reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Ja już po obiadku jestem, do mamy zabiegłam i się załapałam :-)
U mnie 12 sierpnia też już będzie usg połówkowe, mam nadzieje,że niunia się nie odwróci i dowiem się czy to on czy ona;-) na ostatnim usg było tak ruchliwe że nie dało się nawet zmierzyć więc teraz już dwa dni wcześniej będe spokojna i poleże może, żey maleństwo też sie wyciszyszło hihi;-) Kurcze już wszystkie piszecie,że Wasze niunie szaleją a ja jeszcze swojej nie czuje, tylko lekkie bąbelki. Ale to juz 18 tydz.i już niedługo poczuję pierwszego kopniaczka:-)
 
reklama
ograniczacie w większym stopniu wysiłek fizyczny?? Bo ja gdy troszkę dłużej pochodzę np na zakupach- ale nie dzwigam to podbrzusze mnie boli a was? Bo troszkę mnie to martwi:-(
Ja tez tak mam ,nie tyle brzuszek boli a plecy bardziej no ale ja brzuszka to juz mam calkiem sporego wiec i mam co dzwigac.
:baffled:
 
allitka ja też nie chcę znać płci a nad 3D cały czas się zastanawiam, ale decyzji jeszcze nie podjęłam.
Georgina spokojnie po prostu trzeba wszystko z umiarem:)
Pauluś89 u mnie chyba sam organizm ograniczył sobie wysiłek fizyczny, szybszy spacer i zaraz mi serducho wali jak oszalałe. No a poza tym też czasami brzuszek zaboli. A ponadto nie mogę się pochylać, bo łapie mnie dziwny ból w pośladku i nie mogę się prawie wyprostować ani nogą ruszyć. Sama nie wiem co to jest.
 
A mnie dzisiaj cholera znowu cos w pipce kuło ....doslownie takie samo uczucie co wtedy mialam ze skonczylo sie braniem nospy. Nastepnego dnia gin powiedzial ze sie rozciaga macica ,bo szyjka wysoko zamknieta i sie nie skraca.
Hymmm dzis tez kuło ale bylam juz spokojniejsza i sie tak nie balam jak ostatnio ....obeszlo sie bez nospy i juz powoli przechodzi ...nie bolalo bardzo ale sam dyskonfort ze cos cie w srodku kuje ehhh.
Bratowal mowila ze prawdopodobnie malenstwo gdzies na pecherz uciska ,bo ona tez takie kucia miala i jej ginka powiedziala ze dzidzia sie cisnie jej na pecherz.

Wazne ze nie bolalo bardzo abym nospe lykala i ze przechodzi :)
 
Mnie nic nie boli na szczęście. A jak boli to rozciąganie macicy, ale ten ból jest lekki i specyficzny i wtedy wiem, że to na pewno rozciąganie macicy i się nie martwię.
Wiecie przez to, że prawie dziennie jest ładna pogoda to ja wieszam pranie kilka razy na dzień na ogrodzie - nie wiem ile prawdy jest w tym, że nie wolno rąk unosić, ale jak nie ja to kto powiesi pranie jak Mój najczęściej ma takie zmiany, że rano nie może prania powiesić;P A tak to się oszczędzam. Już nawet klatki z kanarkami nie noszę;))
 
U mnie z tym 3D kartą przetargową było, że to połówkowe i wyłapie się wiele, ale jak mam zapłacić 230zeta i do tego marny efekt widzieć, to postanowiłam przełożyć na ok 24tc ;-) Jutro zadzwonię i przełożę :-)
A brzunia nie masuję, tylko pukam i stukam, gdy dzidzia się budzi, bo jak masowałam z Patykiem, to mi twardniał i się wystraszyłam.. choć ciężko, ale się hamuję :baffled: A teraz jestem na etapie muzyki klasycznej na słuchawkach- przykładam do brzunia i mam radochę :-D
 
