziara chodzi juz spac o 22:-) przed zasnieciem kilka slodkich usmiechow i rozmow... pozniej oprozniamy nosek Frida...zaczyna sie placz i jak tylko skonczymy mala zamyka oczy jakby szybko probowala zasnac bysmy juz jej tym paskudstwem nie meczyli... i dzisiejsza noc spala od 22 do 7:-) przyzwyczailam sie do calych przespanych nocek:-)


a co do okresu to jestem happy bo juz mam nie bolesny:-) tak sie martwilam ze dalej bedzie to koszmar a tym razem nawet nie wiedzialam ze juz dostalam:-)
No hej hej:-) mój fridy nie lubi:-D chyba większość dzieci nie lubi...mój ostatnio cyrki odstawia z zasypianiem, ale i tak nie mogę narzekać na bąbla mojego;-)

jezu ja bym sie bala.. a jakby jakies sie zakrztusilo??? mialo by sie zadlawic? albo po jedzeniu by zzymiotowalo? tylko takie cos sfotografowc i zglosic!!!!!!

straszne!!:no: ja juz bym dała tym babom jednym!

Daniel dostał okropnej wysypki na całym ciałku, na buzi krostki miał już dość dawno ale teraz to jest coś strasznego :baffled: pediatra kazała wrócić do Nan H.A. i już mu bledną te krostki powolutku. także mleko przeciw kolkom i zaparciom okazało się trefne... uczuliło i zamiast pomóc w zrobieniu kupki to wstrzymywało! po 2 butelkach H.A. nie miał z tym problemu... no i Debridat chyba zaczął działać bo jest coraz spokojniejszy i już go tak brzuszek nie boli...

a ja wczoraj miałam egzamin z Teorii literatury i uffff - zdałam na śliczną 4 :-D


Mój po Nutramigenie nie ma wysypek, ale jszcze ma te białe na buzi wszędzie. Połóżna mówiła, że to moje hormony, ale ile może takie dziecko mieć te krostki:confused:
I gratuluję:-) Ja mam z prawa w lutym egzamin:szok:

A Marta na filmie bylo super:-):-) szczerze polecam miłośnikom fikcji i bajek:-) no i efekty bomba:tak: warto się wybrać, bo w 3d robi wrażenie;-)

Mały jak zawsze przesypia nocki do 7 rano...potem marudzi troszkę, ale jak zaśnie to śpi słodko;-)
Jutro do okulisty idziemy ciekawe jak tam oczka Alusia!
Poza tym idę sobie dziś nowy stanik kupić, bo te od karmienia są za duże, a moje stare za małe:-D stare nosiłam B, do karmienia D a teraz C potrzebuję:-D:-D:-D:-D
 
Tak tylko pytanie czy bedzie smakowało?Sama jestem ciekawa:tak:jak wypróbujesz to daj znac;-)

A ja sie troche martwie ta wysypka u mojego synka:-(jest dziwna bo np. rano bylo dosc duzo chrostek a teraz juz nie ma nic,potem znowu wychodza i tak w kolko:baffled:czy wy mozecie mi doradzic co to moze byc?Ma na buzi ale nie na policzkach tylko najwiecej na skroniach,na szyi i troszke na brzuszku:baffled:i ja juz glupieje bo trwato juz tydzien i raz jest a raz jej nie ma:baffled:czy to sa potówki?trądzik niemowlecy?czy moze jakas alergia?Ja myslalam ze to po dzemie truskawkowym ale tak dlugo by sie utrzymywala?Nie jem juz go prawie tydzien?Doradzcie co to moze byc?
Musze chyba kupic Oilatum.

moj maly tez to mial i polozna poradzila zeby myc go tylko przegotowana woda i niczym wiecej.nie smarowac zadnymi kremami ani olejkami aby skora mogla oddychac. zastosowalam jej polecenia i mely po 2 dniach mial glaciutka skorke bez oznak chrostek:tak:
 
hej dziewczyny:)
mam problem... odstawilam malego zupelnie od piersi bo sie nie najadal i caly czas plakal z glodu a ja z nerwow stracilam pokarm! podawalam mu mleczko HIPP ale juz mi sie konczy a maz odwiedzil mnostwo sklepow i nie moze go nigdzie dostac dopiero bedzie w czwartek. Powiedzcie jakie moge dac mu inne mleczko?? czy ktoras daje hippa?

