reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

nie, nie, pierwsza część jest nieinwazyjna (jak to jest opisane w necie "dostępna już w Polsce" ), w 12 tyg pobiera się krew (test potrójny, test PAPP-a i coś jeszcze) i określa się markery, bada się pewne cechy płodu- między innymi przeznierność dodaje się do tego wiek i na podstawie specjalnego programu oblicz się prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych wad genetycznych - są to wady tylko 3-4 wady genetyczne (potem wam opisze moje wyniki). Ja prawdopodobieństw wyst. wad ze wzg na wiek miała 1:120, a po badaniach 1:ok 5000 . Jeżeli wychodzi duże prawdopodobieństwo ( nikt nie mówi, że 100% chory) to robi badanie inwazyjne - aminopunkcje.
W 20 tyg na podst usg bada się inne charakterystyczne cechy- tzw markery.


Kurcze ja sobie pomyliłam wczoraj przezierność z badaniami prenatalnymi o jakich mówicie. Bo przezierność jest prawie zawsze robiona.
 
reklama
Jestem . . . ale
nic konkretnego napisać nie mogę, ginekolożka nawet mi usg nie zrobiła choć bardzo prosiłam. Zbadała jedynie normalnie, powiedziałam, że podejrzewam infekcję, ale nie zareagowała. Dała za to skierowanie do szpitala bo "wspominam" o drobnych kłuciach czy bólach w brzuchu. Generalnie na każde moje pytanie zmieniała temat na inny. Chyba powinnam zmienić lekarza. Następną wizytę wyznaczyła na 17 sierpnia i poradziła usg 3d u kolegi (koszt ok 180-200zł). A 17-stego mam wizytę i usg w Warszawie na Karowej więc kij jej w oko. Jestem tak zawiedziona, że chyba gdzieś na urlopie znajdę Lux Med i pójdę do obcego lekarza. To moja druga ciąża, wcześniej chodziłam państwowo to przychodni przyszpitalnego CZMP w Łodzi. Opieka nieporównywalnie lepsza. Ale kanał. Ryczeć mi się chcę.
Aha! W pierwszej ciąży wszystkie badania miałam darmowe, połówkowe też.
Jakaś dziwna lekarka... :eek: Też bym się wkurzyła, przychodzisz, żeby się czegoś dowiedzieć a dostajesz poszlaki i zostawiają Cię... Może faktycznie lepiej inny lekarz, a może po prostu miała zły dzień, w końcu od wczoraj do niej nie chodzisz to możesz stwierdzić, czy tyko raz jej się takie coś zdarzyło? :) No w każdym razie ja bym też była wkurzona strasznie.. :crazy:
 
Nadrobiłam Was wreszcie:-):-)
Ło matko!!! u nas dzisiaj były dwie burze w nocy i trzecia koło5. A teraz jest parno:-(i muszę się przebrać bo się zaraz ugotuję:-)
zaczynam odnosić wrażenie że mąż i teściowa zmówili się przeciwko mnie i chcą mnie utuczyć bo co chwilę coś mi do jedzenie przynoszą:szok:

Mea-akcja w poczekalni pierwsza klasa:-Dale się usmiałam:tak::tak::tak:

Spadam się za obiadek brać;-)
 
Dziewczyny!!!! Mała kopnęła!!!! Nad wzgórkiem łonowym miałam kilka kopniaczków, aż mi się brzuszek ruszał:D Jezuu, ale super!!:)
 
dzien dobry!
wkoncu przyjemny chlod. ale ja cos zle sie czuje, niby wszstko gra a tak jakbym miala goraczke, mierzylam i nie mam, jakas oslabiona jestem. do kitu jednym slowem.
imieniny tescia dzisiaj, wiec idziem poimprezowac :-)

georgina, cudowne uczucie, ja tez juz sie tym ciesze kilka dni.

milego dnia!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny! Jak Wam mija popołudnie? Ja próbuje jakoś przeżyć te upały, ale graniczy to niemal z cudem.:-(Może pod wieczór wybierzemy się z M na spacer. Dzisiaj dzień pod znakiem prania, zeszły mi cztery pralki, ale za to od rana mam już wszystko suche:-):-):-)
Ale gorąco!!!!:wściekła/y:
 
Do góry