reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2007 - wątek główny!!!

Hej hej! Viki to faktycznie szkoda, ze trafil na akurat taki statek ale jak pisze Belka to zleci blyskawicznie:tak:Z 6-latkiem napewno sie nie bedziesz nudzic;-)
Co do usg to ja tez bede miala 14-go.Juz sie nie moge doczekac.Powiem wam ,ze smiesznie sie teraz czuje, jakbym miala jakies "dejawu"(matko przepraszam ale nie wiem czy to sie tak pisze:zawstydzona/y:)Moj Witek zaraz konczy roczek i ta pora roku sklania mnie do wspominania jak to bylo rok temu i jak bylo z Wiciem w ciazy . Teraz nowa fasolka siedzi w brzuchu i od nowa przezywam dokladnie to samo:cool2::-)
 
reklama
hej
a tu znowu takie pustki
dziewczyny co sie z wami dzieje??????????????

mam nadzieje ze wszystko jest ok...

u mnie dzis deszczowo i jakos chlodno ale moze to i dobrze bo ten upał był czasem nie do zniesienia, moze wybiorę się na jakis spacerek jak przestanie padac, w sumie to jest fajniusie powietrze po deszczu, ale u nas w lodzi ostatnio bywają dziwne burze, wieje tak ze człowieka chce porwać.
nie wiem czy widzialyscie w tv jak po 20 minutowym deszczu zalane zostały ulice ze nie bylo widac samochodów.... szok, ale na szczescie tak stalo się w drugiej czesci łodzi a u mnie bylo w miare spokojnie...

dobra, sciskam was cieplusio i zajrzę troszkę pozniej bo chyba musicie się dobudzić:tak:;-):-D
 
Hej Koleżanki-Ciężaróweczki;-);-):-)

Jak się czujecie i co porabiacie ? Bo ja mam lenia a pozatym całymo dniami dokucza mi ból brzucha:zawstydzona/y:bez wzgledu czy coś zjem czy chodze głodna to boli non stop:wściekła/y::-(. No ale dość tego mojego marudzenia narzekania itp.;-) Mam do WAS pytanko w którym tyg na suwaczku przeskakuje na 4 okienko(4 miesiąc) bo ja czekam i czekam i doczekać się nie moge;-)
 
Witam dziewczyny po dłuższej przerwie!!!!:-)

Witam także nowe-choć już stare:-) grudnióweczki!!:-)

Właśnie wrociłam od lekarza. Najwazniejsze to to, że krwiaka już nie ma, dzidzia taka fajna duża. Qrcze, lekarz nagrał mi filmik i nie moge się napatrzyć. Rusza się, wierci i tak fajnie ssie paluszek.
Powiem Wam, że nie zapomne tego do końca życia!!!
Jestem teraz taka szczęśliwa:tak::tak::tak:

Miałam też robione usg genetyczne, bo w 12 tyg. się robi i też jest wszystko w porządku.
Nie wiem czy dzis zasne...tyle wrażen...Odezwe się jutro,papapaapa:-)
 
Czesc grudniowe Mamusie!
Tez sie chetnie do Was przylacze:) Termin mam na 11 grudnia. Od jakiegos czasu czytam Wasze posty, ale strasznie tego duzo i trudno nadgonic glowny watek:)
Jestem teraz na etapie szukania fajnego suwaczka, ale sie nie moge zdecydowac, w kazdym razie postaram sie jakis ladny wyszukac, bo to milutko poogladac Wasze suwaczki i fajnie byloby miec swoj wlasny:D Mam codziennie dostep do neta, wiec postaram sie czesto zagladac:) Pozdrawiam Was serdecznie i zycze duzo zdrowka Wam i Maluszkom!:-)
 
czesc Kobietki :)
dotaZ ciesze sie ze u was wszystko sie ulozylo. Ze Ty i Twoje Malenstwo jestescie zdrowe :-) Mam nadzieje ze teraz bedziesz do Nas czesciej zagladac!!!

pryzybela witaj w gronie mam grudniowych :-) mam nadzieje ze bedziesz do Nas zagladac czesto.