Mnie nic nie boli na szczęście. A jak boli to rozciąganie macicy, ale ten ból jest lekki i specyficzny i wtedy wiem, że to na pewno rozciąganie macicy i się nie martwię.
Wiecie przez to, że prawie dziennie jest ładna pogoda to ja wieszam pranie kilka razy na dzień na ogrodzie - nie wiem ile prawdy jest w tym, że nie wolno rąk unosić, ale jak nie ja to kto powiesi pranie jak Mój najczęściej ma takie zmiany, że rano nie może prania powiesić;P A tak to się oszczędzam. Już nawet klatki z kanarkami nie noszę;))
Ja tez wieszam pranie codziennie ,z moim patrykiem to 2 dni i pralka pelna ahahahha Tylko ze ja wieszam na suszarce ktora stoi na podworku ,wiec rak do gory nie podnosze ,ale naprzyklad okna mylam ostatnio ....caly dzien mylam 2 ...wsio z umiarem z przerwami itp a bedzie dobrze ,prania tez nie wieszasz godzine tylko kilka minut to ci zajmuje wiec nie zamartwiaj sie :)
 
Mój facet czuje, chociaz jestem troche zła, smuutna bo nie cieszy sie tak entuzjastycznie jak ja kiedy mała kopie..:( nie wiem czy tylko mój taki jest, ale ja za kazdym razem prawie płaczę ze szczęścia a on nibysię cieszy, ale jak dla mnie to za mało;)-eh..chyba znowu marudzę;/
Moj w ogole nie dotyka, chyba ze chce mi zrobic przyjemnosc, to nie dla kazdego jest fajne odczucie. Oni sobie nie wyobrazaja jak mzna nosic w sobie czlowieka, zreszta to przeciw ich naturze wiec juz sie nie martwie, ze nie maca mnie po brzuchu :-p - sama sie pomacam))). Dla nas to fajne uczucie o ile male nie walnie z calych woich sil a czasami jest ich chyba dosc duzo... juz 2 razy krzyknelam z przerazenia. Kiedy ja sie zdenerwuje to moze mnie kolnac jak mieczem... Drugi raz to przechodze i odkrywam na nowo - bardzo ciekawe uczucie...
 
Ja tez wieszam pranie codziennie ,z moim patrykiem to 2 dni i pralka pelna ahahahha Tylko ze ja wieszam na suszarce ktora stoi na podworku ,wiec rak do gory nie podnosze ,ale naprzyklad okna mylam ostatnio ....caly dzien mylam 2 ...wsio z umiarem z przerwami itp a bedzie dobrze ,prania tez nie wieszasz godzine tylko kilka minut to ci zajmuje wiec nie zamartwiaj sie :)
Dokładnie! W ciąży umiar to podstawa i tyczy się chyba wszystkiego poza rozsądkiem ;-) A ja jak suszę włosy, to zajmuje mi to ok 40min z przerwami, bo skubane są długie, grube i długo schną i jak je wyciągam na szczotkę, to masakra ręce opadają. Staram się także jak najmniej kucać z resztą nogi mi puchna w łydkach i nawet mnie troszku boli gdy kucam.
A pamietacie moze na której stronie najlepiej spać w ciąży?
 
reklama
U mnie z tym 3D kartą przetargową było, że to połówkowe i wyłapie się wiele, ale jak mam zapłacić 230zeta i do tego marny efekt widzieć, to postanowiłam przełożyć na ok 24tc ;-) Jutro zadzwonię i przełożę :-)
A brzunia nie masuję, tylko pukam i stukam, gdy dzidzia się budzi, bo jak masowałam z Patykiem, to mi twardniał i się wystraszyłam.. choć ciężko, ale się hamuję :baffled: A teraz jestem na etapie muzyki klasycznej na słuchawkach- przykładam do brzunia i mam radochę :-D
Ja tez pododtykam troszke i popukam itp ale masazy to ja nie urzadzam ,zreszta teraz to ja juz mam zakaz pchania lap do brzucha od gina ahhahah !!!Co prawda to nie bylo glowna przyczyna mojego wczesnego porodu ...ale tez sie przyczynilo jak gin mowil ,,,ja juz nie wnikam w szczegoly ....kazal ograniczyc to ograniczam choc trudnooooooo !!
Ja tez reve poczekam jeszcze do 24-25 tygodnia z trojwymiarem,bo tak jak ty mysle ze jak mam dac 200 zl a foty maja mi sie nie podobac to dziekuje !
 
Do góry