reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

Cześć,
Ja na koncie 23 i nieśmiało się witam! U mnie też pierwsza ciąża, więc oczywiście wszystkim się martwię :)))
Zrobiłam dzisiaj betę i wyszła: 2516 (Według miesiączki jestem w 4+6), myślicie, że jest sens powtarzać za 48h, przy takim wysokim wyniku?
Przyrost bety na tym etapie już zwalnia - ja bym raczej myślała powoli nad terminem USG - na tym etapie już powinien być widoczny pęcherzyk, albo poczekać dłużej na serduszko 🙂
 
reklama
Właśnie wróciłam od lekarza i moja ciąża okazuje się jakieś 5-7 dni młodsza. Z wyliczeń 6+3, a na podstawie usg lekarz wpisał 5+5 i kazał przyjść za 2 tygodnie, to już powinno być serduszko. Teraz się zestresowałam 🙈 Ale powiedział że na tą chwile wszystko w porządku, jest zarys zarodka, więc chyba nadmiernie panikuje? Pocieszcie mnie 🙄
To nie jest rzadkie że owulacja się przesunęła, implantacja też ma rozstrzał czasowy więc się nie martw. Najważniejsze że pęcherzyk jest w macicy i masz już echo zarodka - czyli dobrze się rozwija i tak trzymać 👍
 
Właśnie wróciłam od lekarza i moja ciąża okazuje się jakieś 5-7 dni młodsza. Z wyliczeń 6+3, a na podstawie usg lekarz wpisał 5+5 i kazał przyjść za 2 tygodnie, to już powinno być serduszko. Teraz się zestresowałam 🙈 Ale powiedział że na tą chwile wszystko w porządku, jest zarys zarodka, więc chyba nadmiernie panikuje? Pocieszcie mnie 🙄
A jak potwierdziłaś owulację? U mnie z daty ostatniej miesiączki ciąża powinna być 4 dni starsza. Ale ja wiem, że mam dłuższe cykle niż 28 dni, wiem kiedy był pik na testach owulacyjnych i wiem, kiedy były starania i to właśnie z tymi drugimi terminami zrównał mi się wiek ciąży :)
 
Co gabinet i lekarz to inne postępowanie. Ja też miałam w pandemii i mąż mógł być ze mną na każdym badaniu (choć fakt - byłam grzeczna i miła i lekarz może też dlatego inaczej nas traktował bo moja znajoma miała wchodzić sama). Teraz idę sama ale na prenatalnych młoda zostawiamy u babci a mąż będzie ze mną. Może pogadaj z lekarką czy chociaż na prenatalnych możecie wejść razem?
Obstawiam że moja gin jeszcze nam pójdzie na rękę, ale prenatalne będę robić gdzieś gdzie mają certyfikat więc sama nie wiem czy się zgodzą. Znowu to dość długie i dokładne badanie i nie chcę żeby mały rozpraszał lekarza :p
kurczę właśnie kam dylemat bo 30.04 wyjeżdżamy na dwa tygodnie na wakacje i chciałabym się umówić 26-28 na wizytę bo wtedy będzie jakoś 28.04 bodajże 6+0 i coś by mi już powiedzieli co nie? Bo jak wrócimy to będzie już 8 coś i nie będę sobą na wyjeździe jak nie pojadę na wizytę wcześniej. Problem w tym ze mój lekarz w kalendarzu ma dopiero wolne od 8 maja….
Tak, w 6+0 może nawet być serduszko, a przynajmniej zarodek :) i pojedziesz na wakacje ze spokojną głową.
Właśnie wróciłam od lekarza i moja ciąża okazuje się jakieś 5-7 dni młodsza. Z wyliczeń 6+3, a na podstawie usg lekarz wpisał 5+5 i kazał przyjść za 2 tygodnie, to już powinno być serduszko. Teraz się zestresowałam 🙈 Ale powiedział że na tą chwile wszystko w porządku, jest zarys zarodka, więc chyba nadmiernie panikuje? Pocieszcie mnie 🙄
Nie ma się czym martwić, jak ktoś wyżej pisał, wszystko się może poprzesuwać. Plus na tym etapie każdy mm ma znaczenie i miałam wrażenie że nie tak łatwo to dokładnie zmierzyć. Jak robiłam pierwsze prenatalne w pierwszej ciąży to gin mówił że wtedy najlepiej wszystko widać i jest najbardziej dokładny termin :)
 
reklama

Podobne tematy

Do góry