reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2007 - wątek główny!!!

a moja niunia jeszcze nie wie ze ma raczki!! buuuuuuuuuuuuu
hahaha moja mała też jeszcze niema pojęcia do czego służą te dwie "rzeczy" którymi mama dostaje w gębe jak leży obok:-D
A wogóle Daria to jest sto lat za murzynami:-D ona dopiero niedawno zaczęła sie uśmiechać i gaworzyć.
Wczoraj nauczyła sie że nie tylko można gaworzyć ale i śmiać sie "hihi" a takrze krzyczeć i piszczeć:-D
No ale to by było na tyle, bo jesczze nawet zabawek nie łapie do rączek... piąśtki do buzi są ładowane namiętnie;-)
No i z dtugiej str to śmiac mi sie chce, bo zawsze wiem czego mam sie spodziewac po Darii bo wy mówicie "moja mała to... mój mały robi to..." a ja wtedy wiem że u nas za jakiś czas Daria tez zacznie to robić:-D
 
reklama
no tak JA sie nie licze!!!
ja szczepie bo nie mam wyjscia!!


no kochana liczysz sie liczysz...ale wiesz ciekawiło mnie czy ktoras z dziewczyn decyduje sie sama od siebie na ta szczepionke...
ja uwazam ze powinna byc wszedzie w pakiecie a z tego co słyszałam to jedna dawka kosztuje 300 pln:szok: no ale polska jest jakimś powalonym krajem...
powiem wam ze jak pawlowi kiedys wyszły straszne krostki lekarz przepisal mi masc za ktora zapłacilam 70 PLN i tak pozniej wieczorem rozmawialam z moim bratem a mieszka on w niemczech, to byl w szoku bo tam dla dzieci do 3 lat wszystkie leki sa za darmo!!!!!!:tak:

normalnie masakra w tym naszym kraju!!! zarobki male a wszystko nie na naszą kieszen.
 
U mnie tez pneumokoki w pakiecie, w ogole szczepionki za darmo (nawet ja skorzystalam z okazji i sie zaszczepilam za free na wirusowe zapalenie watroby A i B) Ale za leki ogolnie placimy, tylko ze od podatkow mozemy odliczac...
A z ciekawostek, to w 3 tyg zycia dzieci pobiera sie probke moczu w domu nasacza nim specjalny arkusz i wysyla w kopercie poczta. Robia z tego badania na pewne choroby genetyczne m.in chyba fenyloketonurie - i to tez za darmo

Ataata, jednak chyba dobrze, ze Daria nie ma problemow neurologicznych. Choc znow jestescie w punkcie wyjscia, ale moze ta zmiana mleczka zadziala - oby!!!

Anetka, no to sie nie dziwie ze sie wnerwiasz. Najjgorsze, ze przez niekompetencje pewnych lekarzy cierpia malenkie dzieci. No tylko rece opadaja!!!:wściekła/y:

Zonkilek witaj!!! A ja tez chce zdjecie Julci zobaczyc!:):)

Ech o tej porze i tak nikogo nie ma... A ja mam troche nerwa, bo w sobote mielismy mega sniezyce, zawieje i znow nam sniegu ddopadalo, a jak na ironie zmienilismy juz czas na letni.
A ja chce tej wiosny w koncu, bo chce z niunia na dwor!!!

A to nasz parking przed budynkiem. Wiekszosc aut juz odsniezona, ale mimo wszystko...
 
Teraz uwaga bo bede troszkę przeklinała

Już po wizycie lekarza poleconego przez koleżankę okazało się że madzia ma zapalenie oskrzeli w zeszłym tygodniu byłam u trzech lekarzy i nic nie słyszeli wczoraj też byłam na ostrym dyżurze u nas w Piasecznie i lekarz powiedział że nic małej nie jest i jak mi ten wyleciał że to już zapalenie to już w myślach słałam wiąchy tamtemu co wczoraj mi małą badał.
Jeśli nic nie da leczenie w domku to kur... szpital ją czeka
Dostałam antybiotyk ale po tym nie bedzie kłopotu z podawaniem bo jest smaczniejszy a ten co miała odruch wymiotne to był w granulkach i gorzki jak cholera.

I powiedzcie mi jak tu kur.. zaufać lekarzą robią na często wodę z mózgów.

Jestem tak zdenerwowana że aż się trzense i cała w środku chodzę zaraz jakiego zawału dostane :angry::angry::angry::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::angry::angry::angry::angry::angry::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:



wspolczuje normalnie szok....szkodza tylko dziecka;/
 
jejku dziewczyny ja cierpie na chroniczny brak czasu..:/..skad wy bierzecie czas na psanie na forum?:) wczoraj musialm skserowac 2 ksiazki, bo biore sie za pisanie pracy Mgr (za pare mies ma obrone hehe) a przetrzymalam ksiazki 3 mies i kaza mi oddac nie baczac na moje prosby itd..;/..;] takze mialam zabawe i dzis jescze 1 musze kserowac..

czytalam o tych pneumokokach..ja bralam tez szczepienie w 1 kluciu...w ogole nic mi nie mowia o tym szcepieniu na pneumokoki...nie wiem czy to jest w pakiecie..nast razem czli 22 marca zapyta sie i chce Jule zaszczepic.

co do robienia kupy to moja Jula robi raz dziennie!!w odroznieniu co waszych Niun:)

no i jescze jedna roznica..kurcze moja Jula naprawde malo jje...tylko czasem 100 albo ponad ml mleczka a tak to ok 65-90 ml...dzis w nocy juz 2 razy po 55 ml tylko zjadla..no i malo przybywa..;/
zobaczym6y jak dzis wyniki moczu beda..bo miala te leukocyty a jutro mam wyZIte u lekarza wiec sie okaze co teraz sie dzieje...no ale slabo jje nie ma chyba apetytu.;/
czytalam ze powinno jesc dzicko 110-120 .

