reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudnióweczki u lekarza

reklama
Hej. Byłam dzisiaj na wizycie, Mała waży 800g. Mamy dzisiaj 24+4, wymiary odpowiednie na 25+4, więc nadrabia początkowe braki. Wiem, że pozycja może się zmienić 100 razy jeszcze, ale na dziś główka do dołu.

Z minusów szyjka się skraca, z 45mm do 29mm.. Za dwa tygodnie mam kontrole, jak jeszcze się skróci to krążek..
Gratki wagi a szyjki wspolczuje. Skads to znam. Kciuki mocne zeby było dobrze.

W ogole wszystkim dsiewczynom gratuluje zdrowych i duzych dzidsiusiow:)


 
Ja w pierwszej ciąży szyjki już nie miałam wcale w 32 tyg (może tam jeszcze śladowe ilości zostały- skurcze dawały mi w kość całą ciąże, od początku brałam magnez kontenerami i tak samo luteine/duphaston do 36 tyg- a w efekcie przenosiłam i w 41 tyg miałam poród wywoływany (balonik, później oksytocyna). nie stresuj się Iza bo jak to mówią na dwoje babka wróżyła a stres nie jest naszym sprzymierzeńcem!! teraz mam 3,9 cm szyjki a magnez biorę jak mi się przypomni i nawet brzuch mi nie twardnieje prawie wcale. Problem faktyczny jest dopiero kiedy pojawia się rozwarcie, szew, leżenie i co zrobić...
 
Ja nawet nie wiem w ktora strone ta moja szyjka idzie... Ostatnio na wizycie na ktorej pierwszy raz mi ja mierzyli miala 3,5 cm byla zamknieta i lekarz powiedzial, ze wszystko ok:)

A własnie zupełnie z partyzanta robie test glukozy... Wypicie tego to byl nie najgorszy poczatek dnia:) zupelnie bez problemu przelecialo wszystko:)
Smaczne nawet....;)


a8doqqmz725nh9h0.png
 
z tymi szyjkami są jaja, mi w ciągu miesiąca się skróciła o ponad 1.5 cm to dużo. Nie oszczędzam się co prawda, ale nie prowadzę jakiegoś aktywnego trybu życia.. Praca (siedziąca), sprzątanie w domu i wyjście z psem kilka razy dziennie.. Lekarka powiedziała mi,że to po pierwsze przez mało leżenia, po drugie przez to, że nie tyje (start ciąży 74 kg , na dziś dzień 72.5-73 kg). Po trzecie moja mama miała problemy z szyjką, mnie urodziła w 33 tc przez to, a moją siostrę w 36 tc mimo, że z moją siostrą już miała krążek.
Podobno szyjka do 25mm jest spoko.
Nie dojdziemy dlaczego tak jest. Ale u mnie nie ma oznak skracającej się szyjki, nie mam skurczy, twardnienia brzucha, nic. Zobacze za 2 tyg jak sprawa się ma. :)
 
Mi gin dopiero od 2 wizyt bada szyjkę ( wizytę mam co 4 tygodnie). Cały czas mam 30mm i teraz jak tak piszecie to zaczęłam się martwić, czy nie jest ciut za krótka, choć gin mówił, że jest ok i jest w normie. Zobaczymy jak będzie na wizycie. Teraz mam 1 września.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja mowila ze od polowkowego sie bada szyjkę.
W UK z synem cala ciaze nikt mi szyjki nie nadal. I nie grzebal tam wiec tez żadnych badan" oddolnych" nie mualam
Ooo to dobrze wiedzieć. Mój gin nie jest raczej wylewny w słowach, więc wszystko muszę z niego wyciągać, a czasem zapominam się czegoś dopytać.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moja mowila ze od polowkowego sie bada szyjkę.
W UK z synem cala ciaze nikt mi szyjki nie nadal. I nie grzebal tam wiec tez żadnych badan" oddolnych" nie mualam
Dokladnie, w UK nie badaja dowcipnie. Za 2/3 tygodnie bede u drugiego ginekologa, to sie go zapytam, ale na ostatniej wizycie po wstepnym wywiadzie tez nie widzial koniecznosci gmerania na dole.
 
Do góry