reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Wlaśnie dzwoniła do mnie koleżanka z ktora w szpitalu bylam i dzis urodzila 2 dziewczynki w 32 tyg obie zdrowe :) i kazala na siebie uwazac bo przy tej pogodzie duzo porodow przedwczesnych na oddziale maja.
 
reklama
Witam w południe, u mnie dziś pochmurno i chłodno wnioskując z termometru. Ja ze spaniem też zaczynam mieć problemy, na lewym boku chyba jednak najlepiej. Na wznak długo nie wytrzymuję a na prawym czuję piety pod bokiem brzucha.:tak:
 
Powiem Ci ,że sympatycznie zostałam powitana, nie odniosłam jakiegoś takiego negatywnego wrażenia, ale zapominam tam pisać, mechanicznie wbijam się tu :)

Mnie tez milo przyjeli ale jak chcialam zaproszenie do zamknietego to juz tak milo nie bylo:no:pisaly dziewczyny ze tam glosuja czy kogos chca czy nie.Ja sie nikogo prosic nie bede wiec dalam sobie spokój i juz tam niepisze.

Wlaśnie dzwoniła do mnie koleżanka z ktora w szpitalu bylam i dzis urodzila 2 dziewczynki w 32 tyg obie zdrowe :) i kazala na siebie uwazac bo przy tej pogodzie duzo porodow przedwczesnych na oddziale maja.

A co ma pogoda do przedwczesnego porodu?:sorry:
 
Mnie tez milo przyjeli ale jak chcialam zaproszenie do zamknietego to juz tak milo nie bylo:no:pisaly dziewczyny ze tam glosuja czy kogos chca czy nie.Ja sie nikogo prosic nie bede wiec dalam sobie spokój i juz tam niepisze.



A co ma pogoda do przedwczesnego porodu?:sorry:
podobno z doswiadczenia lekarki z oddzialu wiedza ze jak jest halny albo nagla zmiana pogody to jest nawal porodow:-)i kobitki wczesniej "lubia" rodzic
 
a tak wogole to ktora z nas jest najmłodsza a ktora najstarsza tak mnie jakkos ciekawi :D ktora ile ma latek :)???

ja 23 bede miala w grudniu :)

Tak, bo na początku jest siara, jest bardzo treściwa. A dzidzi niewiele tzreba. Nawet jak dokarmiaja dzieci w szpitalach glukozą to wystarcza, że podadzą dosłownie 2 łyżeczki i dziecko nakarmione jest:tak:
Pokarm sam się unormuje, matka natura o wszystko zadbała:tak:
Siara jest wazna bo zawiera duzo przeciwciała ktore matka przekazuje dzidziusiowi, a tak to bardziej tresciwa raczej nie jest bo zawiera mniej tluszczow i weglowodanow i w ogole mniej kalorii

Mea dobre wiesci od gina najwazniejsze :) Ja na szczescie mam zawsze na usg monitorek indywidualny do wlasnej dyspozycji ;) a B patrzy w ten co doktór

Martuś kochana wiesz ty studiujesz medycynę, to sobie wytłumacz, że do końca życia w 3 sek. rozpoznasz porażenie nerwu twarzowego :-D a tak serjo to siedź na tyłku i się grzej.
Nio bo na poczatku to tylko mi warga opadala hehe, a dopiero za jakas godzine oko zaczelo sie nie zamykac, albo sie poprostu pozniej zorientowalam.... W kazdym razie zobaczylam jak kazdy lekarz podchodzi inaczej do pacjenta. Ten radiolog z ktorym akurat mialam zajecia, co mnie tam na oddzialy wyslal, jak mnie zobaczyl to oczywiscie od razu mowi ze to porazenie tego nerwu twarzowego, ale tak jak neurolg powiedzial mi ze to zapewne od jakiejs infekcji wirusowej, albo ze wiekszoc przypadkow to idiopatyczne jest czyli samoistne ( a wlasciwie to poprostu przyczyna nie znana), tak ten radiolog ktory siedzi oglada te tomografy rentgeny zaczal wymyslac mi ze to moze byc od ucha, ale ze to moglo tez zaczac sie gdzies dalej w glowie, ze moze to udar hahaha, Jak uslyszalam to mowie doktór ty juz mi lepiej nic nie mow haha, ze tomografie by zrobic moze hahaha Ja mowie jasne w cizy, ajk by mi malo stresow bylo ;)

zabilabym w imie zasad ... moja siostra palila jak lokomotywa ale w jednej i drugiej ciazy nie wziela papierosa do dzioba ... i zwykle przez cale karmienie tez jej sie udawalo ... niestety chwile potem palila znowuy ...
Ja pilnowalam w ubieglym roku takiego chlopczyka ktory mial rok i 3 miesiace, a jego mama w moim wieku miala drugie dziecko miesieczne i nie dawala rady sama, i ja jej pomagalam. I krew mnie zalewala jak widzialam ze karmila malego cyckiem a w drugiej rece faje miala. mialam ochote jej walnąć w ten pusty łeb.
 