Spokojnie możesz dać mu inne, np Nan albo Bebilon jeżeli nie jest na nic uczulony albo nie ma podejrzenia alergii:tak:
 
Tak tylko pytanie czy bedzie smakowało?Sama jestem ciekawa:tak:jak wypróbujesz to daj znac;-)

A ja sie troche martwie ta wysypka u mojego synka:-(jest dziwna bo np. rano bylo dosc duzo chrostek a teraz juz nie ma nic,potem znowu wychodza i tak w kolko:baffled:czy wy mozecie mi doradzic co to moze byc?Ma na buzi ale nie na policzkach tylko najwiecej na skroniach,na szyi i troszke na brzuszku:baffled:i ja juz glupieje bo trwato juz tydzien i raz jest a raz jej nie ma:baffled:czy to sa potówki?trądzik niemowlecy?czy moze jakas alergia?Ja myslalam ze to po dzemie truskawkowym ale tak dlugo by sie utrzymywala?Nie jem juz go prawie tydzien?Doradzcie co to moze byc?
Musze chyba kupic Oilatum.

ja tylko w oilatum go kąpię no i skóre ma śliczną, gładziutką, nawilżoną tylko gdzieniegdzie krosteczki. ale buzia jest okropna choć i tak już ładniejsza jak przedwczoraj... moim zdaniem to typowo uczuleniowe sprawy, myślałam że po czekoladzie go wysypało no ale to było z dwa tyg temu. a po odstawieniu bebilona jakoś powolutku znika, może to to... z drugiej strony nie chcę go cały czas karmić hipoalergicznym mlekiem... :baffled:
 
ok dziekuje bo juz sie balam ze moze bede musiala do jakiegos pediatry leciec. to szybko dzwonie do meza:-)

Proszę:-)
Te mleczka są dobre, moje jest okropne hehe nie wiem jak można je pić Ale i tak moja mama przebiła wszytskich i posmakowała je:szok::szok: mówi, że smakuje jak to mleko dla niemowląt - ja tam nie tknę go:-D:-D

A do pediatry o ja muszę ciągle chodzić po recepty. Jeżeli dziecko jest zdrowe, to możesz sama mu wybierać jakie chcesz:tak: Tylko nie zmieniaj tak często
 
ja tylko w oilatum go kąpię no i skóre ma śliczną, gładziutką, nawilżoną tylko gdzieniegdzie krosteczki. ale buzia jest okropna choć i tak już ładniejsza jak przedwczoraj... moim zdaniem to typowo uczuleniowe sprawy, myślałam że po czekoladzie go wysypało no ale to było z dwa tyg temu. a po odstawieniu bebilona jakoś powolutku znika, może to to... z drugiej strony nie chcę go cały czas karmić hipoalergicznym mlekiem... :baffled:

ehhh a ja muszę;-)i to tym okropnym brrr
 
reklama
Witajcie grudniowe mamusie :-)
Nazywam się Paulina i 5grudnia urodziłam córeczkę - Maję. Ważyła 3.270 kg i miała 52cm wzrostu :)
Mam nadzieję że mogę dołączyć do Was :-);-)
Zaraz wkleję moją córcię do Albumu :blink:

Witamy z nami a corcia sliczna :tak:

Nie wiem czy jutro z rana zajrze tutaj wiec napisze teraz

AŚKA TO DLA FIFIEGO;-)
W pielgrzymce życia Swojego
Niech Cię zawsze Pan Bóg broni
I mocą Chrztu Świętego
Od pokus i złego chroni
Kochaj rodziców swoich
By pociechę z Ciebie mieli
I pomnij, że Bóg w niebie
Zawsze patrzy na Ciebie.

