reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Dziewczyny, ja życzę każdej z nas pięknego porodu. Niezależny od formy. Czy powinien być wybór? CC to operacja ratująca życie. Czy wybieramy sobie sposób leczenia? Raczej nie...

Proszę tylko o jedno - w Pl problemy psychiczne są marginalizowane. Traumą jest spóźnienie autobusu, depresją brak ulubionej czekolady, tokofobią naturalny strach przed porodem.

Zgadzam się, że edukacji brak. Znieczulenia brak, bo jest właśnie za dużo CC.

To długi i trudny temat...życzę nam dużo sił 😘
 
Dziewczyny, odpuscmy takie tematy. Bo w tym momencie przestaje to być grupa wsparcia 🤣 a grupa tego jaki to naturalny poród jest zajeb*isty a te co załatwiają sobie cesarkę to do więzienia razem z tymi lekarzami co te zaświadczenia wystawiaja.
Pogadamy w grudniu , po porodach ;) czy faktycznie ten naturalny był taki świetny i czy nie było komplikacji , których nigdy w życiu bym nikomu nie życzyła.
Miłego wieczoru , pozwólmy decydować o swoich ciałach sobie , nie koleżankom z forum.
 
Dziewczyny, odpuscmy takie tematy. Bo w tym momencie przestaje to być grupa wsparcia 🤣 a grupa tego jaki to naturalny poród jest zajeb*isty a te co załatwiają sobie cesarkę to do więzienia razem z tymi lekarzami co te zaświadczenia wystawiaja.
Pogadamy w grudniu , po porodach ;) czy faktycznie ten naturalny był taki świetny i czy nie było komplikacji , których nigdy w życiu bym nikomu nie życzyła.
Miłego wieczoru , pozwólmy decydować o swoich ciałach sobie , nie koleżankom z forum.
Ja się zgadzam w 100 %. Nie lubię jak ktoś zagląda w cudze życie, ocenia, rekomenduje, nie znając często sytuacji drugiej osoby.

Ja jestem od tego daleka, bo często jest to po prostu krzywdzące.

Sposób, w jaki przyjdą na Świat Nasze Dzieci jest tylko i wyłącznie naszą kwestią, osobistą, prywatną decyzją.

I wszystkim życzę ( sobie też oczywiście, bo głeboko wierze, że z moją dzidzią będzie Ok) aby bez względu na to czy poród SN czy CC, pozwolił urodzić Nam zdrowe i wyczekane dzieci❤️
 
a ja w tej kwestii demonizuje Polskę. Nawet podejście wielu kobiet , które są anty i nastawione na poród naturalny + kp a reszta to grzech. Oczywiście , nie mam tu na myśli nikogo z Was. Mówię ogólnie. Zachód być może wygrywa z edukacją przedporodowa , ale z edukacja szkolna niestety nie. Nigdzie nie ma idealnie ;).
Myślę , że i Twoja i moja wypowiedź po prostu tyczy się konkretnego tematu ;) i mamy prawo mieć swoje zdanie. Za dużo jest spraw , które kuleja / śmigają w Polsce i to też dotyczy innych krajów. Musialybysmy tutaj na te tematy dyskutować kilka godzin :D 🙈. Uważam że jak na to jak wysoki poziom edukacji mamy w Polsce to po prostu nie podoba mi się to zacofanie jakie w niej panuje. W Niemczech jestem w szoku w takim razie , moja siostra tam rodziła z prawem wyboru właśnie porodu sn czy CC ( wybrała CC ) ale na temat karetki się nie wypowiem , bo nie mam takiej wiedzy 👍.
Ależ oczywiście w pełni się zgadzam. Każdy może mieć swoje podejście to tematu. A w dodatku jak to mówią "tylko krowa nie zmienia poglądów ", więc i ja za kilka miesięcy czy lat mogę zebrać więcej doświadczeń i je zmienić 🤷‍♀️
Ooo, na temat kobieta kobiecie też można popłynąć. I teraz nie żaden stopień ogólności, ale moje zdanie: Ja nie wiem skąd się niektórzy ludzie biorą. Mnie osobiście najbardziej oburza termin "wydobyciny ", z którym się kilka lat temu spotkałam 🤬🤬🤬 tak samo nachalne narzucanie swojego zdania co do kp 😡 jestem nawet w szoku co samemu można sobie w ten sposób zafundować 🤯 leżałam po porodzie z babeczką która normalnie miała wyprany mózg od tego: po ciężkim porodzie, dziecko zachłyśnięte wodami, nieprzybierające na wadze i ciągle się drące z głodu, ale poród musiał być naturalny i dziecko musi być karmione tylko kp, bo mm uszkadza jakieś kosmki w jelitach 😱😱😱
Ja może żyje w jakimś innym świecie, ale uważam, że we wszystkim powinien być zachowany zdrowy rozsądek 🙄
 
Oj tam, jak dla mnie to ta nasza dyskusja jest bardzo kulturalna i trochę się dowiedziałam, ale jeśli miałybyśmy się pokłócić to faktycznie nie ma co dalej ciągnąć tematu :) Dziś Dzień Dziecka, zwany też przez niektórych Dniem Naleśnika, cieszmy się naszymi maleństwami bez niepotrzebnego stresu ❤️
 
Ja nie wiem dokładnie jak jest w innych państwach, ale na pewno w jednych płaci się mniejsze skadki w innych większe, w innych w ogóle. Napisalam tam "może". Chodziło mi, że bez sensu jest porównywać do innych państw, bo jak u nas jest chu*owo z czymś, ale w innym państwie jest gorzej, to można uznać, że u nas jest okej? No nie. W innych jest coś innego super a coś innego gorsze tak samo i u nas. Nie lubię porównywania, bo to nie ma znaczenia po prostu i nic nie wnosi oprócz wkur*u 😁
No właśnie wg mnie jak najbardziej należy szukać informacji i obserwować co gdzie indziej i jak działa, żeby móc poprawić to u nas i stworzyć super system. eh... wiem... marzenie ściętej głowy, a to podejście to chyba zboczenie zawodowe w związku z moją pracą 🤣🤣🤣
 
reklama
Ja to się cieszę, że urodze w sam środek zimy , na spokojnie bez spiny bede chciała do siebie dojść nawet jakbym miała 2 tyg w piżamie chodzić! Dni są krótkie, starsze dzieci nie będą chcieli do nocy spędzać czas na dworze, nastawiam się na odpoczywanie i długie leżenia w łóżku z maluszkiem
Ja się nad tym nie zastanawiałam, ale poród w zimę mnie trochę przeraża jako osobę ciepłolubną 🙄🤪😅 a w piżamie potrafię popylać normalnie pół dnia 🤣 nie wiem jak ten chłop ze mną wytrzymuje 🤣 muszę się chyba trochę wziąć za siebie 🙄🤪
 
Do góry