reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Witam!!
Dziewczyny a czytalyscie na temat becikowego ze zmienily sie przepisy i trzeba miec zaswiadczenie od gin ze bylysie u niego przed ukonczeniem 10tc do porodu albo trzeba miec karte ciazy zalozona do 10 tc. Ja bylam u gin w piatek i chcial mi zalozyc karte a ja zeby nie zapeszyc jeszcze nie chcialam wiec jak teraz bede szla to poprosze aby mi wystawil z data ostatniej wizyty to byl 8tc wedlug usg:-). Pozdrawiam

Tak, to się zgadza :tak:- ja prosiłam gina o zaświadczenie podczas ostatniej wizyty właśnie w celu dołączenia go do papierów jak będę ubiegała się o becikowe. Bez tego papieru becikowego: het!;-)
 
reklama
Aparatko - cudownego wypoczynku i przyjemnych wrazen !!Czekam na fotki i opowiesci :tak: Tez chcielismy sie wybrac w tym roku do jakiegos cieplego miejsca... ale za duzo latania i meczacych podrozy czeka mnie w tym roku... wiec stwerdzilismy ze przy okazji wizyty w Polsce pojedziemy sobie na kilka dni nad morze... dla nas to duza atrakcja.... bo nie bylismy nad polskim morzem juz baaardzo dlugo. Musimy tylko znalezc jakis przyjemny hotelik, najlepiej we Wladyslawowie, bo tam jeszcze nigdy nie bylismy.
Mezatko- takie wlasnie ciagniecie to normalna sprawa... bo ja wlasnie o taki bol pytalam lekarza.To po prostu wszystko sie musi rozciagnac :tak: Mozna tez odczuwac bole innych narzadow... bo musza nieco sie przemiscic zeby zrobic miejsce dla Malutka i jest to juz odczuwalne na tym etapie ciazy.:tak:Nie mamy czego sie bac - to wszystko naturalne, no chyba ze bol jest ostry i poradzenie sobie z nim przysparza problemow.

Dziekuje Wam za mile slowa Dziewczynki!!Teraz trzymam kciuki za Wasze Fasolki!

Mam do Was pytanka:
1 ) Czy pijecie kawe?
2 ) Czy widzicie juz roznice w obwodzie brzuszka lub na wadze?- to szczegolnie do Dziewczyn, ktore sa okolo 8 - 9 tygodnia ( tak jak ja )
 
Mam do Was pytanka:
1 ) Czy pijecie kawe?
2 ) Czy widzicie juz roznice w obwodzie brzuszka lub na wadze?- to szczegolnie do Dziewczyn, ktore sa okolo 8 - 9 tygodnia ( tak jak ja )

Kawę z kofeiną odstawiłam od razu po tym jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży.
Różnice w obwodzie brzuszka u mnie widać a do tego przytyłam 4 kg :confused2: chociaż jem wciąż tyle samo tylko zdrowiej i chodzę codziennie na spacery.
Basen u mnie odpada - gin zabronił ze względu na to, że momentalnie łapie babskie infekcje :eek:
 
Też odstawiłam kawę jak dowiedziałam się o ciąży, ale jak mam straszną ochotę to piję raz na jakiś czas 1 filiżankę z dużą ilością mleka. Lekarz dopuszcza 1 góra 2 filiżanki kawy dzinnie, ale ja wolę z tym uważac.
 
Mala Jedza- No to juz troche do przodu masz :tak: Ale nie ma co sie przejmowac, czasami wlasnie kobietki na poczatku ciazy tyja a potem waga stoi w miejscu.Szkoda, ze basen u Ciebie odpada, bo to podobno jedna z lepszych form aktywnosci dla ciazarowek:-(
Jutka - wlasnie lekarka w sobote tez powiedziala, ze spokojnie moge sobie pozwolic na kawusie jesli jestem spiaca... ale ja pomimo tego, ze mam ogromna ochote do od konca marca nie wypilam jeszcze ani lyczka... jakos sie boje :confused2: Pije wiec zbozowa, chociaz wczesniej lubilam wypic 2 mocne kawusie dziennie.Musze sobie bezkofeinowa chyba kupic... tylko, ze to nie to samo :sorry:
 
Nio u mnie różnica jest bo dużo jem:-D:-D:-D

Kulaszusza bardzo fajne zdjęcia;)

Co do kawy to ja kawosz jestem ale przerzuciłam sie na bezkofeinową, niestety na senność nie pomaga. No ale próbuje sie odzwyczaic puki w domu jestem, żeby pozniejw pracy nie pic jak wróce po zwolnieniu.
 
Witam wszystkie mamuśki :-)
Ja dziś zalatana i nie miałam wcześniej czasu zajrzeć :zawstydzona/y:
Byłam u mojego lekarza i niestety powiedział, że nic innego nie może mi na te moje nerki zapisać :no:

Jeśli chodzi o wagę, to jak zwykle schudłam już ok 2kg, no i obwód cały czas taki sam, ale ja mam jeszcze czas, bo termin na sam koniec grudnia ;-)
 
hmmm ja to bym sie chetnie napila kawke ale tutaj to sie na kawie nie znaja
a w Polsce to sobie popijalam nescafe 3 w 1 a tu nie ma .dawno nie pilam no ale odkad jestem w ciazy to mam rozne zachcianki np. czeresnie hmm miam no i kawke tez bym sie napila. A co to obwodu brzucha to narazie nie widze wiekszych zmian zwlaszcza ze od ok 2 tyg mam mdlosci i wymioty
ale mam nadzieje ze to nie trwa wiecznie .Pozdrawiam
 
reklama
Myślę, że na jakaś latte smakową można sobie pozwolić ja tak czasami robię.
Ja już widzę różnicę w obwodzie brzuszka i jest już różnica na wadze :-)
 
Do góry