reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudnióweczki u lekarza

reklama
Ja zaczęłam od wczoraj dokładać sobie więcej białka i orzechów bo maluszek taki ciupki :( miał 840 w 26, teraz 29+5 tylko 1147. Głupi mièśniak na łożysku zabiera mu tyle jedzenia. Lekarz porównał to do ciąży blizniaczej :/ musi być dobrze. Jan Mieszko przytyje! Trzymajcie kciuki.
Ja zrobilam to samo bo moja w 25 plus 3 miala 750 g a teraz w 29 plus 6 1600. Ale nie ma co sie porownywac ja mam wysokie cukry i dzidzia może byc duza przez to. Ja sie ciesze na razie bo jak by miala byc wcześniakiem to juz nie takim małym. Trzymam kciuki zeby maluch ładnie przybieral.


 
Ja zaczęłam od wczoraj dokładać sobie więcej białka i orzechów bo maluszek taki ciupki :( miał 840 w 26, teraz 29+5 tylko 1147. Głupi mièśniak na łożysku zabiera mu tyle jedzenia. Lekarz porównał to do ciąży blizniaczej :/ musi być dobrze. Jan Mieszko przytyje! Trzymajcie kciuki.

Spokojnie, nadgoni Maluszek! Grunt, że już przekroczył magiczny 1 kg. Jeszcze Cię będzie kręgosłup bolał od dźwigania!!!! :p
 
Lenam77 ja nie mam miesniaka i mój Franio też jest malutki. Widać taka ich natura. Może potrzebują więcej czasu na nabranie masy albo po prostu urodza się mniejsi Ale jakze przystojni he he. Nie martw się, nie wszystkie dzieci są takie same. A jak Ty sie stresujesz to i ja zaczynam więc poproszę o uśmiech i pozytywne myslenie.
 
Lenam pomiar z USG jest plus minus - całą pierwszą ciąże słyszałam od kilku lekarzy jaka malutka, jaka malutka - zawsze mniejsza niż powinna i urodziła się 3420 i 56 cm to chyba jakaś astronomicznie mała nie wyszła.... Koleżance na ostatnim USG powiedzieli - nie waży więcej niż 3500, urodziła 4400... Nie każdy z nas ma idealnie takie same proporcje, także przepowiadanie wagi po długości kości udowej to trochę jak dla mnie zawsze prognoza pogody - daję orientację i nic więcej!!! Na prawdę znam wiele przypadków, że machnięcie było +/- nawet kg - no sorry....
 
Lenam77 ja nie mam miesniaka i mój Franio też jest malutki. Widać taka ich natura. Może potrzebują więcej czasu na nabranie masy albo po prostu urodza się mniejsi Ale jakze przystojni he he. Nie martw się, nie wszystkie dzieci są takie same. A jak Ty sie stresujesz to i ja zaczynam więc poproszę o uśmiech i pozytywne myslenie.
Karola, żeby nie wymyślać poszłam na dłuuugi spacer i zakupy. Będzie dobrze. Ściski.

Lenam pomiar z USG jest plus minus - całą pierwszą ciąże słyszałam od kilku lekarzy jaka malutka, jaka malutka - zawsze mniejsza niż powinna i urodziła się 3420 i 56 cm to chyba jakaś astronomicznie mała nie wyszła.... Koleżance na ostatnim USG powiedzieli - nie waży więcej niż 3500, urodziła 4400... Nie każdy z nas ma idealnie takie same proporcje, także przepowiadanie wagi po długości kości udowej to trochę jak dla mnie zawsze prognoza pogody - daję orientację i nic więcej!!! Na prawdę znam wiele przypadków, że machnięcie było +/- nawet kg - no sorry....
Pewnie masz rację, ja oczywiście zawsze chcę, żeby wszystko było idealnie. W pracy, życiu, domu... Takie zboczenie :/ Niestety jeżeli chodzi o ciążę natura tu rządzi, ja tylko mogę jej pomóc. Będzie ok.
 
Ja zaczęłam od wczoraj dokładać sobie więcej białka i orzechów bo maluszek taki ciupki :( miał 840 w 26, teraz 29+5 tylko 1147. Głupi mièśniak na łożysku zabiera mu tyle jedzenia. Lekarz porównał to do ciąży blizniaczej :/ musi być dobrze. Jan Mieszko przytyje! Trzymajcie kciuki.
Trzymam kciuki.

Lenam pomiar z USG jest plus minus - całą pierwszą ciąże słyszałam od kilku lekarzy jaka malutka, jaka malutka - zawsze mniejsza niż powinna i urodziła się 3420 i 56 cm to chyba jakaś astronomicznie mała nie wyszła.... Koleżance na ostatnim USG powiedzieli - nie waży więcej niż 3500, urodziła 4400... Nie każdy z nas ma idealnie takie same proporcje, także przepowiadanie wagi po długości kości udowej to trochę jak dla mnie zawsze prognoza pogody - daję orientację i nic więcej!!! Na prawdę znam wiele przypadków, że machnięcie było +/- nawet kg - no sorry....
Mojego starszego prognozowali na około 3500 przed samym porodem, a urodził się 3810, więc też trochę więcej :happy:
 
Ja zaczęłam od wczoraj dokładać sobie więcej białka i orzechów bo maluszek taki ciupki :( miał 840 w 26, teraz 29+5 tylko 1147. Głupi mièśniak na łożysku zabiera mu tyle jedzenia. Lekarz porównał to do ciąży blizniaczej :/ musi być dobrze. Jan Mieszko przytyje! Trzymajcie kciuki.
a moja Lilka w 26 tyg miala dokładnie 773 więc jeszcze mniej ale mój lekarz stwierdził ze wszystko dobrze więc sie na razie nie przejmuje :) zobacze ile będzie mieć na kolejnej wizycie 26 września :)
 
reklama
Do góry