reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Witajcie ciężaróweczki! Ja rano miałam fatalne samopoczucie, mało co w sklepie nie fikłam i modliłam się żeby ekspedientka szybko mnie podliczyła żebym mogła położyć się w domu, ale to pewnie zmiana pogody się szykuje więc ciśnienie spada. Potem odbyłam całkiem niezły spacer i było OK. Teraz z kolei czuję lekki ból głowy...
A wy tylko o jedzonku nawijacie, ja bym dużo rzeczy zjadła (dopiero co kawał stefanki wszamałam) ale mam niechęć i brak energii do gotowania ale jakby mi ktos podał to i owszem :-D
 
reklama
powiedzcie mi czy to normalne ...
pojechalam do sklepu po pol chleba ...
wrocilam chlebem, 2 paczkami wafli, miskami haribo i lodem magnum migdalowym ...
 
Kurcze ja dziś aż 4 pączki kupiłam i zapomniałam dać Mojemu do pracy, został o samych kanapkach;/ No nic, idę wrąbać chociaż jednego bo się zmarnują.

ALE MAM DZIŚ LENIA!
 
Maxi to podajmy sobie rece bo chyba tylko dwie cierpimy na skurcze lydek jak narazie. Ja przy Alku tez je mialam, a teraz pojawily sie wlasnie wczesniej, bo z miesiac temu. Nie wystepuja co noc i tez nauczylam sie je "zduszac w zarodku" nie mniej starsznie nieprzyjemna dolegliwosc:baffled:
Magnez powinien choc troche zlagodzic skurcze. Ja biore jak sobie przypomne.c!

Oj no to witam towarzyszko niedoli. Ja też na szczęście nie mam co noc. Od wczoraj łykam magnez i dowiedziałam się też, żeby nie spać z wyprostowanymi nogami- czyli tak jak ja lubię :baffled:.

jeszcze luteina? robilas badanie poziomu progesteronu. bo od 14-tyg produkuje go lozysko, w dawce wystarczajacej na dalsze utrzymanie ciazy. ja bralam luteine az 6 na dobe od poczatku do 16tyg.

Mi początkowo gin mówił, że będę ją brać do końca 4 m-ca a ostatnio, że do końca 8 m-ca :szok:- czyli praktycznie całą ciążę :szok:. Wiem,. ze luteinę produkuje łożysko (a wcześniej kosmówka), no ale widocznie niekiedy produkuje jej za mało i pewnie dlatego zapobiegawczo każe mi ją brać. :eek:

Właśnie tak tgo mniej wiecej u mnie wygląda. Wszystko robię powoli i delikatnie, boję się gwałtownych ruchów aby nie bolało

A ja się często zapominam- zwłaszcza w pracy i np. szybko wstaję z krzesła. Na szczęście na razie mi się to kłucie zdarzyło tylko raz. :baffled:

Babeczki ,a pierwsze ruchy odczuwałyscie jako takie smyranie od srodka czy mocniej jakoś ? bo smyrac cos mnie wczoraj zaczeło:tak:

Ja jeszcze nie czuję ruchów buuuuu :wściekła/y:. Zdaje się, że mój gin dobrze mi mówił, że poczuję je ok. 20-22 tyg, bo tu już 18 tc a tu nic :baffled:.


ciekawa jestem jaka, oby i w tej drugiej z czasem sie pojawiło mleczko;) chociazi tak siesze się że coś tam jest, bo niestety piersi to mi się wcale nie powiększyły podczas ciązy, tyle że troche nabrzmiały, dalej nosze rozmiar b, a miałam nadzieję, że chociaz podczas ciązy bedę miała czym sie pochwalić;) znajoma powiedziała mi, że jak kobieta ma duże piersi to i pokarmu ma więcej, myslałam żeto mit, ale terazto sama nie wiem co mam o tym mysleć..?

Dziewczyny jak wy to sprawdzacie, czy macie już mleko w piersi? Podobno szybkie naciąganie sutków może wywołać skurcze, więc ja bym się bała to sprawdzać :eek:. Nawet mojemu zabroniłam kontaktowania się z moimi sutkami :-D. Co innego pod koniec ciąży- wtedy podobno nawet nalezy "wyciągać" sutki do góry, zeby potem dziecko je umiało łatwiej złapać.
A zrobiły wam się ciemniejsze sutki? Bo jak widać niekiedy u ciężarnych, to są takie bardzo ciemne, prawie jak u murzynów. U mnie się jakoś kolor nie zmienił.
 
Witam wszystkie.
Wczoraj cały dzień byłam u szwagierki a jak wróciłam to tylko kąpu i spać. Dopiero znalazłam czas :-(

Od dwóch dni mam okropne skurcze łydek w nocy i w dzień-ból jest niesamowity, brzuch mi się stawia systematycznie więc o wczasach nad morzem chyba mogę pomarzyć co strasznie mnie wkurza. Do tego jutro mam egz na prawko-podejście numer 5:-D o 7:30 w Zielonej Górze więc rano będę musiała przebyć jakieś 80 km w jedną stronę-mam dość na samą myśl:-(

Od początku ciąży smarowałam brzuch i piersi no i trochę pupę oliwką po kąpieli-dzisiaj patrze na uda a tam same czerwone i białe krechy:szok:jestem załamana:no:

Ale są i plusy-kupiłam sliczne buciki dla mojej dzidzi-są kremowe w misiaczki i króliczki:-) później postaram się wstawić zdjęcie:tak:

a teraz wcinam ciasteczka ryżowe i nadrabiam zaległości;-)
 
reklama
Od dwóch dni mam okropne skurcze łydek w nocy i w dzień-ból jest niesamowity,

Witam w klubie. Zacznij łykać magnez i nie śpij z wyprostowanymi nogami :-). W wypadku skuczu trzeba szybko podciągnąć nogę do siebie i palce zadrzeć do siebie. Skurcz momentalnie przechodzi. :-)
 
Do góry