reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

to tak jak ja...zasypiam w sekunde,ale w nocy budzę się i mnie zalewa fala myśli I się męczę,żeby znów zasnąć...a rano nieprzytomna🤦‍♀️
Ja mam totalnie porąbane sny potrafiłam śnić że mama wbiła mi palce w stawy biodrowe i czułam ogromny ból tak straszny że pionizacja po CC to przyjemny masaż. Mam z mamą super stosunki więc tym bardziej porąbany sen 🙈😂 obudziłam się zapłakana i zlana potem a praktycznie nie śnie w nocy normalnie a jak już to prędzej sny erotyczne w ciąży miewałam 😂 i też mam fazy że potrafię się obudzić o 4 na siku i wracam i sufitówka i np 2h czytania o testach nipt bo nie zasne bez odpowiedzi 😂
Co do wózków rok po roku to namierzyłyscie juz cos ciekawego?
Tez wstępnie coś tam w necie oglądałam 🙊
I te gadole w podwójnych wózkach wydają mi się takie małe .... a bobo i zimowa wyprawka to może być wyzwanie 😁
Patrzyłam na vinted jakoś nie ciągnie mnie do drugiego nowego ale szukam fajnego jeden za drugim wiem że w niektórych tak jest fajnie że dziecko w miarę widać i nie ma obawy że jedno zasłania drugie a w tych obok siebie to boje się że będę wtedy zupełnie pozbawiona mobilności
no Kaja to do roku aniołek a po roku to taka agentka 😅🤣❤️
U mnie tylko jedna koleżanka ma Kaję i na razie pół roku więc ciężko ocenić ale wydaje się też szybko wszystko łapać i być chętnym dzieckiem 😁 nam się teraz wstępnie dla dziewczynki widziałoby Hanka byłaby Hela i Hania. Hanki które znam to zorgowne dziewczyny i zawsze sobie ogarną znajomości i sytuację tak że nie są stratne :D lubię takie cechy u ludzi 😁
 
reklama
U nas nie Zosia, ale dziecko aniołek do 3 roku życia. Aktualnie agentka jakich mało, bardzo bystra. Testy powalające i trafne. Jesteśmy górale kliszczaccy, u nas się godo a nie mówi. Ona łączy tutejsza gwarę z wyrafinowanymi słowami z książek. Czasem dziadki mają problem żeby ją zrozumieć 🤣

O potrzebuje Ciebie. Słuchamy z moja dzidzia piosenek na Pomelody i jest tam jedna góralska. No i chciałam córkę nazwać po góralsku i mówię: dziołcha, a mąż mówi, ze to po Śląsku. Potrzebuje eksperta: jak jest „dziewczyna” po góralsku?
 
A co do imion macie jakieś w planach?

Według mitycznych wierzeń u mnie będzie dziewczynka ;) więc będzie Michalina
Będzie miała też drugie imię, ale tu się jeszcze waham po między: Janina, Jadwiga, Irena - te dwa ostatnie chętnie dałabym na pierwsze (po moich ukochany prababciach) ale wiem, że mąż się nie zgodzi.
Mamy już w domu Jana i Barbarę

Jeżeli jednak będzie chłopiec (co mnie przyprawi o lekką palpitację serca) to będzie Stanisław lub Aleksander. I w zależności, które będzie na pierwsze to, to drugie będzie jako drugie :)

Co do wózków rok po roku to namierzyłyscie juz cos ciekawego?
Tez wstępnie coś tam w necie oglądałam 🙊
I te gadole w podwójnych wózkach wydają mi się takie małe .... a bobo i zimowa wyprawka to może być wyzwanie 😁

Ja mam już 3 wybrane na 100%, ale może coś jeszcze dokupię.
Cybex e-priam wersja simply flower w beżu
Bugaboo Fox 5 wersja forest green
Babyzen yoyo black