Taz my ciebie lowe ju ! Dziekujemy slicznie za pamiec :):-D

Witamy:tak:

Boże nie wiem kto wymyślił tą metodę nauki samodzielnego zasypiania żeby przetrzymywać po minucie płacz dziecka...ale na pewno nikt mądry:no::no::no:
Dziś mały znów zaczął cyrkować po kąpaniu więc postanowiłam spróbować....i nie wiem czy jeszcze kiedyś do tego wrócę:no:
Matko jak on płakał przez tą minutę:wściekła/y:
A uspokajanie go potem zajmowało 10 min!!!
W końcu po godzinie zasnął ale to chyba z wycieńczenia tym płaczem....

To nie na moje nerwy...wolę już nosić albo usypiać przy cycu jeżeli dostałam takie dzieciątko które tego potrzebuje...kiedyś się oduczy:no:

A ten płacz to mi się jeszcze długo po nocach będzie śnił:sad:

No to przeszlas ehhh ja tez bym zmiekla na bank gdyby tylko maly zaczol plakac !

Aśka, jak tam po imprezie??
Napisz co Fifi dostał, bo mam powiedzieć szwagierce co ma kupić, a nie mam pomysłu!

Fifi dostal koperty ;-)

Oto tłumaczenie ulotki SAB-SIMPLEX z niemieckiego SAB SIMPLEX:

Skład Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu.
Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda
Opakowanie Butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml zawiesiny Czteropak (4x30ml) zawiesiny Opakowania kliniczne

Obszary zastosowania
-do leczenia objawowego dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiarem wydzielania gazów, np. wzdęcia, uczucie przepełnienia
-do przygotowania do badań w obszarze brzucha, jak np. rentgen i sonografia oraz przy przygotowaniu do gastroskopii i endoskopii
-przy wzmocnionym wydzielaniu gazów po operacjach
-przy zatruciach

Przeciwwskazania Nie wolno stosować przy nadwrażliwości na Simeticon lub inne składniki leku. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania podczas ciąży i okresu karmienia.
Środki ostrożności dot. stosowania i wskazówki ostrzegawcze Przy świeżo powstałych i/lub występujących przez długi czas dolegliwościach brzucha powinniście Państwo udać się do lekarza, aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i powodowaną przez nie chorobę.

Interakcje z innymi lekami - nie są znane

Dozowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie!
Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli.
Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem.

Skutki uboczne Do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych. Wzdęcia (kolki) u małych dzieci Bóle brzucha przy przyjmowaniu posiłków przez niemowlęta i małe dzieci należą do najczęstszych dolegliwości, którymi matki i pediatrzy muszą się zajmować. Regularne ataki krzyku ok. pół godziny po posiłku mogą po wykluczeniu przyczyn organicznych być przyczyną dolegliwości trawiennych. Występują przeważnie w pierwszych miesiącach życia. Te dolegliwości są dużym obciążeniem dla dzieci i rodziców. Nie są one jednak postrzegane jako choroba i nie przedstawiają żadnych zaburzeń rozwojowych. Mogą występować zarówno u dzieci karmionych butelką jak i karmionych piersią. Przyczyna tych kolek leży w pożywieniu pochodzenia mlecznego, ponieważ pożywienie to przy ruchach żołądkowo-jelitowych prowadzi do silnego wytwarzania śliny (piany??) przez wiele godzin. Zamknięte powietrze nie może się wydobyć i prowadzi do bolesnych wzdęć.


Kupuje !

To to : ?

SAB SIMPLEX krople suspensja 30ml

tak to to :tak: juz wczesniej gdzies wklejalam tego linka! Daj cyne jak sie sprawdza!
 
Do góry