reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2007 - wątek główny!!!

WKLEJAM INFORMACJE O WYMIARACH MIEDNICY BO TEN LINK SIę COS NIE OTWIERA

"By określić przed porodem orientacyjnie rozmiary kanału rodnego przez który płód opuszcza macicę wykonuje się zewnętrzne pomiary miednicy. Dzięki użyciu urządzenia w kształcie cyrkla, którego końce przykładamy do krawędzi mierzonych struktur lekarz ma możliwość oceny, czy możliwy jest poród drogami natury. Wszystkie zewnętrzne wymiary miednicy są wymiarami miednicy większej. Jednak kostnym rusztowaniem kanału rodnego jest miednica mniejsza, której zmierzenie nie jest możliwe (wymiary można ustalić na podstawie zdjęcia rtg). Dlatego też, nieprawidłowe wymiary miednicy większej wskazują na nieprawidłowości w budowie miednicy mniejszej.
  • Wymiar międzykolcowy - Jest to odległość między kolcami biodrowymi przednimi górnymi, które znajduje się przesuwając dłonie wzdłuż górnej krawędzi talerza biodrowego do przodu. Prawidłowy wymar wynosi 25-26 cm.
  • Wymiar międzygrzebieniowy - Jest to odległość pomiędzy najbardziej na boki wystającymi punktami tzw. talerza kości biodrowej. Prawidłowy wymiar wynosi 28-29 cm.
  • Wymiar międzykrętarzowy - Jest to odległość między krętarzami kości udowej czyli najbardziej na boki wystających części ud. Prawidłowy wymiar wynosi 31-32 cm.
  • Sprzężna zewnętrzna -Jest to odległość pmiędzy środkiem górnego brzegu spojenia łonowego a zagłębieniem pomiędzy 3 i 4 kręgiem lędźwiowym znajdującym się na szczycie szpary pośladkowej. Prawidłowy wymiar wynosi 20 cm.
Jeżeli różnica pomiędzy wymiarem międzygrzebieniowym a wymiarem międzykolcowym wynosi około 3 cm, wówczas miednica większa oraz najprawdopodobnie miednica mniejsza mają prawidłową budowę.
Jeżeli różnica pomiędzy wymiarem międzygrzebieniowym a wymiarem międzykolcowym wynosi około 1-1,5 cm wówczas przyjmuje się zwężenie miednicy w wymiarze prostym wchodu.
Jeżeli wyszystkie zewnętrzne wymiray miedncy większej a tym samym i mniejszej są mniejsze od prawidłowych wówczas rozpoznaje się miednicę ogólnie ścieśnioną.
Jeżeli sprzężna zewnętrzna jest mniejsza niż 18 cm wówczas sprzężna prawdziwa jest na pewno skrócona.
Wszystkie odchylenia wymiarów miednicy od wartości prawidłowych mogą być przyczyną utrudnionego porodu i może być wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego."

Ja mam niestety wszystkie wymiary mniejsze niż norma
Wymiar międzykolcowy-19
Wymiar międzygrzebieniowy -23
Wymiar międzykrętarzowy-26
Sprzężna zewnętrzna-19

I DLATEGO TA CESARKA NIESTETY
 
reklama
Witajcie!!!

Annn bardzo fajne te informacje o wymiarach miednicy:tak:

Kurcze dziewczyny, bardzo Wam współczuje. Musicie sie teraz trzymać, wszystko sie jakos poukłada...na szczęście jesteśmy kobietami a my kobiety czasem same nie wiemy jak dużo w nas siły i ile możemy znieść!
Trzymajcie się laseczki, będzie dobrze...musi być dobrze.
 
No ja meza moge pochwalic bo duzo mi pomaga przy Witku i teraz wlasciwie jak maly placze w nocy(tez ida mu zeby:baffled:) to on wstaje.jesli nie uslyszy to ja go tracam i on idzie.No czasem zadrza sie tak ,ze maly sie strasznie rozbeczy i wtedy juz jest akcja, dawanie piciu ,czopka itd.wtedy wstaje i ja;-)
No a teraz lece malego nakarmic i polozyc.Marze zeby ten dzien sie juz skonczyl i oby jutro bylo lepsze od ostatnich dni.:dry:
 
dobry wieczór mamuśki ;-)
ja nadal w dwupaku ;-)

Aneczka, Viki, Anetka trzymajcie się dzielnie kochane. Będzie dobrze.
U nas rano ktg, a potem obiadowanie u przyszłych dziadków.
Skurczy brak. Mały leniwy.
Przyjecie udane ;-) Prezenty trafione ;-)

Co do drugiego imienia - to u nas Adaś Piotr będzie ;-)

Miłego wieczorku i spokojnej nocki... przespanej, bez wstawania do toalety, bez budzenia przez zgagę...
 
Czesc Grudnioweczki :-)
My tez nadal 2w1 :tak: ciezko ale jeszcze wytrzymujemy.
Widze Dziewczyny ze Wy nie macie lekko :szok: nie dosc ze ciaza daje w kosc to jeszcze problemy z dziecmi i rodzina :no:
Chyba kazda z nas chcialaby juz urodzic i miec choc jedno zmartwienie z glowy.
Ale my kobiety jakos jestesmy stworzone do rozwiazywania problemow i wychodzenia nawet z najgorszych sytuacji :tak:

Trzymajcie sie cieplutko :tak:
Viki i zycze lzejszej nocy i przespanej :-)

Dobranoc Mamuski :-)
 
Też się melduje 2w1 jeszcze.
Ciekawe te informacje o wymiarach, kusi mnie żeby się pomierzyć, albo raczej męża do tego zatrudnić, ale nie wiem czy się tym bardziej nie zestresujemy.

Dzień minął szybko, na zakupach, wizycie elektryka i kumpeli. Zobaczymy jak będzie w nocy.

Dziewczyny trzymajcie się i wyśpijcie jak najlepiej.
Do jutra
 
Witam poniedziałkowo kobitki ;-)
Mały dał pospać do prawie 11... Teraz jesteśmy w trakcie śniadanka ;-)
Chyba się aż "przespałam" a nie wyspałam, bo bez kawusi się nie obejdzie.
Jak tam u Was?
Dziś u mnie deszczowo. Siedzę sobie w domku, więc będę na bierząco z ploteczkami.
 
czesc dziewczyny

u mnie znow koszmarna noc....ale nie bede zanudzac.
rano obudzily mnie skurcze i bol brzucha..myslalam ze cos sie zaczyna ale niestety jak wstałam wszystko ustapiło.

zaraz musze jechac na poczte odebrac polecony, a pozniej po damiana do szkoly.

no i agata odezwij sie bo wczoraj chyba cię nie było????

stefanka ty równiez!!!!!!

milego dnia zyczymy
 
reklama
Witam się i ja.

U mnie noc całkiem niezła ale poranek jak zwykłe w bólu ręki. Dobrze że wczoraj pomyślełam o tym i Rysiu pokroił mi chleb na śniadanie dzisiaj bo chodziłabym głodna.
Pogodę też mamy kiepską dzisiaj. Pochmurno ale dość ciepło. Zaraz ide na spacer ze Stasiem póki nie pada.
 
Do góry