Gdybym miała dzieci rok po roku, albo bliźnięta wybrałaby Bugaboo Donkey 5 - według mnie nic innego nie jest warte uwagi w tym temacie. A można powiedzieć, że coś o tym wiem, bo przy dwójce dzieci przez moje ręce przeszło coś ok. 70 różnych modeli wózków. Są kobiety które kochają biżuterię, buty czy torebki.
Ja kocham wózki dziecięce i buty ;)
 
O potrzebuje Ciebie. Słuchamy z moja dzidzia piosenek na Pomelody i jest tam jedna góralska. No i chciałam córkę nazwać po góralsku i mówię: dziołcha, a mąż mówi, ze to po Śląsku. Potrzebuje eksperta: jak jest „dziewczyna” po góralsku?
Spec ze mnie żaden bo ja tu przyszłam, ale babcia mówiła dziewki, a teściowie znów dziewuchy. Muszę też nadmienić, że tu się nie używa typowe gwary góralskiej, to raczej taka gwara swojska. Wczoraj np. moja córka rozcięła sobie brew, biegnie do mnie i mówi: "mamo wycięłam się". Nie mówi też, że kaszle tylko krzypie.
 
Według mitycznych wierzeń u mnie będzie dziewczynka ;) więc będzie Michalina
Będzie miała też drugie imię, ale tu się jeszcze waham po między: Janina, Jadwiga, Irena - te dwa ostatnie chętnie dałabym na pierwsze (po moich ukochany prababciach) ale wiem, że mąż się nie zgodzi.
Mamy już w domu Jana i Barbarę

Jeżeli jednak będzie chłopiec (co mnie przyprawi o lekką palpitację serca) to będzie Stanisław lub Aleksander. I w zależności, które będzie na pierwsze to, to drugie będzie jako drugie :)



Ja mam już 3 wybrane na 100%, ale może coś jeszcze dokupię.
Cybex e-priam wersja simply flower w beżu
Bugaboo Fox 5 wersja forest green
Babyzen yoyo black

Gdybym miała dzieci rok po roku, albo bliźnięta wybrałaby Bugaboo Donkey 5 - według mnie nic innego nie jest warte uwagi w tym temacie. A można powiedzieć, że coś o tym wiem, bo przy dwójce dzieci przez moje ręce przeszło coś ok. 70 różnych modeli wózków. Są kobiety które kochają biżuterię, buty czy torebki.
Ja kocham wózki dziecięce i buty ;)
Patrząc na ten Bugaboo 5 mam wrażenie, że płynie a nie jedzie. Niestety totalnie wykracza poza mój założony budżet.
 
U mnie jest Kacper teraz nid mamy typow imion ale dla chlopca wybieram ja a dla dziewczynki maz. Z kalendarza chinskiego wychodzi dziewczynka xd
 
Jestem po wizycie.
7t3d wg miesiączki / 6t5d wg USG / 7,5mm zarodek
Już widoczne pracujące sierduszko.
Nadal mam ciągle brązowe wydzieliny, ale spokojnie na to patrzę. Lekarz powiedział że może być gdzieś są mały krwiaczek i powoli wychodzi i to ok. Mam roczne dziecko (to, przepraszam, 11 kg) i po prostu muszę jego czas od czasu dźwigać 🤷
Następna wizyta będę za 2 tygodnia :)
@Kajmi
 
reklama
U mnie jest Kacper teraz nid mamy typow imion ale dla chlopca wybieram ja a dla dziewczynki maz. Z kalendarza chinskiego wychodzi dziewczynka xd

U mnie z chińskiego dziewczynka, owulacja z lewego - dziewczynka, seks przed owulacją - dziewczynka, no i patrząc na to ledwo 3mm pęcherzyka z metody Ramzi też dziewczynka. No ale jeszcze do tego 11/12tc trzeba wytrzymać :)


Jakby ktoś się chciał pośmiać i pobawić. W kalendarzu patrzymy na lata skończone i na miesiąc owulacji.
Np. mam urodziny na koniec 2023 więc patrzę na 32 lata (rocznik 1990) + owulacja kwiecień

Przechwytywanie.JPG
 
Do góry