dobra uciekam bo mam co robic niestety;/;]

pozdrawiam cieplutko Wszystkie Mamusie:)
 
Hej dziewczyny.
Mam problem z wózkiem bo koła mi się całkiem rozlatują ( woził on co najmniej trójkę dzieci)i nie wiem co zrobić. chyba muszę kupić nowy wózek tylko nie wiem czy nie zawcześnie na spacerówkę. Chcę kupić taką z oparcie całkowicie rozkładanym do leżenia. Tylko czy mogę już młodego w takim wozić. Jak myślicie? Trochę poczytałam na necie o tym i tam piszą że dopiero gdzieś od czwartego miesiąca, ale jeżeli Tadzik będzie tam całkowicie leżał to może mogłabym go już tam przerzucić. Kurde nie wiem co zrobić.:angry::angry::angry::angry::angry::angry: A iwestowanie w nowy wózek gondolę to bezsensu. Niby mogą dokupić nowe koła do wózka ale to jest duży koszt bo ponad 120 zł. I też mi się to nieopłaca.
 
u mnie tez sa darmowe leki dla dziecka chyba do 3 a dla matki do 1 roku. ja bylam w szoku kiedys jak bylam chora to lekarz przypisal mi antybiotyk i to dokladnie tyle tabletek ile bylo trzeba i dali mi takie wyciete tabletki w aptece i ja sie pytam dlaczego tak jest a oni - po co masz placic za cale opakowanie jesli nie potrzebujesz i zostanie czy 4 tabletki z ktorymi i tak nie mozesz nic zrobic...oni maja bardzo oszczedna nature.
anetka to skanddal !!!
zonkilek ja to robie tak: wstajemy z niunia ok 8.30 ok 9 ja karmie no i po jedzeniu jest spokojna to sobie lezy albo na lezaczku albo obok mnie na kanapie. no i ja mam wtedy czas :)) ogolnie nie przemeczam sie z obowiazkami w domu ale my mamy system sprzatania na biezaco wiec nie ma balaganu. no i zle sie odzywiamy :))
weroniczka ja wcale nie mam gondoli ale mam fotelik z wkladka dla niemowlat i ona w tym jezdzi a tak jak mowily dziewczyny spacerowke mozna juz od ok 4 miesiaca stosowac. tutaj duzo dziewczyn nie kupuje gondoli tylko ( to juz dla mnie troche przesada ale...) wkladaja poduszeczke do spacerowki zeby siedzenie nie bylo pionowe bardzo i dziecko moglo lezec w miare i tak jezdza.
ataata moja gaworzy jak stara i smieje sie z byle powodu ale raczek nie odkryla jeszcze.
hahahhahha szkoda ze nie mozecie tego zobaczyc !!! moja niunia wlasnie usnela lezac obok mnie i nakryla sie sliniaczkiem. hhehheh slodziak
 
weronika moja spacerowka rozkłada sie do pozycji leżacej, jak bylismy na sląsku schowałam juz gondole i przerobilismy wozek na spacerowy bo zajmuje mniej miejsca w aucie. rozmawiałam z lekarzem i powiedzial ze jesli oparcie rozkłada sie do pozycji leżacej to nie ma powodu do stresu i mozna wozic malucha.
ale oczywiscie opinie są różne ...

ja ufam mojemu lekarzowi i jestem spokojna, zreszta paweł jest jeszcze w spiworku tak ze ma zupelnie twardo pod pleckami:tak: w sumie to tak samo jak jeżdził w gondoli:tak:
 
Weroniczka ja bym kupiła spacerówke od razu, tylko zeby sie siedzenie rozkładało.
Moja mała często śpi po kilka godzin dziennie w spacerówce, albo na leżaczku, a i tu i tu pozycja wcale nie idealnie płaska:tak:
Sama jestem zła na siebie że kupiłam wóżek wielofunkcyjny, bo to jest taki czołg że masakra:wściekła/y: i nie mam zamiaru jezdzić spacerówką z niego, tylko chce kupić jakąś lekką spacerówke juz niedługo, bo ten czopłg mnie wkurza tak że szkoda gadać!!! Mogłam kupić samą gondole a nie wielofunkcyjny bo itak nie bede go uzywać jak niunia bedzie siedzieć:wściekła/y: No ale mądry polak po szkodaie:baffled:
Także ja bym kupiła juz spacerówke bo szkoda kasy na dosłownie miesiąc czasu:tak:;-)
 
reklama
yyy stefanka no tak to mozna usiasc, tylko ze jak ona jest po jedzeniu spokojna to ja lece sie myc zwykle, zeby mi nie piszczala;) obiadow ostatnio tez nie robie, no czasem jak mam czas to cos upitrasze, ale potem najgorzej ze zmywaniem, bo nie ma tu miejsca na zmywarke, a oboje z mezulkiem nie znosimy zmywac:)
ja tez mam wozek wielofunkcyjny i nie wiem czy to byl dobry wybor okaze sie..na szczescie nie musze go nosic po schodach...na patrerze przyczepilam do kaloryfera stelaz, a maz znosi mi rano gondole albo jak zapomni to ja ja pusta znosze jak mala spi a potem tylko ja. jak wraca pawel z pracy przynosi spowrotem gondole. tyle, ze rzeczywiscie moze parasolka bedzie lepsza sie okaze w lato.:)
z tymi lekami fajna sprawa, u nas za bardzo jest posrany kraj i polityka, zeby bylo cos za free...przeciez za nasze pieniadze buduja autostrady i jescze dodatkowo trzeba placic za przejaz nimi!!! paranoja!;/
 
Do góry