reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Ja jak zwykle coś nakręciłam. Brałam najpierw Encorton całą tabletkę, a potem zmniejszono mi do połowy i miałam w zaleceniach napisane, że do 30.04., oczywiście jakoś to przeoczyłam i sobie brałam do wczoraj. Jestem w 10+6. Chyba nie zaszkodzi? Czytam, że wiele dziewczyn stosuje dużo dłużej, nawet do 20 tyg. Ja nawet dokładnie nie wiem na co ten lek był i nie wiem czy się powinnam martwić moją pomyłką czy nie. Byłam na wizycie przedwczoraj i było wszystko ok.

Dodatkowo lekarka każe mi wybrać do końca Prolutex, mam jeszcze na około 10 dni i już też odstawić, więc z luteiny zostanie mi tylko Duphaston 2 x dziennie. Nie za szybko odstawia? Jak myślicie? Acard też mam taką małą dawkę 75 a widzę, że niektóre dziewczyny biorą dłużej po 100-150 hmm
Pocieszę Cię, tez biorę Acard 75. Jestem w 10+0 i została mi odstawiona luteina i Duphaston :) ja zwyczajnie za 2-4dni skontroluje progesteron :)
 
I ja się witam. 10+3 tc. Jutro kolejna wizyta kontrola i umawiamy się na prenatalne. Mdłości, wymioty od 6 tyg do teraz. Ciężko się funkcjonuje. Brak sił i apetytu. Ostatnio mąż zabrał mnie do restauracji na obiad i nie zdążyłam dobiec Do kibelka i na podloge poszło😞Do pracy chodzi się ciężko. Pracuje w sekretariacie i bieganie non stop do toalety zwymiotować przy Dyrektorze nie jest fajne 😭 wychodzę z niej jak potwór rozmazana 😅
A wy kochane pracujecie? Czy nie? Jeśli tak to kiedy chcecie iść na zwolnienie?
Ja chciałabym jeszcze pracować ale obecny stan bardzo mi to utrudnia.


Mam jeszcze pytanie. Czy któraś z was dostała w trakcie ciąży polipy doczesne?
Ja na ostatniej wizycie dowiedzialam się że się pojawiły ale lekarz nie kazał się martwić. Dzidziusiowi nic nie zagraża. Jedyne co to mogą pojawić się krwawienia z nich
ja zamierzam pracować tak długo jak to będzie możliwe. Mdłości mam ale są do przeżycia więc dopóki lekarz nie widzi przeciwwskazań będę chodzić do pracy ☺️
 
Ja jak zwykle coś nakręciłam. Brałam najpierw Encorton całą tabletkę, a potem zmniejszono mi do połowy i miałam w zaleceniach napisane, że do 30.04., oczywiście jakoś to przeoczyłam i sobie brałam do wczoraj. Jestem w 10+6. Chyba nie zaszkodzi? Czytam, że wiele dziewczyn stosuje dużo dłużej, nawet do 20 tyg. Ja nawet dokładnie nie wiem na co ten lek był i nie wiem czy się powinnam martwić moją pomyłką czy nie. Byłam na wizycie przedwczoraj i było wszystko ok.

Dodatkowo lekarka każe mi wybrać do końca Prolutex, mam jeszcze na około 10 dni i już też odstawić, więc z luteiny zostanie mi tylko Duphaston 2 x dziennie. Nie za szybko odstawia? Jak myślicie? Acard też mam taką małą dawkę 75 a widzę, że niektóre dziewczyny biorą dłużej po 100-150 hmm
encorton to steryd? Nie martw się, ja biorę akurat metypred, ale w poprzedniej ciąży odstawiałam dopiero pod koniec ciąży, po 30 tc, wiec wydaje mi się ze spokojnie… ale oczywiście lekarzem nie jestem.
 
Dobrze się czuje ❤️ zero mdłości, brzuch czasem pobolewa ale nie jakoś tragicznie, trochę zmęczenie, poza tym nie mogę narzekać :) a jak u Ciebie? Ja się nie mogę doczekać następnej wizyty USG, na poprzedniej był taki mały kropek i chciałabym już coś więcej zobaczyć a czas się ciągnie strasznie wolno 😩
post pisze:
na kolejnej wizycie będzie już pokaźny bobas. Ja na pierwszej wizycie tez miałam kropka, a na ostatniej już mała żabkę 😅 mnie te roznice i jak dzidzi szybko rośnie bardzo wzrusza :( teraz liczę ze nie odwróci się tyłem jak na ostatniej wizycie 😅
Wizyta w poniedziałek. Czuje się tak dobrze, ze głowa mi świruje, jak już wczoraj pisałam. Nic mi zupełnie nie dolega, conajwyzej jestem senna i na tym koniec moich objawów 😅
 

Załączniki

  • 53CFAA44-19B0-4415-BF0C-8FFAFFB2DE8F.jpeg
    53CFAA44-19B0-4415-BF0C-8FFAFFB2DE8F.jpeg
    403 KB · Wyświetleń: 75
reklama
Do góry