reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

reklama
W którym tygodniu ciąży widać na USG czy to chłopczyk czy dziewczynka?

Można od 10/11tc próbować po wyrostku, ale trzeba mieć świadomość że USG nigdy nie daje 100% pewności. Nawet tu na forum w 2022 była taka historia, gdzie miała być dziewczynka, a ostatecznie był chłopiec.

Jak chcesz mieć pewność to od 10tc można zrobić test NIPTy i one określają też płeć i tu jest praktycznie 100% pewności bo to genetyka
 
To na pewno, ale podobno już po 12 tygodniu jest taka możliwość?
Czasem lekarz przy prenatalnych prognozuje płeć, ale warto pamiętać, że określenie płci przy tych badaniach nie jest kompletnie wymagane. Lekarz nie ma obowiązku tego sprawdzać. I nie ma co od lekarza tego wymagać (spotkałam się tu na forum z wpisem laski, gdzie pisała "place to wymagam" 😆😆😆). Płeć się sprawdza na połówkowych.
 
To na pewno, ale podobno już po 12 tygodniu jest taka możliwość?
Lepiej poczekać, bo te początkowe prognozy często się mylą i potem się człowiek może nastawić na konkretną płeć, a tu zdziwko 😅 Jedyne pewne to genetyczne, koleżanka w zeszłym tygodniu się właśnie przez nie dowiedziała, że będzie dziewczynka ☺️
 
Lepiej poczekać, bo te początkowe prognozy często się mylą i potem się człowiek może nastawić na konkretną płeć, a tu zdziwko 😅 Jedyne pewne to genetyczne, koleżanka w zeszłym tygodniu się właśnie przez nie dowiedziała, że będzie dziewczynka ☺️
Pierwszy raz słyszę dzisiaj o genetycznych ? Jak to działa? Tak z ciekawości możesz napisać coś więcej? Kiedy je się robi ? :)
 
reklama
Hej, ja się nawet nie witam tylko informuję że sobie będę podczytywać dopóki się okaże czy wszystko ok z ciążą :) chociaż znając mnie to pewnie się nie będę mogła powstrzymać przed pisaniem.
Generalnie dwa wątki już żegnałam, więc z dużą ostrożnością podchodzę do tematu.

Tylko dodam że u mnie pierwsza ledwo widoczna kreska była w czwartek, 8dpo, mocniejsza dzień później, beta 9,7 😅 i termin gdzieś na 20.12.

@olka11135 widzę konkretna afirmacja :D
 

Podobne tematy

Do góry