reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Hey dziewczyny :) błagam przetłumaczcie mi na chłopski rozum bo nie mam pojęcia z tymi tygodniami ciąży ...
Jak miałam ostatni okres 21.03.2021r i pokazuje mi na aplikacji że jestem w ciąży w 5tygodniu i 1 dzień . To znaczy że jestem już w ciąży 1 miesiąc 1 tydzień i 1 dzień ? 🤪 czy jeszcze inaczej 😂 może to głupie ale na prawdę nie mam pojęcia xd na jakimś internetowym kalkulatorze wbiłam datę ostatniej miesiączki i mi pokazało że 2 tydzień jestem w ciąży więc już całkiem nie ogarniam tematu :p i błagam nie skrzyczcie mnie za to 🤪 po prostu chciałabym wiedzieć a dziś dopiero będę się umawiać na kolejną wizytę na za 1,5 tygodnia bo tak mi kazano :)
Jeśli jest 5 tydz i 1 dzień to jesteś w 5 tygodniu, czyli początek 2 miesiąca ciąży. w szpitalu i ginekolodzy liczą tygodnie skończone, czyli od 5+0 do 5+6 jesteś w 5 tyg. Ja dziś 6+0 i jestem w 6 skończonym. I właściwie nie posługują się miesiącami. Sama miałam dylemat a to nie moja pierwsza ciąża, ale teraz mi to dwóch ginekologów wyjaśniało. I mówili, ze są rozbieżności bo aplikacje różnie liczą. W mojej można ustawić czy ma pokazywać rozpoczęte czy skończone tygodnie.
 
reklama
Jeśli jest 5 tydz i 1 dzień to jesteś w 5 tygodniu, czyli początek 2 miesiąca ciąży. w szpitalu i ginekolodzy liczą tygodnie skończone, czyli od 5+0 do 5+6 jesteś w 5 tyg. Ja dziś 6+0 i jestem w 6 skończonym. I właściwie nie posługują się miesiącami. Sama miałam dylemat a to nie moja pierwsza ciąża, ale teraz mi to dwóch ginekologów wyjaśniało. I mówili, ze są rozbieżności bo aplikacje różnie liczą. W mojej można ustawić czy ma pokazywać rozpoczęte czy skończone tygodnie.
Oki dziękuję Ci bardzo za rozjaśnienie ❤️🥰
 
Nie smutaj 😘 głęboki wdech dla maluszka i dacie radę ! Nie przyjmuje innej opcji ! Brązowy śluz to pewnie nadal kwestia niższego progesteronu, umów się na wizytę i dużo odpoczywaj 😘 Są kobiety, które donosiły zdrowe ciążę nawet po krwawieniach i tak się nastaw ! trzymam za Was mocno kciuki, a Ty malutki wojowniku walcz dzielnie 😘
Linka jeśli cię to jakkolwiek pocieszy to ja w poprzedniej ciąży strasznie krwawiłam raz po współżyciu to po takiej ilości żywej krwi byłam pewna że straciłam moje maleństwo i co się okazało że mały wszystko ok a to był torbiel chyba która pękła i z stąd ta krew a Stach ma dziś 2,5 roku zdrowy broi i jest ok 😁
 
ja kiedyś zemdlałam i dostałam drgawek , okazało się zw byłam bardzo odwodniona i straciłam dużo elektrolitów i stad te drgawki, za dwa dni jeszcze raz to się powtórzyło, potem miałam kroplówki itd, od tamtej pory pilnuje żeby mieć elektrolity .. i już sie nie powtórzyło. Teraz trochę się boje bi ciagle wymiotuje ale ci poradzić

A to gorączkowałaś albo wymiotywałaś że miałaś taki niedobór elektrolitów i byłaś odwodniona?
 
Dziewczyny, skąd bierzecie czas na pisanie na forum? :p ja piszę tylko w trakcie usypiania młodszego na drzemkę, a tak, staram się nie siedzieć z telefonem przy dzieciach. A wieczory spędzam z mężem, a potem jestem kilkadziesiąt strony do tylu ;) w ogóle chyba nie będę najaktywniejszą osobą na forum, ale postaram się w miarę na bieżąco Was podczytywac i meldować co u mnie. Jeśli chodzi o kremy i balsamy, to ja polecam hippisi mama, jest, super :) zapisałam się już na pierwszą wizytę na 6 maj, powinnam być wtedy 8t2d, trochę wcześniej niż planowałam, ale tak jakoś wyszło :)
Oj mam to samo! Ale chętnie czytam i w miarę możliwości odpisuje , niestety tez przez brak czasu będę mniej aktywna:(i tak czasem mam wrażenie ze za dużo telefonu używam przy córce... tez tak macie?
 
reklama
Do góry