Doticzka co do Twojego pytania to nie wiem,ale tez mialam nadzieje ze juz w 13 tygodniu przeskoczy na 4 miesiac :dry:

Ja tez mam pytanie...Moze banalne ale dla mnie jako mlodej mamy to nurtujace pytanie,jak mam liczyc moje tygodnie ciazowe? czy jesli mam na suwaczku 12 to liczyc jako moj 13 tydzien? kiedy bylam na spotkaniu z polozna to byl 9 tydz i 3 dzien ona w karcie napisala 10 tydz.
I nie wiem co mam czytac w mojej lekturze,gdzie jest opisywany kazdy tydzien. Nie wiem czy mam teraz czytac 12 czy 13.
to naprawde skomplikowane :eek:
 
hej dziewczyny

pryzybela witaj wsrod nas:-Di mam nadzieję ze bedziesz tu często zaglądała

belka jesli chodzi o twoje pytanie...masz na suwaczku 12 czyli masz skonczone 12 tygodni ciązy. możesz śmiało mówić ze jesteś w 13 tygodniu ciąży i własnie taką literature powinnas czytac, jak zmienia się maluszek w 13 tygodniu ciązy.

nie wiem dlaczego wasze suwaczki jeszcze nie przeskoczyły na 4 miesiąc bo generalnie tak powinno się juz stac:szok:

chociaz jak pewnie wiecie są dzwie szkoły jesli chodzi o ustalenie tygodnia ciąży.
jedna z nich to termin ostatniej miesiączki a druga dzien zapłodnienia ktory teoretycznie nastepuje po okolo 14 dniach od wystapienia miesiaczki. czyli wg drugiej szkoly nasze dzidziusie są 2 tygodnie mlodsze niz wskazują suwaczki, ale to nie ma znaczenia jesli chodzi o wyglad suwaczka...
czasem ma to znaczenie przy ustaleniu terminu porodu dlatego te dwa tygodnie po terminie wskazanym przez ostatnią miesiaczke są jeszcze ze tak powiem normalne


trzymajcie sie cieplusio i ja tez bacznie spogladam na wasze suwaczki bo i mi niedlugo zbliza się "12"
 
Cześć dziewczyny.

pryzybela witaj wśród grudniówek:-)

Doticzka gdzieś widziałam na forum taki przelicznik... jak znajde to go tu wstawie;-)

Belka jeśli jesteś np w 12tyg i 1d to to już jest Twój 13 tydzień:tak:;-)
Łatwo to zrozumieć na przykładzie pierwszego i drugiego tygodnia ciąży.. Jak byłaś w 1tyg i 1d to już był to drugi tydzień;-)

Ja dziewczyny niewiem czemu, ale czytam was codziennie ale pisze nie zawsez.... niewiem jakoś niemam weny twórczej:baffled:
A pozatym strasznie kiepsko sie czuje...:-( Żygam dalej, muli mnie niemiłosiernie... właśnie jem galaretke owocową bo nic innego bym nie przełkneła i już czuje, że zaraz ją zwróce..:-:)sick:
Wczoraj jadłam rano kanapke nie popijając jej niczym i jak mnie w sekunde zmuliło tak o mało sie nie udusiłam nad kiblem... bo ta kanapeczka to jeszcze ani troszke strawiona nie była... i mi przez gardło nie chciała przejść...
Mówie wam masakra!!!!!!! Mam już tego dość!!!:-(
 
Doticzka znalazłam..:cool2:

Ukradłam to z wątku wrześniówek:laugh2: chyba sie nie obrażą...:confused::laugh2:

Ale itak troche ciulowe to bo każdy sposób innaczej każe liczyć.. do bani:baffled: ale wstawiam.

Jak liczyć miesiące ciąży?

0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty

sposob 2

1-4 tydz.-I miesiąc
5-8 tydz.-II
9-13 tydz.-III
14-17 tydz.-IV
18-22 tydz.-V
23-27 tydz.-VI
28-31 tydz.-VII
32-35 tydz.-VIII
36-40 tydz.-IX


sposob 3

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

sposob 4

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

sposob 5

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

Doticzka Belka jak wam przeskoczy do czwartego okienka to powiedzcie w którym to było tygodniu i dniu, to zobaczymy który sposób obliczania jest najbardziej prawdopodobny oki:-)
 
reklama
ok Ataata ;-) fajnie dzieki za tabelkie:tak:
Aha tak przy okazji wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka dla naszych bobasków i dla nas też oczywiście;-):-):-)
 
Do góry