Kochane byłam dziś u gina...i pierwszy raz jestem załamana..Nie wiedziałam gdzie pisać..najlepiej w naszym gronie..Rodzicom na razie nie mówię..
Na początek dobre wieści: 32 TC-syneczek waży 1,79kg, szyjka zamknięta 3,34cm, wód pod dostatkiem...

I teraz te najgorsze..widziałam jak ginka długo bada serce..i długo osłu****e..ja już wiedziałam co się święci..znam to, widziałam..najpierw serce staje potem przyspiesza do 200 uderzeń, zwalnia do 120..skurcz i znów przyspiesza jak szalone do 200...Zaburzenia rytmu serca u płodu. Ja na to cierpiałam w ciąży, dusiłam sie jak serce stawało..co dopiero dzidzia przeżywa..

Jak zaczęła mówić co zrobić, żeby jechać do Poznania na echo serca płodu,że nie chce straszyć, ale trzeba to zbadać wyjaśnić, jakby coś nie tak wyszło..to poród tylko w specjalnej klinice pod specjalistycznym nadzorem to struchlałam..i na dodatek dzidzia dalej pupa siedzi i jak do 36 tc się nie obróci to cc:-((((

Czy któraś z |Was miała już cos takiego?
Ja miałam w ciąży u siebie, dostałam Isoptin w dawce 40mg, potem 80mg i na razie jest ok..za to u dzidzi teraz:-(((Balam sie ,że może ten Isoptin szkodzi czy jak..
Lilijko no ja mialam teraz robione echo serca plodu w zakladzie wad wrodzonych brrrr jak to strasznie brzmi, bo niby byly jakies skurcze dodatkowe i tez niby zwalnial rytm, a na echu wyszlo wsio okej. Wiec trzymamy kciuki (wszytskie 6)

Witam z rana :)

I pytam z góry o Wasze ułożenie do snu :)

Ja mam taki problem, że cięzko jest mi się przekręcić z boku na bok, czuję w bardzo nieprzyjemny sposób jak mały mi przelatuje z jednej strony na drugą :szok: albo, że jak lezę na boku to go gniotę bo czuję, że kopie gdzieś pod moja osobą i tak dzięki temu meczyłam się całą noc :/
No ja to sie wierce z prawego boku na lewy i na wznak. Generalnie na ktorym boku bym nie lezala to zawsze ktoregos gniote i mam wrazenie ze tak wierzga tymi lapkami i nozkami co bym go przestala gniesc.
 
marta moze czasem by trzeba bylo walnac ... moze by baba zmadrzala ...
dokladnie, jeszcze przylazila jej matka i trez jarala przy tych dzieciach w [pokoju gdzie spali. I wcale nie byla to jaka patologia...

No a ja musze zrobic na wtorek prezentacje na zaliczenie z radiologii o dyskopatii ale mi sie nie chce. Siedze z termoforem grzeje ta moją buzke, ale juz mnie to wkurza bo wygladam, jak debil, ale cos mi tak zaczyna drgac w wardze i w brwi to moze jest szansa ze sie wsio naprawi....
 
reklama
Kochane byłam dziś u gina...i pierwszy raz jestem załamana..Nie wiedziałam gdzie pisać..najlepiej w naszym gronie..Rodzicom na razie nie mówię..
Na początek dobre wieści: 32 TC-syneczek waży 1,79kg, szyjka zamknięta 3,34cm, wód pod dostatkiem...

I teraz te najgorsze..widziałam jak ginka długo bada serce..i długo osłu****e..ja już wiedziałam co się święci..znam to, widziałam..najpierw serce staje potem przyspiesza do 200 uderzeń, zwalnia do 120..skurcz i znów przyspiesza jak szalone do 200...Zaburzenia rytmu serca u płodu. Ja na to cierpiałam w ciąży, dusiłam sie jak serce stawało..co dopiero dzidzia przeżywa..

Jak zaczęła mówić co zrobić, żeby jechać do Poznania na echo serca płodu,że nie chce straszyć, ale trzeba to zbadać wyjaśnić, jakby coś nie tak wyszło..to poród tylko w specjalnej klinice pod specjalistycznym nadzorem to struchlałam..i na dodatek dzidzia dalej pupa siedzi i jak do 36 tc się nie obróci to cc:-((((

Czy któraś z |Was miała już cos takiego?
Ja miałam w ciąży u siebie, dostałam Isoptin w dawce 40mg, potem 80mg i na razie jest ok..za to u dzidzi teraz:-(((Balam sie ,że może ten Isoptin szkodzi czy jak..


Lilijko ! Kurcze tule mocno ! Mam nadzieje ze wszystko okaze sie dobrze z serduszkiem malego ! Nie zadreczaj sie tym narazie ,najpierw potrzebna bedzie napewno konsultacja lekarzy ktory ma wieksze pojecie o tym ! Buziaki!
 
Do góry