reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki gotują

Pilnie poszukuję przepisu na deser PIANKA wiem co wchodzi w skład ale nie znam proporcji może któraś z was się z nim spotkała?
2 śnieżki
3 galaretki (2 na spód 1 na wierzch)
mleko nie wiem ile
żelatyna nie wiem ile
:confused:
i szukam przepisu na bajaderki z herbatników ....
 
Ostatnia edycja:
reklama
WSTYDŹMY SIĘ
zaniedbany wątek :evil:

wiosna w pełni, potem lato i czas na swoje warzywa i owoce :-) nasze dzieci skosztują sezonowych smakołyków ;-)

Jak wiecie, mam niedługo urodziny i chciałabym tort własny upiec (jak co roku) - macie jakieś fajne pomysły na tort z owocami, ale nie taki tradycyjny: biszkopt, masa i owoce...wicie taki luźny torcik :-) bo cholercia kocham piec ciasta, ale pomysły i nowości zawsze mile widziane u mnie :-)
 
kochane jak wiecie za pare dni mam rocznice i bedzie pare gosci...musze wykombinowac jakies pysznosci,ale nie mam pomyslu...dajcie jakies przepisiki na saleteczke jakis torcik luuuzna juz wspomniala nawet moze byc cos takiego...pliska licze na was!
 
Ulenko przepis na sałatkę znajdziesz w naszym watku:tak: polecam tą z przepisu Mea:tak: gyros

No a zamiast tortu to ja proponuję taki biszkopt z bita śmietaną i truskawkami:tak:
Idealne ciasto, prawie jak tort;-) a na pewno Ci wyjdzie.
Jezeli nie potrafisz upiec biszkoptu to możesz kupić taki w proszku;-) kiedys wypróbowałam i naprawde był dobry ale z jaiej firmy to nie pamietam
W każdym razie tu masz przepis na biszkopt


6 jajek
pół szklanki mąki ziemniaczanej
pół szklanki mąki pszennej
3/4 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 torebka cukru waniliowego
Utrzeć jajka, cukier i cukier waniliowy. Dodać mąkę pszenną i ziemniaczaną oraz proszek do pieczenia. Wszystko utrzeć na gładką masę.
Ja pieke w 180 stopniach około 40 minut ale to zalezy jak rozgrzany masz piekarnik.
Jak wyciagniesz biszkopt, przetnij go na pół, jak nie masz ostrego noża to zrób to nitką.
Ubij smietankę 36 procentową (około pól litra smietany), najlepiej łaciata bo ona jest słodziutka, posmaruj jedna warstwę biszkoptu bita smietaną, połóż nastepny biszkopt, też wysmaruj śmietana i poukładaj na wierzch truskawki.
Odstaw do lodówki na jakies 2-3 godzinki, mówię Ci, uwielbiam to ciasto, jest rewelacyjne :tak:

Pamietaj że śmietana do ubicia musi bys schłodzona, żeby była sztywniejsza możesz do niej dodać paczke śniezki, śmietana 0fix lub żelatyny;-)
 
Ulenko przepis na sałatkę znajdziesz w naszym watku:tak: polecam tą z przepisu Mea:tak: gyros

No a zamiast tortu to ja proponuję taki biszkopt z bita śmietaną i truskawkami:tak:
Idealne ciasto, prawie jak tort;-) a na pewno Ci wyjdzie.
Jezeli nie potrafisz upiec biszkoptu to możesz kupić taki w proszku;-) kiedys wypróbowałam i naprawde był dobry ale z jaiej firmy to nie pamietam
W każdym razie tu masz przepis na biszkopt


6 jajek
pół szklanki mąki ziemniaczanej
pół szklanki mąki pszennej
3/4 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 torebka cukru waniliowego
Utrzeć jajka, cukier i cukier waniliowy. Dodać mąkę pszenną i ziemniaczaną oraz proszek do pieczenia. Wszystko utrzeć na gładką masę.
Ja pieke w 180 stopniach około 40 minut ale to zalezy jak rozgrzany masz piekarnik.
Jak wyciagniesz biszkopt, przetnij go na pół, jak nie masz ostrego noża to zrób to nitką.
Ubij smietankę 36 procentową (około pól litra smietany), najlepiej łaciata bo ona jest słodziutka, posmaruj jedna warstwę biszkoptu bita smietaną, połóż nastepny biszkopt, też wysmaruj śmietana i poukładaj na wierzch truskawki.
Odstaw do lodówki na jakies 2-3 godzinki, mówię Ci, uwielbiam to ciasto, jest rewelacyjne :tak:

Pamietaj że śmietana do ubicia musi bys schłodzona, żeby była sztywniejsza możesz do niej dodać paczke śniezki, śmietana 0fix lub żelatyny;-)
dzikuje kochana:-)zrobie taki torcik,teraz truskawki sa na topie a z bita smietana bede amciu amciu:-)
 
reklama
acha dobrze ze odswiezylyscie temat ... ja mialam w planie spisac wszystkei przepisy i dac do pliku tak jak zrobilam z danymi adresowymi ... ktos jest za ?? bedzi emozna szybko cos znalezc :)


a co do salatki - polecam ta moja zawsze robi furore mimo ze jest juz mega oklepana :)
 
Do góry